Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın
 • EN İYİ ESTETİK CERRAH
 • AMELİYATSIZ YÜZ GERME SON TEKNOLOJİ
 • OKÜLOPLASTİK CERRAHİ - GÖZ ESTETİĞİ
 • SAÇ EKİMİ BURSA
 • LİPOSUCTİOUN
 • BENLERİNİZDEN KURTULMANIZ MÜMKÜN
 • BURUN ESTETİĞİ
 • BURSA ESTETİK YEDİNCİ YILINI KUTLADI.

Botoks - Botox

BOTOX, BOTOKS, BURSA BOTOKS, BURSA BOTOX,

Botoks - Botox

BOTOKS - BOTOX İSTANBUL, BURSA

Botoks nedir?

Botoks uygulamasında kullanılan madde Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir proteindir. Uygulanan bölgedeki kasın görevini geçici olarak azaltır veya durdurur. Kas kasılamayınca üzerindeki ciltte oluşan kırışıklıklar da azalır veya yok olur. Böylece bu dönem içerisinde cilt kendini toparlama fırsatı bulur.


Son yılların en popüler kırışıklık tedavisi olan Botoks için hemen herkes bir şeyler söylüyor, gazetelerde, televizyonlarda ve dergilerde haberler çıkıyor. Belki de arkadaşınızdan duydunuz veya daha fazlasını bilmek istiyorsunuz. Botox'un sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsunuz. Öncelikle Botox'un yüz bölgesindeki faydalarını daha iyi anlayabilmek için kırışıklıkların nasıl oluştuğunu bilmek lazım.


BOTOKS, BOTOX, BURSADA BOTOX, BURSA'DA BOTOKSYüzünüzde kalıcı olarak hiçbir değişiklik yapmayacaktır. Ayrıca sizi 10 yıl önceki görünümünüze de kavuşturmayacaktır. Botoks uygulamaları sadece yüzünüzün belli bölgelerindeki kırışıklıklarda düzelme sağlar.

Kullanım Alanı:
1) Kırışıklık tedavisi;

 • Alın bölgesindeki yatay çizgiler,
 • İki kaş arasında yer alan ve çatık kaş görünümüne yol açan çizgiler,
 • Her iki kaş yan taraflarının yukarı kaldırılması
 • Her iki göz yan tarafında yer alan ve yüz yaşlanmasını gösteren çizgiler ve kırışıklıklar  ( kazayağı çizgileri ) ,
 • Alt göz kapağındaki çizgiler ve kısık göz şikâyetinin düzeltilmesi,
 • Burun köküne yakın yer alan yatay çizgiler,
 • Burun ucunun kaldırılması,
 • Gülerken üst dişetinin görünmesi,
 • Üst ve alt dudaktaki dikey çizgiler ( sigara içimi çizgileri ),
 • Dudak köşelerinin yukarıya kaldırılması,
 • Alt dudak ile çene arasındaki yatay çizgi,
 • Çenedeki çakıl tası görünümünün giderilmesi ve çene cildinin daha pürüzsüz hale getirilmesi,
 • Boyundaki yatay çizgilerin ve dikey bantların tedavisi,

2) Aşırı Terleme Tedavisi;

Son yıllarda botoks terleme şikâyetinde kullanılmaya başlanmıştır. Botoksla aşırı terleme tedavisi özellikle koltuk altı terlemesi, el ve ayak terlemelerinde çok başarılıdır. Yan etkisi neredeyse yoktur. Deriye küçük miktarda botoks zerk edilir. Terleme 4-6 ay süreyle kesilir. İş nedeniyle sürekli gömlek ve ceket giymek zorunda olanlarda çok faydalıdır. Botoksla terleme tedavisi uygulaması kolay ve etkili bir yöntemdir.

botoks UYGULAMABotoks tedavisi için uygun bir aday mıyım?

Botoks uygulamasında en iyi uygulama sonuçları 25 yaş ile 65 yaş arasında alınır. 65 yaş üzerindeki kişilerde mimik çizgileri dinlenme halinde bile belirgindir. Bu grup kişilerde diğer yöntemler botoks tedavisine göre daha iyi sonuçlar vermektedir. Her bireyin farklı yönleri hekim tarafından incelenir ve botoks ya da başka bir yöntem uygulamasına karar verilir.

Botoks uygulaması pahalı mıdır?

Botoks uygulamaları estetik ameliyatlar ile kıyaslandığında çok daha ucuz bir uygulamadır.

Botoks nasıl uygulanır?

Botoks maddesi çok ince uçlu özel iğneler ile birkaç noktadan kas içine enjekte edilir. Uygulama esnasında hastayı rahatsız eden bir ağrı şikayeti oluşmaz. Tüm uygulama 10 dakika sürer.

Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Botoksun etkisi uygulamadan 3-7 gün sonra başlar ve bu etki üç-dört ay devam eder. Uygulamaların sayısı arttıkça Botoksun etkisi 9 ay kadar devam edebilir.

botoks etkisiBotoksun zararı var mıdır?

Botoks 15 yıldır estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır. Kas hastalıklarında kullanımı ise çok daha eskiye dayanmaktadır. Bu süreler içinde Botoksun hiçbir yan etkisi saptanmamıştır. Amerikan ilaç araştırma dairesi FDA’nın da onayladığı Botoks tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Botoks kimler tarafından uygulanmalıdır?


Botoks bu konuda eğitim almış uzman doktorların uygulaması gereken bir ilaçtır. Aksi takdirde, hem etkisi tam olmayabilir hem de geçici göz kapağı düşüklüğü gibi problemler ortaya çıkabilir.

Botoks uygulamasının riskleri var mıdır?

Bu konuda eğitim almış ve deneyimli bir uzman tarafından yapıldığında botoks uygulamasının riskleri yok denecek kadar azdır. Uygulamadan sonra geçici baş ağrısı görülebilir. Çok nadir olarak genellikle yanlış uygulamaya bağlı kısa süreli göz kapağı düşüklüğü görülebilir.

Botoks uygulamasına devam edilmezse kırısıklıklar daha kötüye gider mi?

Hayır. Kırışıklıklar yavaş yavaş eski haline döner, hatta eskiye göre daha iyi durumda da kalabilir.

Botoks uygulaması sonrası ?

Botoks uygulamasından hemen sonra yüz yıkanabilir ve her türlü makyaj ürünü kullanılabilir. botoks uygulamasından sonra, enjeksiyon yapılan bölgelere iki gün masaj yapılmamalı, özellikle makyaj temizlenirken o bölgeler fazla ovuşturulmamalıdır. Yine iki gün için aerobik, step gibi egzersiz vücudu yoracak programlarına ara verilmelidir.

Kırışıklıklar nasıl oluşur?

Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir. Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

Botox (botoks) nedir?

Botox (botoks) uygulaması zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır. On dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4 aya kadar gevşetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya başlar. Basit, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için, uygulama sonrası iş ve günlük yaşam etkilenmez.

Botox tam olarak nedir?

Botox, (botoks) Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, saflaştırılmış proteindir. Kırışıklığa yol açan kaslara ince uçlu enjektörler ile çok düşük dozlarda uygulanır. Botox dinamik kırışıklıklara yol açan kasları geçici süre ile gevşeterek etkisini gösterir. Botox'un etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır, vücut içerisinde dolaşmaz.

Botox ne değildir?

Botox (botoks) sizi baştan yaratacak bir mucize değildir, bir ilaçtır.  Sadece uygulandığı bölgede etkilidir

Botox hangi bölgelere uygulanır?

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri Botox (botoks) tedavisine son derece iyi cevap vermektedir.  Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir. Ayrıca el,ayak ve koltukaltı bölgelerinde terleme tedavisinde Botox kullanılmaktadır.

Botox sizin için uygun mudur?

Kırışıklığı olan herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlara uygulanmaz. Görünüşüne önem veren binlerce kadın ve erkek Botox'un faydalarını keşfetti. Sadece sanatçılar, politikacılar, modeller değil, öğretmenler, anneler ve iş dünyasından ve hayatın her alanından insanlar da artık Botox uygulatıyor.

Botox'u kim uygulamalı?

Botox, (botoks) yüz mimik kaslarını ve yüz anatomisini bilen dermatolog veya plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde göz kapağının düşmesi gibi istenmeyen yan etkiler oluşabilir.

 Uygulama nasıl olur?

Doktorunuz en iyi sonucu alabilmek enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Anestezi gerekmez, hassasiyete göre belki anestetik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda Botox (botoks) birkaç enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi yaklaşık 10 dakikadır. Normal aktivitenize hemen geri dönebilirsiniz.

BOTOKS - BOTOX

Botox'un etkisi ne kadar sürer?

Botox'un etkisi 4 aya kadar sürmektedir.

Yan etkisi var mıdır?

Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, baş ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülür. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.

Botox uygulamaları ağrılı mıdır?

Çok az ve kısa süreli batma hissi duyulur, birçok kişi bunu sinek ısırığına benzetir. En çok 10 dakika süren bir işlemdir. Ağrı hissini azaltmak için işlem öncesi soğuk uygulaması yapılır. Uygulama sırasında hissedilen ağrı, kişiye göre değişir, ancak tedaviden hemen sonra hiçbir acı hissi kalmaz.

Uygulamaya devam etmezsem kırışıklıklarım daha kötüye gider mi?

Hayır. Kırışıklıklarınız 4 ay sonra yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner.

Botox nerelere uygulanabilir?

Kliniğimizde Botox (botoks) alın, kaş arası, göz kenarı kırışıklıklarının yanı sıra, yüzün alt bölümünde (boyun, ağız köşeleri, üst dudak) dolgu maddeleri ile kombine edilerek kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra el, ayak ve koltukaltı için bölgesel terleme tedavisinde kullanılmaktadır.

iletisim-kurun

E-Posta gönderin ya da bize telefonla ulaşın 0224 233 57 00

Yorumlar   

 
# DolguNilüfer Kopar 03-05-2016 18:35
Dudak kenarlarıma dolgu istiyorum. Fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim?
 
 
# CVP: Botoks - Botoxseyda 03-10-2015 22:04
Yuze Botoks fiyatını almak istiyirun
 
 
# CVP: Botoks - Botoxayşe 14-11-2014 22:09
Botoks fiyatlarını öğrenebilirmiyi m
 
 
# Cilt bakımı prp ve botoks fiyat bilgisiLivza Der ki... 30-10-2014 03:20
Merhaba cilt bakımı prp ve botoks fiyat bilgisi alabilir miyim ?
 
 
# seda Says 04-07-2014 13:48
yüz kırışıklıkları (botox), dudak dolgu, cilt lekeleri ve burun estetiği ile ilgili fiyat bilgilendirmesi istiyorum. Teşekkürler...
 
 
# betül Says 04-07-2014 12:08
Merhaba. Ellerim çok terliyor . 21 yaşındayım botoks yaptırmak istiyorum bir yan etkisi var mı ? Botoks bizim seçtiqimiz qün yapılabiliyor mu ?Fiyatı ne kadar ?Teşekkürler .
 
 
# Yasin Says 04-07-2014 09:35
Merhaba,benim burnumda biraz eğrilik var ve kaşın olduğu yer çukur gibi.Elimle biraz deriyi kaldırdığım zaman problem kalmıyor.Orası doldurulabilir mi ve nasıl görüntü olur ve fiyatlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin.
 
 
# Hilal Says 04-07-2014 09:20
Merhaba ben burun estetiği fiyatlarınızı öğrenmek istiyorum.
 
 
# Gizem Says 04-07-2014 09:16
Dudak estetiği fiyatları için bilgi alabilir miyim?
 
 
# Emine Says 04-07-2014 09:12
Muayene tarihi almak istiyorum.
 
 
# Hülya Says 04-07-2014 09:08
Fiyatlar nedir?
33 yaşımdayım çok fazla kırışık olmasa da özellikle gülümseyince burnumun yayılmasından rahatsız oluyorum.Bu bölgeye botoks yapılabilir mi yoksa burun ameliyatı mı gerekli?
Avusturya da yaşıyorum.Benim le mail veya tel. ile irtibata girerseniz çok memnun olurum.
 
 
+1 # Ömer Says 31-01-2014 20:08
Botoks ameliyati olacam fiyat
 
 
+2 # Guest 16-08-2013 19:09
merhaba benim goz altı morluk şikayetim var,herkesin hastamısın dıye sormasından bıktım bir çözümü varmıdır ? teşekkur ederimmm
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Burun Estetiğinde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

BURUN ESTETİĞİSanal Burun Tasarımı

Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.