Op.Dr.Alper BayraktarTwiterConnect To FacebookBize ulaşın
  • EN İYİ ESTETİK CERRAH
  • SAÇ EKİMİ BURSA
  • BENLERİNİZDEN KURTULMANIZ MÜMKÜN
  • AMELİYATSIZ YÜZ GERME SON TEKNOLOJİ
  • OKÜLOPLASTİK CERRAHİ - GÖZ ESTETİĞİ
  • BURUN ESTETİĞİ
  • LİPOSUCTİOUN
  • BURSA ESTETİK YEDİNCİ YILINI KUTLADI.

Dermabrazyon (Mekanik Cilt Soyma)

Dermabrazyon (Mekanik Cilt Soyma)

Dermabrazyon (Mekanik Cilt Soyma)Dermabrazyon, kontrollü olarak derinin üst tabakasının zımparalanması veya aşındırılması işlemidir. Bu yöntem, deri yüzeyindeki düzensiz girinti veya çıkıntıların kenarlarını yuvarlatarak daha düzgün bir yüzey oluşturur.

Dermabrazyon yüzün bir kısmı veya tamamında uygulanabilir. Aynı uygulama sırasında derin izler (skar) varsa cerrahi yolla onlar da çıkarılabilir. Yine dermabrazyon sırasında kimyasal deri soyma (peel) işlemi de eklenebilir. Genellikle kimyasal uygulama daha yüzeyel kırışıklıkların giderilmesinde, dermabrazyon ise daha derin girintiler için uygulanır. Yine bazı cilt lekeleri tedavisinde bazı zayıf asitler, meyve asitleri ile ya da bazı özel kremlerle tedavi uygulanabilmektedir.

Dermabrazyon (aşındırma) fizik görünüşünüzü güzelleştirecek ve kendinize güveninizi arttıracaktır. Ancak tüm izler kaybolmayabilir ve uygulamadan sonra deri yaşlanmaya devam eder. Bu nedenle beklentilerinizi doktorunuzla en ince ayrıntıya kadar konuşunuz. Uygulama her yaş ve cins gurubunda yapılabilir. Ancak ileri yaşlarda derinin iyileşme süresi uzayacaktır.

DermabrazyonDermabrazyon uygulaması tecrübeli bir uzman tarafından yapıldığında güvenli bir metoddur ancak her uygulama gibi riskleri de vardır. En sık tehlike, deride oluşan lekelenmelerdir. Bazı hastalarda lekelenme renk koyulaşması şeklinde olurken bazılarında ise daha açık renk alanları oluşabilir. Ameliyat sonrası ufak beyaz topluiğne başı büyüklünde sivilceler oluşabilir. Bunların bir kısmı kendiliğinden kaybolur. Kaybolmazsa, cerrah bunları giderir.

Cerrahi:
Dermabrazyon, uygulanacak alanın genişliğine göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. İşlem yine alanın genişliğine göre 1-1.5 saate kadar sürebilir. Çoğu olguda birden fazla seans uygulama gerekebilir. Uygulama, ucunda elmas veya tel zımpara bulunan taşı hızla çeviren bir motor yardımıyla yapılır. Akne skarlarının taban hizasına kadar aşındırmaya devam edilir. Uygulamadan sonra deride ödem (şişlik) oluşabilir.

Yeni cildiniz hassa, şiş, hafif pembe renkte olacaktır. Bu durum birkaç haftaya kadar sürebilir. Bu süreçte yavaş yavaş günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. İki hafta sonra işinize dönebilirsiniz.  Ancak 2 hafta daha yorucu aktivitelerden kaçınmalısınız. Deri renginiz tamamen normale dönene kadar, en az 6 ay süreyle direkt güneş ışınlarına maruz kalmayınız. Derinin normal renge dönüşü en fazla 6 ay alacaktır.

Kimyasal Peeling (Kimyasal Deri Soyma)

Dermabrazyon yerine kimyasal peeling(deri soyma, cilt soyma) işlemi de yapılabilir. Genellikle kimyasal uygulama daha yüzeysel kırışıklıkların giderilmesinde, dermabrazyon ise daha derin girintiler için uygulanmaktadır.

E - RandevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz  muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar   

 
# Lazerle cilt soymaCeyda Says 21-08-2014 06:26
Lazerle cilt soyma operasyonunuz için Randevu almak istiyorum
 
 
# Yüz germe ameliyatıNaz Says 18-08-2014 19:15
Yüz germe ameliyatı için randevu almak istiyorum Alper bey
 
 
# akne ve siyah noktalarAlperan Says 15-08-2014 21:36
Meraba.Benim akne ve siyah noktalardan dolayı suratımda delikler olustu ve göz altımda torbalanma tarzı şeyler var rahatsız lık duyuyorum bundan tedavisi mümkün mü ve fiyatı nedir ? teşekkür ederim.
 
 
# dermabrazyonGönül Says 15-08-2014 11:20
16-08-2014 cumartesi için dermabrazyon operasyonu için randevu almak istiyorum.
 
 
# Endoskopik orta yüz gerdirme ameliyatıDilek Says 14-08-2014 02:49
merhabalar web sayfanıza tesadüfen rastladım ve girince uzun bi süre çıkamadım.Endos kopik orta yüz gerdirme ameliyatı yaptırmak istiyorum.Önümü zdeki ayın 15'inde randevu almak istiyorum. İznimi buna göre ayarladım.Lütfe n bana yardımcı olun.
 
 
# Dermabrazyon Nasıl Bir Anestezi İle Yapılabilir ?Banu Says 11-08-2014 11:41
Lazer ile dermabrazyon yaptırmak istiyorum ama öncesinde dermabrazyon fiyatlarınız hakkında bilgi almak istiyorum
 
 
+2 # Guest 27-12-2011 17:06
ben 17 18 yaslrımda agır bır sivilce dönemi geçirdim bende sivilceler büyük iltihap seklınde oluyor ve şiişiyordu ıleylen zamnalrda kurdu fakat yanklarımda kalıcı sklde ızler bırktı ( şuan yaşım 21 )
ve izleri taşıyorum devlet hastahnesındekı doktrlar sadce aknler ıcnhaplar verdi ama bnim takntım onlar degil sadce izler ve son olrkda gözmün altında kis olstu hep ıltap dısa vururdu ama bu sefer vurmadı ve gozumun altında sıslık olstu tedavısı ıcn doktora gıttımde alrım ama iz kalır dıgnce cok üzldüm ben satn izlerden kurtlmak ıstıyorum bana iz kalır diyor yardım edersn ız tedvsı warsa hemn başlamk ıstıyorum saygılarımla
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

İSTANBUL BURSA ESTETİK MERKEZİ

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

ONLİNE KONSULTASYON FORMU

Burun Estetiğinde En Uygun Fiyat Bize danışmadan karar vermeyin!

BURUN ESTETİĞİSanal Burun Tasarımı

Ameliyat sonrası oluşacak tahmini burun şeklinizi merak ediyorsanız bize resminizi gönderin.