Burunu estetiğinde ‘’mükemmel’’ nedir?

Burunu estetiğinde ‘’mükemmel’’ nedir?Burunu estetiğinde ‘’mükemmel’’ nedir?

Günümüzde burun görünümünden rahatsız olan veya nefes alma konusunda problem yaşayan milyonlarca insan plastik cerraha başvurmaktadır. Ağızdan nefes alıyorsanız, burun tıkanıklığı sorunu yaşıyorsanız yaşam kalitenizi etkileyeceğinden rahatsızlığınız daha da çoğalacaktır.

Rahat nefes alamadıkça konuşmak istemezsiniz, vücudunuzu yorgun hissedersiniz ve rahat uyuyamadığınız için yataktan kalkmanız gittikçe zorlaşır. Bu durum memnuniyetsizliğinizle beraber kendinize olan güveninizi de etkiler.

Ve artık estetik burun ameliyatı olmanız kaçınılmaz hale gelir. Yaşam kalitenizi artırmak için ameliyat olmayı arka plana atmamalısınız.

Sağlık yanında estetik burun her zaman güzel görünendir. Güzelliği oluşturan uyum ölçütünü altın oran gibi matematiksel kavramlarla, plastik cerrahın tecrübesiyle birleştirdiğinizde estetik ve kişiye özel sonuçlar ortaya çıkar.

Kişilerin yüzü farklı büyüklükte ve yapıda olduğu için, herkes için mükemmel burun durumu farklıdır. Buna rağmen genel ortak estetik kriterlerden bahsedilebilir. Burun sırtının düz olması, burun ucunun dar olması ve üst dudakla belli bir açı yapması gibi.

ALTIN ORAN' a uygun ölçülerdeki bir burun ''ideale yakın ve simetri açısından da başarılı bir sonuç demektir''

ALTIN ORAN' a uygun ölçülerdeki bir burun ''ideale yakın ve simetri açısından da başarılı bir sonuç demektir''

Burun estetiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin yüz özelliklerinin dikkate alınarak, estetik kriterlere ve bütüne uyumlu bir burun yapılmasıdır.

İyi bir planlama ve oranlara sadık kalınarak yapılan burun ameliyatında kusursuz sonuçlar elde edilir.

Estetik burun ameliyatında amaç; ameliyat sonrası bütüne uyumlu, doğal görünümlü burun elde etmektir. Doğal olmayan, normalden küçük, burun ucu çok yukarıda bir burun estetik kriterlere uygun olmayabilir.

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.