BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Botoks - Botox

Botoks | Botox | Kırışıklık Tedavisi | Botoks Fiyatları | Bursa - Bursa Estetik | Bursa botoks, bursa dolgu, bursa botoks ve dolgu, bursa botoks kliniği, bursa botoks yapan yerler, botoks ve dolgu fiyatları, bursa botoks fiyatı, bursa dolgu fiyatı, Botoks, Botox, Kırışıklık, Botulinum Toxin, Migren, Aşırı Terleme Tedavisi, Cilt Gençleştirme, Merkezleri, Botoks Fiyatları, Bursa, istanbul,, Alper Bayraktar, Botoks fiyatları 2017

Botoks - Botox uygulamaları, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan, kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Botoks, Botox, Kırışıklık, Botulinum Toxin, Migren, Aşırı Terleme Tedavisi, Cilt Gençleştirme tedavisi Bursa ve İstanbul'daki botoks estetik merkezlerimiz de Botoks Dolgu ve Mezoterapi uygulanmaktadır.

Botoks - Botox

Botoks Kırışıklıkları ve Yaşlanma İşaretlerini Azaltır

Botoks

Alnınız, gözlerinizin ve ağzınızın etrafındaki yüzlerinizdeki bu ince çizgileri, kırışıklıkları ve derin olukları ortadan kaldırmayı sevmiyor musunuz? 

Sonuçları ve gelen sonsuz faydaları bulabilirsiniz Botox Bursa Estetik de. Bu tedavilerin her ikisi de yüzdeki kas hareketini engellemek için kullanılan saflaştırılmış proteinleri içerir. Eğer siz bu satırları yorgun ya da yaklaşılamaz görünmesi düşünüyorsanız, botoks  sizin için doğru olabilir. Hem FDA onaylıdır hem de ameliyat veya iyileşme zamanı olmaksızın gerçek, göze çarpan sonuçlar üretebilirler.

Botoks nedir?

Botoks uygulamasında kullanılan madde Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir proteindir. Uygulanan bölgedeki kasın görevini geçici olarak azaltır veya durdurur. Kas kasılamayınca üzerindeki ciltte oluşan kırışıklıklar da azalır veya yok olur. Böylece bu dönem içerisinde cilt kendini toparlama fırsatı bulur. 

Botox güvenlidir ve FDA onaylıdır (1989'dan beri).Botox, aşırı aktif kasları rahatlatmak için kullanılan bir üründür; nöromodülatörlerdir.

Nöromodülatörler, mevcut kırışıklıkları yumuşatmak (çizgileri oluşturan kasları zayıflatarak) ve gelecek kırışıklıkları oluşmasını önlemek için gözler, kaş, alın, glabella ve boyun çevresinde enjekte edilir.

Son yılların en popüler kırışıklık tedavisi olan Botoks için hemen herkes bir şeyler söylüyor, gazetelerde, televizyonlarda ve dergilerde haberler çıkıyor. Belki de arkadaşınızdan duydunuz veya daha fazlasını bilmek istiyorsunuz. Botox'un sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsunuz. Öncelikle Botox'un yüz bölgesindeki faydalarını daha iyi anlayabilmek için kırışıklıkların nasıl oluştuğunu bilmek lazım.

BOTOKS, BOTOX, BURSADA BOTOX, BURSA'DA BOTOKSYüzünüzde kalıcı olarak hiçbir değişiklik yapmayacaktır. Ayrıca sizi 10 yıl önceki görünümünüze de kavuşturmayacaktır. Botoks uygulamaları sadece yüzünüzün belli bölgelerindeki kırışıklıklarda düzelme sağlar.

Botoks Tedavisi ne kadar sürer?

Botoks genellikle 3-5 ay sürer, bundan sonra başka bir tedavi kolayca uygulanabilir.

Botoks - Botox Kullanım Alanları

Botoks - Botox Kırışıklık tedavisi

 • Alın bölgesindeki yatay çizgiler,
 • İki kaş arasında yer alan ve çatık kaş görünümüne yol açan çizgiler,
 • Her iki kaş yan taraflarının yukarı kaldırılması
 • Her iki göz yan tarafında yer alan ve yüz yaşlanmasını gösteren çizgiler ve kırışıklıklar  ( kazayağı çizgileri ) ,
 • Alt göz kapağındaki çizgiler ve kısık göz şikâyetinin düzeltilmesi,
 • Burun köküne yakın yer alan yatay çizgiler,
 • Burun ucunun kaldırılması,
 • Gülerken üst dişetinin görünmesi,
 • Üst ve alt dudaktaki dikey çizgiler ( sigara içimi çizgileri ),
 • Dudak köşelerinin yukarıya kaldırılması,
 • Alt dudak ile çene arasındaki yatay çizgi,
 • Çenedeki çakıl tası görünümünün giderilmesi ve çene cildinin daha pürüzsüz hale getirilmesi,
 • Boyundaki yatay çizgilerin ve dikey bantların tedavisi,

Botoksla Aşırı Terleme Tedavisi

Son yıllarda botoks terleme şikâyetinde kullanılmaya başlanmıştır. Botoksla aşırı terleme tedavisi özellikle koltuk altı terlemesi, el ve ayak terlemelerinde çok başarılıdır. Yan etkisi neredeyse yoktur. Deriye küçük miktarda botoks zerk edilir. Terleme 4-6 ay süreyle kesilir. İş nedeniyle sürekli gömlek ve ceket giymek zorunda olanlarda çok faydalıdır. Botoksla terleme tedavisi uygulaması kolay ve etkili bir yöntemdir.

botoks UYGULAMABotoks tedavisi için uygun bir aday mıyım?

Botoks uygulamasında en iyi uygulama sonuçları 25 yaş ile 65 yaş arasında alınır. 65 yaş üzerindeki kişilerde mimik çizgileri dinlenme halinde bile belirgindir. Bu grup kişilerde diğer yöntemler botoks tedavisine göre daha iyi sonuçlar vermektedir. Her bireyin farklı yönleri hekim tarafından incelenir ve botoks ya da başka bir yöntem uygulamasına karar verilir.

Botoks uygulaması pahalı mıdır?

Botoks uygulamaları estetik ameliyatlar ile kıyaslandığında çok daha ucuz bir uygulamadır.

Botoks nasıl uygulanır?

Botoks maddesi çok ince uçlu özel iğneler ile birkaç noktadan kas içine enjekte edilir. Uygulama esnasında hastayı rahatsız eden bir ağrı şikayeti oluşmaz. Tüm uygulama 10 dakika sürer.

Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Botoksun etkisi uygulamadan 3-7 gün sonra başlar ve bu etki üç-dört ay devam eder. Uygulamaların sayısı arttıkça Botoksun etkisi 9 ay kadar devam edebilir.

botoks etkisiBotoksun zararı var mıdır?

Botoks 15 yıldır estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır. Kas hastalıklarında kullanımı ise çok daha eskiye dayanmaktadır. Bu süreler içinde Botoksun hiçbir yan etkisi saptanmamıştır. Amerikan ilaç araştırma dairesi FDA’nın da onayladığı Botoks tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Botoks kimler tarafından uygulanmalıdır?


Botoks bu konuda eğitim almış uzman doktorların uygulaması gereken bir ilaçtır. Aksi takdirde, hem etkisi tam olmayabilir hem de geçici göz kapağı düşüklüğü gibi problemler ortaya çıkabilir.

Botoks uygulamasının riskleri var mıdır?

Bu konuda eğitim almış ve deneyimli bir uzman tarafından yapıldığında botoks uygulamasının riskleri yok denecek kadar azdır. Uygulamadan sonra geçici baş ağrısı görülebilir. Çok nadir olarak genellikle yanlış uygulamaya bağlı kısa süreli göz kapağı düşüklüğü görülebilir.

Botoks uygulamasına devam edilmezse kırısıklıklar daha kötüye gider mi?

Hayır. Kırışıklıklar yavaş yavaş eski haline döner, hatta eskiye göre daha iyi durumda da kalabilir.

Botoks uygulaması sonrası ?

Botoks uygulamasından hemen sonra yüz yıkanabilir ve her türlü makyaj ürünü kullanılabilir. botoks uygulamasından sonra, enjeksiyon yapılan bölgelere iki gün masaj yapılmamalı, özellikle makyaj temizlenirken o bölgeler fazla ovuşturulmamalıdır. Yine iki gün için aerobik, step gibi egzersiz vücudu yoracak programlarına ara verilmelidir.

Kırışıklıklar nasıl oluşur?

Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdiğimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir. Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

Botox (botoks) nedir?

Botox (botoks) uygulaması zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır. On dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4 aya kadar gevşetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya başlar. Basit, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için, uygulama sonrası iş ve günlük yaşam etkilenmez.

Botox tam olarak nedir?

Botox, (botoks) Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, saflaştırılmış proteindir. Kırışıklığa yol açan kaslara ince uçlu enjektörler ile çok düşük dozlarda uygulanır. Botox dinamik kırışıklıklara yol açan kasları geçici süre ile gevşeterek etkisini gösterir. Botox'un etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır, vücut içerisinde dolaşmaz.

Botox ne değildir?

Botox (botoks) sizi baştan yaratacak bir mucize değildir, bir ilaçtır.  Sadece uygulandığı bölgede etkilidir

Botox hangi bölgelere uygulanır?

Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri Botox (botoks) tedavisine son derece iyi cevap vermektedir.  Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir. Ayrıca el,ayak ve koltukaltı bölgelerinde terleme tedavisinde Botox kullanılmaktadır.

Botox sizin için uygun mudur?

Kırışıklığı olan herkese uygulanabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlara uygulanmaz. Görünüşüne önem veren binlerce kadın ve erkek Botox'un faydalarını keşfetti. Sadece sanatçılar, politikacılar, modeller değil, öğretmenler, anneler ve iş dünyasından ve hayatın her alanından insanlar da artık Botox uygulatıyor.

Botox'u kim uygulamalı?

Botox, (botoks) yüz mimik kaslarını ve yüz anatomisini bilen dermatolog veya plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde göz kapağının düşmesi gibi istenmeyen yan etkiler oluşabilir.

Botox Uygulama nasıl olur?

Doktorunuz en iyi sonucu alabilmek enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Anestezi gerekmez, hassasiyete göre belki anestetik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda Botox (botoks) birkaç enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi yaklaşık 10 dakikadır. Normal aktivitenize hemen geri dönebilirsiniz.

BOTOKS - BOTOX

Botox'un etkisi ne kadar sürer?

Botox'un etkisi 4 aya kadar sürmektedir.

Botox Yan etkisi var mıdır?

Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, baş ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülür. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.

Botox uygulamaları ağrılı mıdır?

Çok az ve kısa süreli batma hissi duyulur, birçok kişi bunu sinek ısırığına benzetir. En çok 10 dakika süren bir işlemdir. Ağrı hissini azaltmak için şlem öncesi soğuk uygulaması yapılır. Uygulama sırasında hissedilen ağrı, kişiye göre değişir, ancak tedaviden hemen sonra hiçbir acı hissi kalmaz.

Uygulamaya devam etmezsem kırışıklıklarım daha kötüye gider mi?

Hayır. Kırışıklıklarınız 4 ay sonra yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner.

Botox nerelere uygulanabilir?

Kliniğimizde Botox (botoks) alın, kaş arası, göz kenarı kırışıklıklarının yanı sıra, yüzün alt bölümünde (boyun, ağız köşeleri, üst dudak) dolgu maddeleri ile kombine edilerek kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra el,ayak ve koltukaltı için bölgesel terleme tedavisinde kullanılmaktadır.

iletisim-kurun

E-Posta gönderin ya da bize telefonla ulaşın 0224 233 57 00

Comments   

+2 #16 RE: Botoks - Botoxebru says 2019-03-20 07:43
Merhabalar,
Ben yüzdeki kırışıklara botoks uygulaması için fiyat alabilir miyim? Peşin ödeme olarak değerlendirmenizi rica ediyorum. Teşekkürler..
Quote
+2 #15 KÜTAHYA BOTOKS RANDEVUNejla Duru 2019-03-18 20:43
KÜTAHYADAN GELECEĞİM BOTOKS YAPTIRMAK İSTİYORUM RANDEVU ALABİLİR MİYİM ?
Quote
+1 #14 BOTOKS FİYATLARISevil Says 2019-03-18 19:57
Botoks fiyatlarınız hakkında güncel bilgi alabilir miyim ?
Quote
+4 #13 RE: Botoks - BotoxNida Uslu 2019-03-18 12:14
İyi günler, çeneme şu masseter kaslarıma botox yaptırmayı düşünüyorum, bunu dişçimde bana önermiş. Masseter kaslarım aşırı derecede güçlü olmuşlar, yüzümü oval şeklinden kareye döndürmüş.
Sormak istedimki, masseter botoks uygulama sizde genellikle nasıl bir fiyat çerçevededir, maddi konusunda hazırlıklı olmam için? Size görüşmeye gelecektim, lakin Bursa da oturmuyorum. Bursa'ya akrabalarıma ziyarete geldiğimde, bunu yaptırmak istiyorum. Size iki tane fotoğrafımı da yolluyorum bu şimdiki durumumdan. En fazla ne kadar tutar söylerseniz, ona göre para yanımda bulunsun diye. Eskişehirdeyim.Botoks güncel fiyatlarını mail adresime gönderebilir misiniz ? yada telefonla da dönüş yapabilirsiniz. Çok sağolun, saygılarımla,
Quote
+8 #12 Botoks ile Göz altı Morluklarını GidermeZeynep Says 2017-02-03 20:01
merhaba benim göz altı morluk şikayetim var,herkesin hasta mısın dıye ? sormasından bıktım botoks ile çözümü varmı dır ? teşekkur ederim
Quote
+8 #11 BotoxÖmer Says 2017-02-03 19:56
Botoks estetiği olacağım botoks fiyatlarınız nedir?
Quote
+7 #10 dolgu maddesi ile burun estetiğiHülya Says 2017-02-03 19:54
Botoks Fiyatları nedir?
33 yaşımdayım çok fazla kırışık olmasa da özellikle gülümseyince burnumun yayılmasından rahatsız oluyorum.Bu bölgeye botoks yapılabilir mi yoksa burun ameliyatı mı gerekli?
Avusturya da yaşıyorum.Benim le mail veya tel. ile irtibata girerseniz çok memnun olurum.
Quote
+4 #9 Botoks RandevuEmine Says 2017-02-03 19:49
Botoks yaptırmak istiyorum. Muayene tarihi almak istiyorum.
Quote
+4 #8 Dudak estetiği fiyatlarıGizem Says 2017-02-03 19:47
Dudak estetiği fiyatları için bilgi alabilir miyim?
Quote
+4 #7 Burun estetiği botoksYasin Says 2017-02-03 19:46
Merhaba,benim burnumda biraz eğrilik var ve kaşın olduğu yer çukur gibi.Elimle biraz deriyi kaldırdığım zaman problem kalmıyor.Orası doldurulabilir mi ve nasıl görüntü olur ve fiyatlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin.
Quote
+7 #6 Terleme İçin BotoksBetül Says 2017-02-03 19:44
Merhaba. Ellerim çok terliyor . 21 yaşındayım botoks yaptırmak istiyorum bir yan etkisi var mı ? Botoks bizim seçtiqimiz qün yapılabiliyor mu ?Botoks Fiyatı ne kadar ?Teşekkürler .
Quote
+6 #5 Dudak Dolgusu ve Burun Estetiği Kombine EstetikSeda Yıldız 2017-02-03 19:41
yüz kırışıklıkları (botox), dudak dolgu, cilt lekeleri ve burun estetiği ile ilgili fiyat bilgilendirmesi istiyorum. Teşekkürler...
Quote
+3 #4 Cilt bakımı prp ve botoks fiyat bilgisLivza Says 2017-02-03 19:38
Merhaba cilt bakımı prp ve botoks fiyat bilgisi alabilir miyim ?
Quote
+5 #3 Yüze Botoks ve DoluSeyda 2017-02-03 19:36
Yuze Botoks fiyatını almak istiyiorum
Quote
+7 #2 Dudak DolgusuNilüfer Kopar 2017-02-03 19:34
Dudak kenarlarıma dolgu istiyorum. Dolgu Fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyim?
Quote
+3 #1 Masseter Hipertrofisi Botoks ile tedavisi mümkün müdür ?Orcun Dogan 2017-01-14 07:00
Alper Bey Merhaba, Benim sorum Masseter hipertrofisi hakkında olacak. Sol çene masseter kasım çiğnemeye bağlı olarak sağ tarafa göre biraz daha gelişmiştir. Botoks uygulaması ile bu durum düzeltilebilir mi?
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.