BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği, Estetik Burun cerrahisi veya rhinoplasti, burun ameliyatı, burun estetiği ameliyatı , Burun,estetik,burun estetik, estetik burun, estetik burun ameliyatları, burun estetik İstanbul, burun ameliyatı videosu, burun ameliyatı bursa, tamponsuz burun ameliyatı, burun eti ameliyatı fiyatları, burun estetiği ameliyatı sonrası, canlı burun ameliyatı izle, estetik burun ameliyati, burun ameliyati izle, burun estetigi fiyatlari, erkek burun estetiği fiyatları, burun estetiği videosu, burun estetiği ücretleri, burun estetikleri, burun ameliyatlari, burun kucultme,rinoplasti, burun estetiği, burun ameliyatı, burun estetiği ankara, burun estetiği bursa, burun ucu ameliyatı, uzun burunlu olmak, burun delikleri genişler mi, burun ucu uzun, burun ucu uzun, burun estetiği istanbul, burun estetiği bursa, kemerli burun ameliyatı, kemer burun, burun ucu estetiği bursa, burun ameliyatları, burun ucu düşüklüğü, bursa’ da en iyi burun estetiği yapan doktor, bursada en iyi burun estetiği yapan doktor, istanbulda en iyi burun estetiği yapan doktor, burun ucu estetiği, burun estetiği,geniş burun ameliyatı, Burun Estetiği, En iyi Burun Estetikçi En İyi Burun Estetiği Burun Ameliyatı, Burun Ameliyatı Fiyatları, Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Burun Estetiğine Uygun Adaylar Kimlerdir? Burun Estetiği Riskleri Burun estetiği operasyonu sonrası burun ucunda düşme olur mu? Burun Estetiği Ameliyatında Planlama Sizin Burun Tipiniz Hangisi?

Burun estetiği ameliyatı, burun kemiklerinin ve burun ucunun şeklinin düzeltilmesi, burundaki kemerin giderilmesi, burun ile dudak arasındaki açının düzeltilmesi ve geniş burun kanatlarının daraltılması gibi burnun şeklini yada boyutunu değiştirmek için yapılan bir işlemdir. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından burun estetiği, rinoplasti, burun ameliyatı, revizyon burun ameliyatı, burun ucu estetiği  hakkındaki bilgilendirmeler Bursa estetik de verilmektedir.

BURUN ESTETİĞİ, ESTETİK RİNOPLASTİ, BURUN AMELİYATI, EN İYİ BURUN ESTETİKÇİ

BURUN ESTETİĞİ  ESTETİK RİNOPLASTİ

Burun Estetiği (Estetik Rinoplasti)

Estetik burun ameliyatı, adından da anlaşılabileceği gibi Estetik Plastik Cerrah'ı uzmanlarınca yapılması gereken bir ameliyattır.

Burun estetiği ameliyatı, burun kemiklerinin ve burun ucunun şeklinin düzeltilmesi, burundaki kemerin giderilmesi, burun ile dudak arasındaki açının düzeltilmesi ve geniş burun kanatlarının daraltılması gibi burnun şeklini yada boyutunu değiştirmek için yapılan bir işlemdir.Gerekli olduğu durumlarda burnun içinde soluk alıp vermeyi engelleyen eğri kemikler de aynı anda düzeltilebilmektedir.

Burun estetiği , Rinoplasti, (Ameliyatı) Ayrıntılı Bilgi Sitesi Girişi İçin Tıklayınız.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Değerlendirme

Burun estetiği ilk görüşmede estetik cerrahınız size burnunuzun hangi bölgesinden şikayetiniz olduğunu, nefes alıp vermekte zorluğunuz olup olmadığını soracaktır. Daha sonra burun içinin ve dışının muayenesini yapacak ve sizinle burnunuzun yeni şekli hakkındaki düşüncelerinizi tartışacaktır.

BURUN ESTETİĞİ, RİNOPLASTİ, RHİNOPLASTİ

Doktorunuzla sizin aranızda iyi bir iletişim olması çok önemlidir. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularını oluşturacaktır.

Burun estetiğini yapacak olan cerrahınız kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini ameliyatın yapılacağı hastaneyi, riskleri ve maliyetini size anlatacaktır.

Estetik burun ameliyatı için önerilen en erken yaş, burun büyümesinin % 90'ının tamamlandığı 16 - 17 yaşlarıdır. Daha önce geçirdiğiniz herhangi bir burun ameliyatı veya başka bir ameliyat olup olmadığı, kullandığınız ilaçlar ve sigara içimi konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Unutmamanız geren bir diğer faktör de; rinoplasti ameliyatı burnunuza yeni bir şekil verebilir ama hayatınıza yön veremez.

Burun Estetiği Ameliyatın riskleri var mı ?

Estetik burun ameliyatı deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığı takdirde komplikasyonlar (istenmeyen sonuçlar) çok sık görülmez. Fakat ameliyat sonucunu olumsuz etkileyen bazı faktörlerin varlığında veya kötü iyileşme durumunda komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Yaklaşık her 10 vakanın bir tanesinde ikinci bir ameliyat gerekebilir. İkinci ameliyat daha küçük ve daha basit bir ameliyattır.

Burun Estetiği Ameliyatım nasıl olacak ?

Estetik burun ameliyatlarının tam donanımlı hastanelerde veya tıp merkezlerinde yapılması uygun olur. Ameliyat, cerrahınızın seçimine bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.

Burun ameliyatlarının çoğunda kesiler burun içinden yapılır ve görünür bir ameliyat izi kalmaz. Gerekli durumlarda açık rinoplasti ameliyatı da yapılabilir.

Estetik burun ameliyatında burun sırtında çıkıntı yapan fazla kemik ve kıkırdak dokuları çıkarılmakta, burun ucu yukarı kaldırılmakta ve gerekirse burun kanatları daraltılmaktadır. Burun Ameliyatı genellikle 1,5 - 2 saat sürmektedir.

Burun estetiği ameliyatı bitiminde burun deliklerine tampon konulması gerekebilir ve burun üzerine de alçı uygulanmaktadır. burun estetiğ sonrası dönemde hastanın bir gece hastanede kalmasında fayda vardır.

Burun estetiği ameliyatından 2 gün sonra burun deliklerine tampon uygulanmışsa tamponlar çıkarılır, 1 hafta sonra ise burun üzerindeki alçı çıkartılarak yerine ince bantlar konulur. Bu bantlar da burun üzerinde 1-2 hafta kaldıktan sonra çıkartılır.

Burun Estetiği (Estetik Rinoplasti)Burun Estetiği Ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Burun estetiği ameliyat sonrası dönemde gözlerin etrafında şişlik ve morluk olabilir, ancak bu en fazla 10 gün içinde düzelir. Ameliyattan sonra ilaçlarla kolayca tedavi edilebilen hafif bir ağrı olmaktadır. Hastalar burun ameliyatından 1 -2 gün sonra ayağa kalksalar bile, kan basıncını arttıran step, aerobik gibi sportif aktiviteler ve hatta başın öne eğilmesi birkaç hafta kısıtlanmalıdır.

Günlük yaşam temponuza tam anlamıyla dönmeniz birkaç hafta içinde olacaktır. 8 hafta süreyle burnunuzu çarpma ve darbelerden korumanız ve güneş ışınlarına maruz kalmamanız uygun olur. İhtiyaç olduğu zaman kontak lensinizi takabilirsiniz fakat 2 ay boyunca burun sırtına temas eden gözlük kullanmamanız gerekmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Yeni Görünümünüz

Ameliyattan sonra geçen her gün burnunuz daha güzel görünmeye başlayacak ve moraliniz gittikçe yükselecektir. Ancak iyileşme yavaş ilerleyen bir süreçtir. Estetik burun ameliyatının kalıcı sonucu belki bir yıl veya daha uzun bir süre sonra ortaya çıkacaktır.


Burun Ameliyatı ile ilgili muhtemel sorunlar

Her ameliyat istenmeyen bazı durumlar ile sonuçlanabilir. Bu ihtimalleri doktorunuzla konuşmanızda yarar vardır. Doktorunuz tüm bu riskleri içeren bilgi ve onam içerikli metni sizinle paylaşacak ve ameliyat onayınızı alacaktır. Doktorunuz size bu risklerden bahsettiği zaman teker teker hepsini tartışmalısınız.

Burun Estetiği Ameliyatın Karnesi

Burun estetiği anestezi şekli: Genel.

Burun estetiği ameliyatı nerede yapılmalı: Donanımlı bir hastane ameliyathanesinde.

Burun Estetiği Ameliyat süresi: 1.5 ile 2.5 saat.

Burun Estetiği Hastanede yatış süresi: Aynı gün/bir gün sonra taburcu olunabilir.

Burun Estetiği Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı: Bir kaç gün hafif bir sızlama olabilir. Genellikle ağızdan alınan basit ağrı kesiciler yeterli olur.

Burun Estetiği Sonrası Şişme, morarma: Şişlikler 2 gün, morluk olursa 3–7 gün arasında.

Burun Estetiği Sonrası Pansuman: Varsa tamponlar ameliyat sonrası 2.  gün alınır. Alçı beş-yedinci gün çıkarılıyor.

Burun Estetiği Dikişleri: Açık rinoplasty yapılmışsa burun ucunda dikişler olacaktır ,5-7 gün dikişleriniz alınır.

Burun Estetiği sonrası ne zaman işe dönülebilir:3–7 gün.

Burun Estetiği Sonrası Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 3 hafta sonra normal sporlar. Basket, box gibi vücut vücuda yapılan kompetitif sporlara en erken 6-8  hafta sonra başlamak doğru olur.

Burun Estetiği Sonrası Son şekil: Genellikle ikinci haftada şişliklerin önemli bir kısmı gider. Ama son şekil en erken altıncı ayda ortaya çıkar. Özellikle kaşlar arasında alına doğru şişlik varsa bu bir seneye kadar devam eder

Comments   

0 #18 BURUN UCU ESTETİĞİNergis Says 2017-02-06 12:06
Burun ucu estetiği düşünüyorum..ingilizce Öğretmeniyim..genelde cuma günleri izinliyim..randevu verebilirseniz haftaya cuma sevinirim..resi m gönderiyorum ve sanal bir burun resmi görmek isterim..gönder irseniz çok mutlu olurum..teşekkürler
Quote
+5 #17 Burun ucu estetiğiDoğan Says 2017-02-06 12:04
Burun ucumdaki sarkiklik beni rahatsiz etmekte ne yapılabilir öğrenmek istiyorum.
Quote
+3 #16 Burun Estetiğiaybala Says 2017-02-06 12:03
Küçükken yaşadığım ufak bir kazadan sonra burun şeklimde oldukça değişim oluştu.Şu an nefes problemi de yaşıyorum ve görüntüsünden de oldukça rahatsızım. Müsait olduğunuz bir süre içinde gelerek bu problemi gidermek istiyorum :)
Quote
+3 #15 Burun Kemiği ve Burun küçültme ameliyatıöznur Says 2017-02-06 12:02
33 yasindayim 3sene once sinuzit ameliyatı oldum burnum buyuk ve kemikli estetik olmak istiyorum arastirmalarim sonunda hakkinizda olumlu duyumlar aldim ortalama burun estetiği fiyatı alabilir miyim?
Quote
+2 #14 burun ucum sarkık tipplasti estetiğimehmet Says 2017-02-06 12:00
Merhabalar hocam benim burun ucum sarkık tipplasti olacak şekilde bi ameliyat olma isteğim var rinoplastiden cekiniyorum siz tabi daha iyisini bilirsiniz ben resmimi gönderiyorum bide burun ucu estetiği fiyatlar konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim saygılar...
Quote
-1 #13 Burun Estetiği (Estetik Rinoplasti)eren Says 2017-02-06 11:58
Rinoplasti fiyatını öğrenmek istiyorum.
Quote
+4 #12 Burun estetiği ameliyatıMelek Says 2017-02-06 11:55
Merhaba Alper bey benim sorunum burnumdan nefes almakta cok güçlük çekiyorum 10 sene once tomografi cektirmistim sinuzitler kistlesmis demislerdi birde burnumda kemer var ikisini birden düzeltmek mumkunmu burun tıkanıklığı icin sprey kullanıyorum zararlı oldugunu biliyorum ama baska türlü nefes alamıyorum artik burnumdan rahat nefes almak istiyorum bu arada morluklardan da cok korkuyorum ameliyatlariniz acik mi oluyor kapali mi bildigim kadariyla acik olursa morluk ve sislikler fazla oluyor ve 2 buçuk yasında kizim var birazda ondan dolayı erteledim cok hareketli biraz daha büyümesini beklemelimiyim ameliyat sonrası darbe olayından.ben Antalya'da yasıyorum burda eltim burnunda ameliyat oldu bende olacaktım ama onun ameliyatını gördükten sonra biraz daha erteledim yüzü cok morardi şişti ben 6 7 ay sonra Bandırma'ya gelicem o zamanda sizinlede yüz yüze gorusmek istiyorum mail atarsanız sevinirim
Quote
+2 #11 Burun estetiği ameliyatıelvan Says 2017-02-06 11:54
Horlamalarım var ve rahat nefes alıp veremiyorum. Özellikle spor yaptığımda nefes alış verişlerim çok sesli oluyor. Burnumun şeklinden de rahatsızım. Ekli dosyada tarafınıza fotoğraflarımı gönderdim. İnceler ve herhangi bir müdahele gerekiyorsa kısaca özetliyerek fiyat dahil bir bilgi verirseniz sevinirm.
İyi Çalışmalar.
Quote
+1 #10 Revizyon Burun EstetiğiAli Says 2017-02-06 11:53
Daha önce detayları doktor beyle görüşmüştüm ve bi önceki operasyonla arasında en az 1 sene olması gerekiyormuş martta 1 sene doluyor ama ben mayıs ayında müsait olucam şimdiden randevu almam gerekiyor mu?
Quote
+3 #9 Burun EstetiğiNazan Says 2017-02-06 11:52
Burun estetigi ameliyatı olmak istiyorum. Randevu almak istiyorum.
Quote
+1 #8 Burun EstetiğiCandan Says 2017-02-06 11:50
Hastalarına karşı son derece saygılı, sabırlı,güleryü zlü bir doktor,sizi korkularınızdan sıyırıyor,bilgi si ve becerisi dolayısıyla çok rahat ve güvenilir. Doktorum,sayenizde sürekli ayna karşısına gidip yeni burnuma bakıp bakıp gülümsüyorum :)Binlerce teşekkür..
Quote
+1 #7 Burun Estetiği Sanatı = Op.Dr.Alper BayraktarGülşah Says 2017-02-06 11:13
Merhaba.. Ben dört sene önce burunumdaki kemikleri aldırmak ve düzgün bir görüntü oluşması için bir operasyon geçirdim fakat sonuç beni tatmin etmedi.. Bunun üzerine ikinci bir operasyon geçirmek istedim fakat aynı sonucu alacağımdan korktuğum için cesaret edemedim, güvenemedim.. Daha sonra çevremde burun estetiği yaptırmış olan arkadaşımın burunlarını gördüm, aldıkları sonuçlar çok iyiydi ve bana "Op.Dr.Alper Bayraktar'a gönül rahatlığıyla gidebileceğim bir dr. olduğunu, hem görüntü hemde nefes almakta hiçbir problemlerinin kalmadığını söylediler." İnternet üzerinden ve çevremde Alper Bey'in hakkında bilgisi olan eczacı ve dr. tanıdıklar yardımıyla da biraz daha bilgi edindikten sonra gitmeye karar verdim.. Gayet başarılı bir burun estetiği operasyonu geçirdim, sonuç beni fazlasıyla memnun etti, gerçekten anlattıkları kadar başarılı ve gönül rahatlığıyla gidilebilecek bir dr., herkese tavsiye ediyorum.. Kendisine çok teşekkür ediyorum ...
Quote
+1 #6 En iyi estetik Cerrah Alper BayraktarSena Says 2017-02-06 11:12
Alper Bey'e burun estetiği ameliyatı oldum. Birçok doktorla görüşmeme rağmen, bana en çok güven veren doktordur. Herkesin farkettiği genel burun hatlarımın sorunu dışında, sadece benim gördüğüm detaylı sorunları da farketmiştir. Derdimi anlatamama gerek kalmadan, o zaten beni direk anlamıştır. En önemli şeylerden biri de, ameliyat sonrası çok çabuk toparlanmam ve acısız bir burun ameliyatı geçirmiş olmamdır.
Quote
+2 #5 Burun Estetiği (Estetik Rinoplasti)SerHaT 2017-02-06 11:10
Bende burun ameliyatı oLmak isTiyorum ama fiyatı pahalıya geLiyor ..Bunu KarşıLamam Mümkün DeğiL Hoca'm uyGun Bir FiYaT oLsa Randevu aLacaKTımda arkadaş orTamından RaHatsız oLuyom Bizim De yaşama Hakımız Var ama NedenSe arKadaşLarı anLamıyom KurTuLmak Lazım Bu KabusTan Yaşın 18 :D uFak Bi BiLgi Verseniz HoCa'm :D Siz Bana Yardımcı oLabiLrsiniz LüTFennnnnnnnnn ...
Quote
+2 #4 Burun ameliyatı öncesi ve sonrasıDağıstan YARDIMCI 2017-02-06 11:08
burun ameliyatı öncesi ve sonrası görünümü merak ediyorum. Burun ameliyatı ortalama fiyatlarınız hakkındada bilgi verirseniz sevinirim.
Quote
+2 #3 Estetik Burun Ameliyatı Sonrası SüreçCanbazoğlu 2017-02-06 11:06
Bugün, burun estetiği operasyonu sonrası 12. Günüm ve bandaj im açıldı. Düşündüğümden bile mükemmel oldu. (maşallah)... henüz odemlerim olduğunu söylenenlerin rağmen ben bayıldım burnuma. Sürekli aynaya bakıyorum. Sanal daki yorumları çok okuyup arastirmistim. Sonuçta bu operasyon için Alper beye karar vermiştim. Kesinlikle hiç yanılmışım. Alper beye tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Kesinlikle hiç tereddüt etmeden kendinizi ona teslim edebilirsiniz. İyi ki sizi tanımışım Alper bey.. çok çok cok teşekkürler, sevgiler...
Quote
+3 #2 En iyi burun estetiği doktoruEnes Alanbay 2017-02-06 11:04
Burnum konusunda takıntılarım vardı uzundu herkes burnumla dalga geçiyordu.Yaşım geldiği için estetik olmaya karar verdim ve şanşlıyım ki alper hocayı buldum beni hayata yeniden döndürdü mutlu etti ondan allah razı olsun.Estetik olacaklar hiç tereddüt etmesin.
Quote
+5 #1 Burun Estetiği (Estetik Rinoplasti)Onurcan 2017-02-06 11:02
burun estetiği olmak istiyorum fiyat aralığı ne kadar acaba?
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.