BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Ameliyatsız Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği | Ameliyatsız Yüz Germe  | yüz germe ameliyatı fiyatları | Bursa Yüz Germe | yüz germe ameliyatı öncesi ve sonrası | yüz germe ameliyatı yaptıranlar | yüz gerdirme ameliyatı olanlar, yüz germe ameliyatı fiyatları 2015, yüz gerdirme ameliyatı izle, yüz germe ameliyatı olan varmı, yüz estetiği erkek, yüz germe kadın, yüz germe ameliyatı,  bursa yüz germe,  yüz derisini germe

Ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştirme medikal estetikte alanında cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Thermaga,Vshape, ClearLift, Ulthera, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonu, Dolgu tekniği ile ameliyatsız yüz germe tedavileri uygulamaları estetik operasyonlara alternatif olarak sunulmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Estetiği

ameliyatsız yüz germe, yüz germe ameliyatı, bursa yüz germe, yüz derisini germe, yüz germe, yüz germe ameliyatı, yüz germe estetiği, yüz germe fiyatı, ameliyat, estetik gençleşme, risk, yüz, yüz estetiği yüz gençleştirme

Ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştireme medikal estetikte alanında cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Thermaga,Vshape, ClearLift, Ulthera, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonu, Dolgu tekniği ile ameliyatsız yüz germe tedavileri uygulamaları estetik operasyonlara alternatif olarak sunulmaktadır.

thermage cpt ameliyatsız yüz germeUltherapy Ultrasonla Ameliyatsız Yüz germe

Ameliyatsız yüz germe, yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemlerden bir olan VShape uygulamaması özellikle ameliyattan korkanlar için bir alternatif.  Yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemlerden bir olan VShape uygulaması cerrahi girişime gerek kalmadan acı ve ağrı olmaksızın Ultrason ve Radyofrekans teknolojisidir.

Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar  ameliyata gerek olmaksızın ulthera ameiyatsiz lyüz germe sistemi ile gerdiriliyor’.

Ultherapy yüz germe,  lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonuna yakin bir sekilde enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözmeyi amaclayan bir teknoloji. Tüm yüz için 40 dakika süren Ultherapy yüz germe uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler  günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler.

Ultherapy yüz germe sisteminde kullanılan ‘Deep see’ adı verilen teknoloji de ‘fokus ultrasound’ ile cildin alt tabakalarında ‘sıcak noktalar’ yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kollagen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi kendini göstermeye başlıyor. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen yüz germe sonucu  2 seneye kadar muhafaza ediliyor.

Ultherapy Ameliyatsız yüz germe nedir ?

Yüz ifademiz bir çok şey anlatır. Kırışıklıklarımıza ‘tecrübe’, üzgün görünümümüze ‘yorgunluk’ tanımını yaparız çoğu zaman. Bunlara çözüm olarak ‘estetik cerrahi’ her zaman ilk seçenektir. Ama şimdi yeni bir  yöntem olan Ultherapy yüz germe var. Cerrahi olmayan yüz germe lifting yöntemi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün.

Ultherapy yüz germe ile 40 dakikalık tek bir uygulama sonunda meydana gelen ‘güzel gergin  görünüm, cildin kendi iyileşme sürecini kendisinin yaratması sonunda ,cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana geliyor.

Tek bir ultherapy yüz germe uygulaması ile, rejenerasyon süreci hemen  başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci ortalama 90 gün sonradır.

FDA’ nin  (American kalite standartları merkezi) 10 hastadan 9 unda yapılan yüz germe kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir.  Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır.Boyun gıdı bölgesinde azalma sıkılasma  toparlanma ,yanak düşüklüklerinde toparlanma ,çene kontürünün kaybolduğu durumlarda cene kontürünün düzeltilmesinde etkili olmaktadır.

Boyun ve yüz bölgesine ultherapy yüz germe uygulaması yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir.

Thermage CPT Ameliyatsız Yüz Germe

Daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha genç görünen yüz.Termage yüz uygulaması ameliyat yada iğne olmadan, doğal olarak daha genç görünüm sağlamak için cildin sıkılaştırılmasına ve pürüzsüzleştirilmesine yardımcı olur.

VShape Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe, yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemlerden bir olan VShape uygulamaması özellikle ameliyattan korkanlar için bir alternatif.  Yüz şekillendirme ve gençleştirmede en yeni yöntemlerden bir olan VShape uygulaması cerrahi girişime gerek kalmadan acı ve ağrı olmaksızın Ultrason ve Radyofrekans teknolojisidir.

ClearLift Ameliyatsız Yüz Germe

Yaşın ilerlemesiyle beraber, fizyolojik ve çevresel faktörler; ciltte, yaşlanmanın gözle görülür belirtilerinin oluşmasına neden olur. Genellikle, bu çizgilerin göründüğü ilk alan, derinin hassas olduğu yüz bölgesidir. Soğuk kış ayalarının kuru etkisi ve parlak güneş ışığı, damarsal kızarıklığın yanı sıra kırışıklık ve çizgilerin oluşmasına katkı sağlamaktadır.

Ultherapy ile 30 Dakika'da Ameliyatsız Yüz Germe

Ultherapy ile 30 dakikada ameliyat

Ultherapy yüz germe operasyonlarına 30 dakikada ameliyatsız çözüm sunuyor. Ultherapy sonrası cildim çok daha sıkı ve gergin. Daha önceki ‘sarkmış’ görünümümden eser yok.’’ daha sıkı bir cilt, ciltte genç bir görünüm!

Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkân tanıyan bir teknoloji. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın ‘gerdiriliyor’.

Ultherapy,  lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen yepyeni bir teknoloji. Tüm yüz için 30 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler. Ultheraphy sisteminde kullanılan ‘Deepsea’ adı verilen teknoloji de ‘fokusultrasound’ ile cildin alt tabakalarında ‘sıcak noktalar’ yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni collagen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi kendini göstermeye başlıyor. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca muhafaza ediliyor.

Ultherapy daha Sıkı Bir Cilt, Daha Genç Bir Görünüm!

Yüz ifademiz birçok şey anlatır. Kırışıklıklarımıza ‘tecrübe’, üzgün görünümümüze ‘yorgunluk’ tanımını yaparız çoğu zaman. Bunlara çözüm olarak ‘estetik cerrahi’ her zaman bir seçenektir. Ama şimdi yeni bir yöntem olan Ultherapy var. Cerrahi olmayan yüz asma yöntemi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün. Ultherapy ile 30 dakikalık tek bir uygulama sonunda meydana gelen ‘güzel’ görünüm, cildin kendi iyileşme sürecini kendisinin yaratması sonunda, cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana geliyor.

Ultherapy daha sıkı bir cilt

Ultherapy’nin işleyişi nasıldır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5mm ve 3 mm altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır.  Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni collagen oluşumu sağlanır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde,  doğal bir ‘yüz germe’ etkisi oluşur.

Ultherapy ile nasıl bir sonuç beklentisi olmalı?

Tek bir uygulama ile,rejenerasyon süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır. FDA’ nin   10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir.  Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır. Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir. Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara muadil bir cerrahi olmayan yöntem yoktu, ama bugün mükemmel bir germe ve lifting yapabilen Ulthera teknolojisi var.

Ultherapy uygulamasının diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?

Ultherapy, focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı ‘tek’ cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir.  Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ultherapy tıpta 50 yılı

Ultherapy Uygulama sırasında neler hissedilir?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve ciltte sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Ultherapy Uygulama sonrasında neler beklenmelidir ?

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Ulthera Amerika F.D.A onaylı bir cihazdır. Bilinen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı

YÜZ GERME AMELİYATI

  • Yüz germe ameliyatında kesimler kulak önünde ve arkasında yapılacağı için buralarda bir miktar iz kalıyor. Kulak önündeki kesim eğer kulak içerisinden geçirilirse bu izin büyük bir kesimi içeride kalacağı için görülmez.
  • Saçlı deri içerisinde yapılan kesimlerinde iz bırakmayacağını varsayabiliriz!!
  • Sonuç olarak iyi yapılan bir yüz germe ameliyatından sonra kalacak olan iz neredeyse belli belirsiz olur.

Yüz germe ameliyatı nedir ?

Yüz germe ameliyatı ile yüz ve boyun derisindeki sarkıklık giderilir; varsa çene altındaki yağlanma ortadan kaldırılır. Derialtı dokusu takviye edilir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı kesileri şakak bölgesinden ve ya kulak önünden başlar, kulak önünden ve kulak yolu içinden saklanacak şekilde, kulak memesi altından ve kulak arkasından saçlı deriye doğru yapılır. Plastik cerrahınız cildin altındaki kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemlerini yaptıktan sonra yağ fazlalıkları alır, cildi gererek kesi hatlarından taşan fazlalıkları uzaklaştırır. İzler doğal yüz çizgileri içinde saklanmış olacaktır.

Yüz Germe Estetiği

Yüz germede operasyonun planlanması

 

YÜZ GERMEDE OPERASYON SONRASI CİLDİN KAPATILMASI

Yüz germede operasyon sonrası cildin kapatılması öncesi yüz çizgilerinin gençleştirilmesi sağlanmatadır.

YÜZ GERMEDE OPERASYON SONRASI CİLDİN KAPATILMASI

Yüz germede operasyon sonrası cildin kapatılması öncesi yüz çizgilerinin gençleştirilmesi sağlanmatadır.

Deri fazlalıkları uzaklaştırıldıktan sonra ince ve zarif dikişlerle kesiler kapatılır. Ameliyat sırasında saçları kısaltmak ya da traş etmek gerekmez. Girişim normal şartlarda 3 ila 5 saat arasında tamamlanır. Ameliyat bitiminde hafif basınçlı bir pansuman ve sargı tatbik edilir.

Yüz Germe Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası hafif bir ağrı ortaya çıkabilirse de bu ağızdan alınacak ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Bir miktar şişlik ve morluk oluşması normaldir ve soğuk kompres uygulamalarıyla en aza indirilir. Basınçlı sargı ve pansumanlar ameliyatın ertesi günü açılır. Plastik cerrahınız size başınızı yüksekte tutmanızı, aktivitelerinizi kısıtlamanızı önerecektir ve her türlü yakınmanızı bildirmenizi isteyecektir. Yüz germe ameliyatları çok sayıda yapılmasına karşın her cerrahi girişimde olduğu gibi bazı riskler de taşımaktadır.
Ameliyatlardan sonra yerleştirilen drenler 24 saat içinde alınır, dikişler 5 ila 7 gün içinde uzaklaştırılır. Ameliyat sonrası ailenin ve arkadaşların desteği yardımcı olacaktır.İyileşme 2-3 haftada tamamlanırsa da kişi 10 gün içinde işine dönebilir. İzler belirli süreler sonrasında olgunlaşarak belirsiz hale gelir. Doğal yüz çizgilerine gizlenen izler makjajla da kamufle edilebilir. Ameliyattan hemen sonra yüzde hissedilen gerginlik hissi haftalar içinde azalacaktır. Ayrıca, yaşlanmanın ameliyattan sonraki yaşamınızda da devam ettiği akılda tutulmalıdır.

Daha önce yüz, göz çevresi ve boyun bölgelerine yönelik estetik ameliyatı geçiren ancak mutsuz olan hastalara da daha iyiye götürecek rötuşlar ya da kapsamlı girişimler yeniden yapılabilir. Yaşlanan yüzlerde ikinci hatta üçüncü kez germe işlemleri de tüm dünyada küçümsenmeyecek sayılarda yapılmaya devam etmektedir.

Yüz germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Kanama

Yüz Germe Ameliyatı bölgeye enekte ettiğimiz özel ilaçlar ile kanamasız ortamda yaptığımızdan genellikle ameliyat sonrası kanama riskimiz de az oluyor. Ayrıca bu bölgeye yerleştirdiğimiz ince dren de bu riski azaltıyor. Ancak hipertensiyonu olan hastalarda az da olsa bu risk söz konusudur. Deri altı biriken kan kolaylıkla uzaklaştırılabilir.  Deri altına kanama, iyileşmeyi geciktirebilir ve kötü iz kalmasına neden olabilir. Bu nedenle tansiyonunun  kontrollü olması ve kanamayı arttıran aspirin benzeri ilaçların 1 hafta önceden bırakılması çok önemlidir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Enfeksiyon

Yüz çok iyi kanlanan bir bölgedir. Bu nedenle enfeksiyon riski çok azdır. Ameliyat önce ve sonrasında uyguladığımız koruyucu antibiyoterapi ile bu risk daha da aza indirilmiş olur. Nadiren de olsa, enfeksiyon gelişecek olursa, ek antibiyotik tedavisi ve pansuman gerekebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Kötü iz kalması

Genetik özellikler, enfeksiyon ya da sigara kullananlarda rastladığımız deri kayıpları nedeniyle izler oluşabilir. Bu izler için ek tedaviler gerekebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Sinir hasarı

Yüz germe operasyonu sırasında motor ve duyu sinirleri hasar görebilir. Yüz germe operasyonu sonrasında yüz hareketlerinde zayıflık veya kayıp olabilir. Sinir hasarı, yüzdeki hareketlerde ve duyuda, geçici veya kalıcı kayba neden olabilir. Bu tip hasarlar zamanla iyileşebilir. Yüzün, boynun ve kulak bölgesinin duyu sinirlerinin hasarı geçici veya kalıcı uyuşukluğa neden olabilir. Ağrılı sinir çok nadirdir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Saç kaybı

Yüz germe estetiği sırasında derinin yukarı çekildiği bölgelerde saç kaybı olabilir. Bunun olup olmayacağı önceden bilinemez.

Yüz Germe Ameliyatının Uzun süreli etkileri

Yaşlılık, kilo alımı veya kaybı, güneşte kalma ve diğer bazı şartların sonucu olarak, yüzde bunları izleyen değişikler olabilir. Yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz, ya da yüzün ve boynun gerginliğini sürekli olarak sağlamaz. Yüz germe ameliyatının sonuçlarını koruyabilmek için gelecekte yeni ameliyatlar ve tedaviler gerekebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonuçları

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı (Facelift – NickLift) ve Yüz Germe Estetiği Fiyatları | Yüz Germe Estetiği | Ameliyatsız Yüz Germe  | Bursa Yüz Germe | yüz germe ameliyatı öncesi ve sonrası | yüz germe ameliyatı yaptıranlar | yüz gerdirme ameliyatı olanlar, yüz gerdirme ameliyatı izle, yüz germe ameliyatı olan varmı, yüz estetiği erkek, yüz germe kadın, yüz germe ameliyatı,  bursa yüz germe,  yüz derisini germe

Yüz Germe Ameliyatı 10 yaş kadar gençleşir ve doğal yüz hatlarınız yeniden görünür olur. Estetik cerrahi başarısı adına bunlar önemli kriterlerdir. 2000’li yılların öncesinde, estetik olarak müdahale edildiği belli olan bir tarz daha modaydı.

Günümüzde bu görüş tam tersine dönmüştür. Cerrahi bir müdahale olduğunun anlaşılmaması esas kriter olarak görülmektedir. Hastaların yüksek yüzdeli bir kesimi bu tarz bir ameliyat talep etmektedir.

MACS Lift adı verilen teknik daha çok tercih edilmektedir.

Bunun nedeni, bu tekniğin hem orta yüzün hem de boynun doğal bir biçimde toparlanabilmesi ne imkân vermesidir. Tek bir ameliyat ile, eğer varsa, gıdı bölgesindeki fazlalıklar ve sarkmalar, çene çizgisindeki silinmeler ve yanakların aşağıya doğru kayması durumları da düzeltilebilmektedir.

Diğer Yüz Germe Teknikleri:

Klasik ve endoskopik yüz germe dışında başka yöntemler tanımlanmıştır. Bunları aşapıda göreceksiniz. Ancak bu yüntemler klasik ve ya endoskopik yüz germelerle kıyaslanamayacak kadar yüzeyel düzelme sağlar. Ayrıca kalıcılık açısından kalsik yüz germe ve ya endoskopik yüz germe ile karşılaştırılamazlar.

HAPPY LİFT: Kırışıklığı, sarkması ve deformasyonu fazla olmayan yüzlerde tanımlanmış yüzeyel bir yüz germe yöntemidir.
Özel iplerle askı yapılmasıdır. Askı yöntemi denilince anlaşılan yöntemdir. Ancak klasik yüz germe ve ya endoskopik yüz germe ile kıyaslanamayacak kadar yüzeyel bir düzelme sağlar ve en önemlisi sonuçları endoskopik ve ya klasik yöntemle kıyaslanabilecek bir özelliği yoktur. Yüzeyel bir düzelme sağlar ve geçicidir.

MİNİ LİFT: Genel anesteziye gerek kalmadan yani lokal anestezi ve bir yatıştırma anestezisi ile kulak önunden girilerek yanaklardaki sarkmaların giderilmesi işlemidir. Sınırlı ama uzun süre kalan bir gençleşme sağlar. Sadece belirli bölgelerde gençleşme sağlar.

İz Bırakmayan Yüz Germe Estetiği

yüz germe estetiği, yüz germe ameliyatı, bursa yüz germe, yüz derisini germe, yüz germe, yüz germe ameliyatı, yüz germe estetiği, yüz germe fiyatı, ameliyat, estetik gençleşme, risk, yüz, yüz estetiği yüz gençleştirme

Yanaklarda sarkma ve deformasyon, göz altında torbalar, sarkmalar, alın ve kaşlarda düşme ve deformasyon, endoskopik yüz germe ile giderilebilir. Bu yeni tekniğin en büyük avantajı yara izlerinin saç içinde çok az olması nedeniyle iz bırakmamasıdır. Ayrıca ödem ve şişlkler de klasik yüz germeye göre daha kısa sürede geçer.

Kimler iz bırakmayan yüz germe ameliyatı için iyi bir adaydır?

Yüz germe ameliyatına aday ideal kişiler, yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış ancak cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş, başka sağlık problemi olmayanlardır. Genellikle 40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlara bu ameliyat uygulanır. Yüz germe ameliyatı sırasında, yüzün daha güzel ve daha genç görünmesi için, burun ve gözkapakları estetiği, alın düzeltme, kaş kaldırma ameliyatları da eklenebilir. İnce kırışıklıklar için dolgu maddelerinin enjeksiyonu (yağ, hyaluronik asit vb) veya peeling (mekanik, kimyasal, lazer) yapılabilir.

Yüz Germe Ameliyatı öncesi

Yüz germe ameliyatı olmayı düşündüğünüz zaman, önce ne istediğinizi ve neden istediğinizi kendinizle tartışın ve ardından bir plastik cerraha başvurun. İstek ve beklentilerinizi teker teker doktorunuza anlatın ve kendisi ile tartışın. Sigara kullanıyor iseniz mutlaka ameliyattan 10 gün önce bırakın. Doktorunuza güneşlenme ve cilt YÜZ GERME BURSA, ameliyatsız yüz germe, yüz germe ameliyatı, bursa yüz germe, yüz derisini germe, yüz germe, yüz germe ameliyatı, yüz germe estetiği, yüz germe fiyatı, ameliyat, estetik gençleşme, risk, yüz, yüz estetiği yüz gençleştirmebakımı alışkanlığınızı iletin, ameliyatın daha kalıcı bir sonuç vermesi için ameliyat sonrası yapmanız gerekenleri sormayı unutmayın. Gerekirse birkaç kez doktorunuzla konuyu tartışın.

Yüz Germe Ameliyatı

Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde, ameliyathanede yapılır. Genel anestezi ile yapılabildiği gibi lokal anestezi ve intravenöz sedasyon (damar yolu ile uyutma) yöntemi de uygulanabilir. Normal şartlarda 2-2.5 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Ek işlemler (burun, göz kapağı vb ) yapılırsa ameliyat uzayabilir. Bu takdirde hastanede 1 gece kalınır. Yüz germe ameliyatı iz bırakan bir ameliyattır. Ancak bu iz belirgin değildir. İzler, şakak bölgesinde saçlı deri içinde, kulak önü ve arkasında gizlenir. Çene altı bölgesindeki yağlar alınırsa çene altında 3-5 mm.lik bir iz kalır, gözkapağı ve alın germe eklenirse göz kapaklarında ve alında saçlı deri içinde ek izler kalır. Ancak, genel olarak bu izler belirgin olmayan ve gizlenebilen izlerdir.

Yüz Germe Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Yüzde genel bir şişlik ve morarma, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Ameliyat esnasında yüz sinirleri anesteziden hafif derecede etkilenebileceğinden yüzde hafif asimetriler olabilir. Bunlar 3-5 gün içinde kendiliğinden geçer. Gözler, burun ve ağız açık bırakılacak şekilde baş sargısı uygulanır. Nadiren içerde kan birikmesini önlemek amacıyla dren denilen boru konabilir. Erkek hastalarda yüz derisinin kanlanması daha zengin olduğundan kanama ve içerde kan pıhtısı oluşması daha sık görülebildiğinden dren konması gerekli olabilir. Drenler en geç 2 gün içinde çekilir. Sargı 2 gün sonra açılır. Genel kontrol ve pansuman değişimi yapılır. Saçlar yıkanır ve gerekirse sargı yeniden konur. Dikişler 5-7 gün sonra alınır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Normal hayata dönüş

Ameliyat iyi sonuç verir. Nadiren ikinci düzeltmeler gerekli olabilir. Kişi 1 hafta sonra işine dönebilir makyaj yapabilir. 2 ay ağır egzersizlerden ve aşırı güneş ışığından kaçınması, dış darbelerden korunması önerilir. Erkek hastalarda kulak arkası ile saçlı deri arasındaki mesafe daralır. Bu nedenle tıraş olurken dikkat etmeleri gerekir. Gerekli durumlarda bu bölgeye epilasyon yaptırma ihtiyacı doğabilir. Erkek hastalara 3 hafta sakal tıraşı olmamaları önerilir. Yüz ve boyun derisine yeni verilmiş şekil, yerçekimi nedeniyle etkileneceğinden kişinin bünyesine göre bazen 5-10 yıl bazen de daha uzun bir süre dayanır.

Yüz Germe Ameliyatı ile ilgili muhtemel sorunlar

Her ameliyat istenmeyen bazı durumlar ile sonuçlanabilir. Bu ihtimalleri doktorunuzla konuşmanızda yarar vardır. Doktorunuz tüm bu riskleri içeren bilgi ve onam içerikli metni sizinle paylaşacak ve ameliyat onayınızı alacaktır. Doktorunuz size bu risklerden bahsettiği zaman teker teker hepsini tartışmalısınız.

Yüzümde hafifçe yaşlanmış bir görünüm var. Yüz germe operasyonu ile bu düzeltilebilir mi?

Size yapılabilecek en uygun müdahalenin belirlenebilmesi için bir plastik cerrahi uzmanı ile görüşmeniz gerekir. Yüz germe operasyonunda en iyi sonuçlar yüzün alt yarısının ve boyun bölgesinin sarktığı durumlarda elde edilir. Yaşlanmanın bazı işaretleri olan gözler ve alın bölgesindeki kırışıklıklarda daha değişik tedavi metodları kullanılır. Bu nedenle gözkapağı estetiği ve alın germe operasyonlarının belki de sizin için daha uygun olabileceği düşünülebilir.

Yüz germe operasyonu yaptırmayı düşünüyorum ama yüzümün sanki bir maskeymiş gibi gergin olmasını da istemiyorum. Bu mümkün müdür?

Çok doğal sonuçlar veren pekçok yüz germe teknikleri mevcuttur. Yüz germe operasyonu sonrasında anormal bir gerginlikte ameliyatlı yüz görünümü meydana gelmesi zaten kabul edilebilir bir sonuç değildir

Yüzümü gerdirdikten ne kadar sonra toplum içine çıkabilirim ?

Hastaların pekçoğu iki hafta içinde insanların arasına çıkabilecek derecede kendini iyi hissederler. Bununla birlikte subperiosteal teknik çok fazla ödeme neden olduğundan, bu teknikle opere edilen hastaların şişliklerinin geçmesi aylarca sürebilmektedir.

Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amaçlı olup hiçbir ticari amacı yoktur. Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Yine mevcut yasalar gereği sitede ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyat ücretlerine ait bilgi yer almamaktadır.

Comments   

+4 #4 YÜZ İÇİN GAMZE ESTETİĞİZeynep Says 2017-01-23 17:59
İYİ GÜNLER ALPER BEY BEN MERAK ETTİGİM KONU YUZ İÇİN MİMİK YANI GAMZE İÇİN ESTETİK OPERASYON YAPIYORMUSUNUZ, YERİNİZ TAM OLARAK NERDE HASTANEMİ YOKSA KENDİNİZE AİT KLİNİK Mİ,ortalam fiyat ne olur...cevabınızı bekliyorum iyi
Quote
+4 #3 FRAKSİYONEL LAZER UYGULAMALARIGökçe Says 2017-01-23 17:57
MERHABALAR..BURSA ESTETİK MERKEZİNİZDE FRAKSİYONEL LAZER UYGULUYOR MUSUNUZ ?
KOLUMDA DİRSEK ÜZERİNDEN OMZUMA KADAR JİLET İZLERİ VAR HEPSİ DEĞİL SADECE 3-4 TANESİ BELİRGİN. FRAKSİYONEL LAZER UYGULATMAK İSTİYORUM. ACABA SEANS FİYATLARI İÇİN FOTOĞRAF ÇEKİP GÖNDERİLDİĞİ TAKTİRDE TAM FİYAT DEĞİLDE HEMEN HEMEN BİR MALİYET ÇIKARABİLİR MİYİZ? YARDIM EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.
Quote
+4 #2 Yüz EstetiğiHavin Says 2017-01-23 17:55
Randevu almak istiyorum yüzümü soyduracağım.
Quote
+3 #1 AMELİYATSIZ YÜZ GERMEDerya Says 2017-01-23 17:54
MRB AMELİYATSIZ YÜZ GERME İŞLEMİNİ SİZ KENDİNİZMİ UYGULUYORSUNUZ? YOKSA ÇALIŞANLARINIZMI? AMELİYATSIZ YÜZ GERME İLE KAÇ YAŞ BİR GENÇLEŞME OLUYO AMELİYATSIZ YÜZ GERME ÜCRETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM...İYİ ÇALIŞMALAR
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.