BURSA ESTETİK® Meme Dikleştirme, Meme Toparlama Ve Meme Sarkması - Meme  Estetiği Ameliyatı olmak için bizimle iletişime geçin!☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Jinekomasti ( Erkekte Meme Büyümesi)

Jinekomasti; Erkeklerde Anormal Meme, Göğüs Büyümesi, Erkeklerde Memede Büyüme, jinekomasti ameliyatı ve jinekomasti ameliyat fiyatlarıerkekte kadınsı meme, erkekte meme büyümesi nedenleri, jinekomasti tedavisi yöntemleri hakkında bilgilerlendirme ve jinekomasti ameliyatı öncesi 3D Similasyon Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Jinekomasti (Erkekte Meme Büyümesi)

Jinekomasti (erkekte meme büyümesi); erkekte meme dokusunda kadın tipinde büyüme oluşmasıdır. Jinekomasti, hormonal değişikliklere bağlı olarak, en sık ergenlik döneminde veya daha büyük erkeklerde görülmektedir.

Bazı ilaçların etkisiyle ya da hormonal dengesizlik sonucu ortaya çıkabilir. En sık olarak yapısal ve genetik nedenlerle yani altta yatan bir patoloji olmadan ortaya çıkar.

Erkek çocukların %90’ ında bu durum kendiliğinden bir yıl içinde geçer. Ancak erişkin erkeklerde, meme kanseri olasılığı unutulmamalıdır. Ayrıca, jinekomastiye yol açan diğer durumların da bu hastalarda incelenmesi gerekir. Ameliyat öncesinde kitlenin ultrason ile incelenmesinde yarar vardır. Böylece kitlenin sadece yağ dokusundan oluşup oluşmadığı ortaya konabilir.
Üç ana tipi vardır: glandüler, mikst tip, lipomatöz.
Glandüler tipte büyümeyi gerçek meme dokusu sağlarken, lipomatöz tipte ise yağ dokusu artışı oluşturmaktadır. Mikst (karışık) durumda ise hem bir meme dokusu artışı vardır, hem de yağ dokusunda artış bulunmaktadır.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları ve Jinekomasti Ücretleri 2017

2017 yılı Jinekomasti ameliyat ücretleri bulunduğunuz bölgeye, jinekomastinin derecesine ve diğer bazı durumlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Jinekomasti Tedavisiyle Yüz Güldüren Sonuçlar İçin Hemen Randevu Alın ! Hasta Memnuniyeti · Yaşam Kalitenizi Arttırın · İzsiz Kusursuz Görünüm · Başarılı Sonuçlar

Jinekomasti Ameliyatı SSK tarafından karşılanır mı ?

Jinekomasti ameliyatı SSK tarafından karşılanmamakktadır. Jinekomasti ameliyatlarının SSK tarafından karşılanmamasının sebebi ise bu ameliyatın tıbbi bir gereksinim olmadığı ve kozmetik prosedür olarak görüldüğündendir.

Jinekomasti Ameliyatı 2016 - 2017 SSK Fiyatları

SSK Jinekomasti ameliyatı fiyatları kullanılan tekniğe ve hastanın ihtiyacına göre değişkenlik göstermektedir. Jinekomasti ameliyatı için minimum ve maksimum fiyatlar düşünülerek bir fiyat verilebilir. Bu ameliyat ..... TL’den başlayarak .... TL’ye çıkmaktadır. Jinekomasti ameliyat fiyatlarına tedavi yöntemine göre ücret farklılık gösterebilir.

Bursada Jinekomasti Ameliyatı Tedavisi

Jinekomasti ameliyatı(meme küçültme),göğüsleri büyük olan erkeklere önerilen bir ameliyattır. Jinekomasti ameliyat tedavisi bulunduğunuz bölgeye, jinekomastinin derecesine göre değişkenlik göstermektedir.
Bursada jinekomasti ameliyatı Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa estetik merkezlerimiz de jinekomasti ameliyatlarını yapılmaktadır.

Jinekomasti Sık Sorulan Sorular

Erkekte meme büyümesi çözümü için mutlaka ameliyat mı gerekli?

Jinekomasti tedavisi, ergenlik dönemi harici ve altta yatan bir hastalık nedeni ile oluşmamışsa mutlaka cerrahi tedavi gerektirmektedir.

Jinekomasti ilaçlarla tedavi edilebilir mi?

Cerrahi jinekomasti tedavisinde altın standarttır. Cerrahiye tamamen karşı olan bazı hastalarda testesteron, clomifen ve tamoksifen gibi östrojen karşıtı ilaçlar ve danazol ile sınırlı bir başarı elde edilebilmiştir. Ancak bu ilaçların çok fazla yan etkileri olduğu unutulmamalıdır.

Jinekomasti meme kanseri riskini artırır mı?

Tüm meme kanserlerinin sadece %1'i erkeklerde görülmektedir. Meme kanseri gelişmesi için jinekomasti olması riski artırmaz. Sadece Klinefelter's sendromunda meme kanseri riski 60 kat artmaktadır. Sonuç olarak jinekomasti meme kanseri riskini artırmaz.

Meme büyümesi özellikle ergenlik döneminde ciddi bir kompleks yaratıyor mu?

Ergenlik ve bunu takip eden genç erkeklik döneminde, kendi ve karşı cinsin vücudundaki değişimleri son derece yakından takip eden gençler; vücudunda oluşan ve karşı cinsin seks karakteri olarak tanımlanan meme büyümesini doğal olarak utanç verici bulabiliyor.

Bu nedenle en kolay çözümü de vücudunu saklamakta buluyor ve kendini toplumdan soyutluyor. Bu kişiler, arkadaşlarının yanında soyunmaktan çekinir ve denize dahi girmezler. Bazen içine kapanık, bazen de agresif olabilirler.

Aileleri onlara yardımcı olmazsa, bunalıma girebilirler. Zira yanlış bir düşünce ile kendilerinde erkekliğin az olduğunu zannederler. Ayrıca arkadaşlarının kendisiyle alay etmesi de onları üzer ve birçok sorun yaratır.

Jinekomasti ameliyat sonrası memenin tekrar büyüme riski var mı?

Jinekomasti ameliyatı sonrasında eğer yağ dokusu mevcutsa hastanın aşırı kilo aldığı durumlarda (15-20 kg) meme bölgesinde bir artış olabilir, bunun haricinde ameliyat sonucu tekrar eski hale geri dönmek söz konusu değildir.

Meme büyümesi tehlikeli olabilir mi?

Erkeğin testisindeki bir büyüme ile birlikte memede de büyüme olursa, bunun bir tümör olduğunu düşünmek gerekir. Buna bağlı büyümeler, hormon incelemeleriyle hemen belirlenebilir.

Jinekomasti ameliyatı kaç yaşından itibaren yapılabilir?

Ergenlik dönemi bitiminden itibaren yani 17 yaşından itibaren bu ameliyat yapılabilir. Birey, memeleri büyüdüğü anda gerekli tetkikler yaptırır ve en kısa zamanda bunlara müdahale edilirse, psikolojik sorunlar da önlemiş olur.

Ameliyat nasıl bir anestezi ile yapılmaktadır?

Ameliyat sıklıkla sedasyon anestezisi ile bazende genel anestezi ile yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası hasta hastanede kalmaya ihtiyaç duymadan hemen evine geri dönebilmektedir.

Jinekomasti ameliyatı ne kadar sürüyor?

Jinekomasti Ameliyatı, memenin büyüklüğü ve uygulanan yönteme bağlı olarak ortalama 45-90 dakika arasında sürmektedir.

Jinekomasti ameliyatı sonrasında ağrı olur mu?

jinekomasti Ameliyat gecesi, dokuların altına verilen uzun etkili lokal anestezik maddelerden dolayı hiç ağrı olmamaktadır. Sonrasında 1-2 gün çok hafif ağrılar olabilmektedir.

JinekomastiErkeklerde Anormal Meme, Göğüs Büyümesi, Erkeklerde Memede Büyüme, jinekomasti ameliyatı ve jinekomasti ameliyat fiyatlarıerkekte kadınsı meme, erkekte meme büyümesi nedenleri, jinekomasti tedavisi yöntemleri konularında bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Jinekomasti formunu doldurarak ya da Telefonla ÜCRETSİZ olarak randevu alabilirsiniz.

Ücretsiz Jinekomasti İlk Muayene Randevu Formu

Comments   

+1 #19 RE: Jinekomasti ( Erkekte Meme Büyümesi)halil tamer 2019-03-19 19:18
Jinekomasti fiyat bilgisi alabilir miyim?
Quote
0 #18 RE: Jinekomasti ( Erkekte Meme Büyümesi)ayberk says 2019-03-19 07:05
Merhaba karın bölgemdeki yağlarımı ve göğsümde jinekomasti var aldırmayı düşünüyorum yardımcı olabilirmisiniz 120 kilodan 94 e düştüm en yakın zamana randevu verebilir misiniz lütfen
Quote
-1 #17 fiyat hakkında bilgiAhmet 2018-06-25 14:30
Merhaba, 1. veya 2. derecede jinekomasti olduğunu düşünüyorum. Ameliyatının fiyatını öğrenebilirmiyim?
Quote
+1 #16 RE: Jinekomasti ( Erkekte Meme Büyümesi)Fatih 2017-08-21 19:15
Fiyat soracaktım ne kadara çıkar
Quote
+2 #15 Gögüslerim biraz büyük tedavisi ve jinekomasti ücretiYıldırım Says 2016-11-19 08:43
iyi günler bende jinekomasti olduğunu tahmin ediyorum daha önce bu konuda hiçbir doktora gözükmedim ama gögüslerim biraz büyük tedavisi ve ücreti ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum.şayet ameliyat olduktan sonra iz kalıyo mu öğrenmek istiyorum.
herşey için şimdi den çok teşekkürler
Quote
0 #14 Jinekomasti TeknikleriÖzgür Says 2016-11-19 08:40
Merhaba, Jinekomasti ameliyatı için ücret bilgilerini isteyecektim, ve jinekomasti teknikleriniz nelerdir acaba.
Quote
+2 #13 Jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum.Anıl Says 2016-11-19 08:38
Merhaba alper bey ben Bursa Uludağ üniversitesinde öğrenciyim ve jinekomasti hastası olabilirim bunun için muayene olmak istiyorum. Sizin adınıza mı randevu alıcam yoksa plastik cerrahi mi tam olarak nasıl randevu alıcağımı bilmiyorum. Sadece o hastalık var mı yok mu ogrenmek istiyorum ameliyat fıyatına göre de amelıyat olmayı dusunebılırım. İyi günler.
Quote
+1 #12 Jinekomasti Medicalparkbedri Says 2016-11-19 08:35
sevgili dr.bey size medicalpark da muayene oldum.size jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum.artık medicalparka gelmiyo dedi. sekreter hn. muayenehanenizi aradım 3 defa dr bey ameliyatta dedi daha sonra arattırırım dedi .sonuç alamadım. Jinekomasti ameliyatı olmak için ne yapmam gerekir saygılar. Bursadaki muayenehaneniz Çekirge de ne tarafta ?
Quote
0 #11 jinekomasti KontrolYücel Says 2016-11-19 08:33
jinekomasti için randevu almak kontrol için gelmek istiyorum
Quote
+2 #10 Jinekomasti Deri FazlalığıHüseyin Durak 2016-11-19 08:32
iyi günler.İsmim Hüseyin Durak. Jinekomasti ameliyatlarınız hakkında tahmini bir fiyat bilgisi almak istiyorum. 24 yaşında deri fazlalığı da olan jinekomastim var.Daha önce jinekomasti muayene olduğum bir cerrah sarkma var deri fazlasını da almamız gerekli şeklinde konuşmuştu. Tabi ki jinekomasti ameliyat için muayene etmek gereklidir ancak tahmini ne kadar maliyeti ne kadar olur bana? Tahmini fiyat aralığınız koşullarıma uyarsa ivedilikle muayene ve akabinde jinekomasti ameliyatı olmak isterim. Ve ödeme koşullarınız nelerdir. Taksit yapabiliyormusu nuz?
Quote
+1 #9 Meme Bolgemde Aşırı Derecede Büyüme VarMurat Says 2016-11-19 08:31
Merhaba Ben 15 Yaşındayım Ve Meme Bolgemde Aşırı Derecede Büyüme Var Ve Bundan büyük Rahatsızlık Duyuyorum Dışarı Çıkamıyorum Gündüzleri Bunun Cerrahi Olmadan Bir Çözümü Varmı yoksa Tek Çözüm Cerrahi jinekomasti Ameliyatımı ? Tabiri Ricayitse Sütyen Taksam Tam Oturcak Lütfen En kısa zamanda dönüş yapın
Quote
+1 #8 Göğüs ucumdaki şişlik JinekomastiEnes Says 2016-11-19 08:29
Bende 6. sınıf'ın başından beri jinekomasti var şuğanda 10. sınıfım 6. sınıfa giderken çok kiloluydum 9. sınıfa kadarda böyle devam etti sonra kiloları vermeye başladım ama göğüs uçlarımdaki şişikliğin geçmediğini fark ettim kilodan sanıyordum ama hayır değilmiş şuğanda 182 boyum var ve 61.5 kiloyum ne kadar zayıf olursam olayım hiç bir etkisi yok göğüs uçlarım berbat sıcak ortamda çok fazla şişiyolar ve t-shırt giymekten çok korkuyorum 6.sınıftan beri deniz veya havuza gidemiyorum artık okadar bunaldımki katlamıyorum buna daha fazla ama durumumuzda çok kötü 98 mart doğumluyum 2 meme ucumda şişiyor ama sağ taraftaki daha fazla şişik sol taraftakine göre görüntüsü hiç hoş değil iğrenç birşey artık böyle yaşamak istemiyorum
Quote
+2 #7 Jinekomasti FiyatTurgut Says 2016-11-19 08:28
fiyat soracaktım jinekomasti için
Quote
+1 #6 jinekomasti ameliyatıİbrahim Says 2016-11-19 08:27
jinekomasti ameliyatı fiyatlarını ve ödeme şekillerini öğrenmek istiyorum ayrıca sigortalı(ssk) olmamın bi faydası var mı fiyat konusunda teşekkür ediyorum
Quote
+1 #5 JinekomastiArda Says 2016-11-19 08:21
Merhaba jinekomasti için araştırma yapıyorum.Sizin gerçekleştirmiş olduğunuz jinekomasti operasyonlarına ait resim veya videoları görebilir miyim?
Quote
+1 #4 Jinekomasti AmeliyatıDeniz Says 2016-11-19 08:19
Merhaba Bursadan Deniz ben,jinekomasti ameliyat fiyat aralığını öğrenmek istiyorum.Jinekomasti Ameliyatlarınızı Bursada nerede hangi hastahanede yaptığınızı ve jinekomasti ile karın bölgesinden yağ aldırma fiyatı nasıl etkiler öğrenebilir miyim?
Quote
+1 #3 Jinekomasti Bursa Estetik RandevuYasin Says 2016-11-19 08:12
jinekomasti için randevu almak kontrol için gelmek istiyorum.
Quote
+1 #2 jinekomasti ücretleriHakan Says 2016-11-19 08:11
jinekomasti ücretleriniz öğrenebilirmiyi m doktor bey ?
Quote
+2 #1 Bursada Jinekomasti Ameliyatı TedavisiErdi Says 2016-11-19 07:50
İyi günler hocam. Bir ay önce devlet hastanesinde muayene oldum çok az miktarda jinekomasti olduğunu söylediler jinekomastı ameliyatı olmak istedim 3 ay sonrasına randevu verildi işim itibari ile yoğun çalışıyor kütahyada ikamet ediyorum. Bursada size jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum ancak birkaç bilgi almak istiyorum jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında mı yapıyorsunuz ameliyattan sonraki süreçte ne kadar daha bursada kalmam gerekir teşekkürler
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.