BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Genital Estetik

Genital Bölge Estetiği (Vajina Estetiği)  | Genital Mons Pubis Estetiği | Genital Estetik Bursa | Bursa Genital Estetik Uygulayan Doktorlar  | Genital estetik fiyatları | Genital estetik ameliyatları I Vajina (vajen) estetiği I Labioplasti (İç dudakların küçültülmesi) I Vajina daraltma, yenileme, sıkılaştırma, gençleştirme (Vajinoplasti)

Genital bölge estetiği ile, labioplasti, vajina daraltma, kızlık zarı tamiri yaptırabilir, vajina dış dudak sorunlarına çözüm bulabilirsiniz. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından GENİTAL VAJİNA ESTETİĞİ Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de Labioplasti (İç dudakların küçültülmesi), Vajina daraltma, yenileme, sıkılaştırma, gençleştirme (Vajinoplasti) Genital estetik, genital estetik fiyatları, vajina estetiği, penis büyütme, pubis bölgesi operasyonları yapılmaktadır.

Genital estetik

Tabularınızı yıkın Genital estetik

Genital estetik Bursa

Genital Vajina Estetiği

Genital bölgenin üzerindeki kıllı, yağ dokusunca zengin kısmın tıbbi adı mons pubis' tir.

Doğum sonraları, kilo almalara bağlı bazen de genetik olarak bu bölgede yağlanma olabilir. Bölgesel olarak bunun liposuctionla alınması bu bölgenin estetiğini sağlar.

Bazı durumlarda da mons pubisin belirginliği azalmıştır ki o zamanda bu bölgeye yağ enjeksiyonu yapılır. İşlem genellikle genel anestezi altında veya spinal anestezi altında gerçekleştirilir. Yaklaşık işlem süresi 30-45 dk. dır. Söylemeye bile çekindiğiniz genital estetik ihtiyaçlarınız ile ilgili detaylı bilgi için 0224 233 57 00 arayabilirsiniz.

BURSA GENİTAL ESTETİK

Dış Dudak Estetiği (Labium Major)

Hastaların Estetik Cerrahına ulaşma ve şikâyet sebeplerinden birisi o bölgenin ciddi büyüklüğü ve rahatsızlık vermesidir. Çoğu zaman labium majuslar (büyük dudaklar) olması gerekenden uzun ve büyüktür ve bu durum penisin ilişki sırasında itmesiyle gerilmeye ve ağrıya yol açabilmektedir. Sosyal veya cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir yaşam kalitesini düşürebilir. Bazı durumlarda büyük labiumlar mantar oluşmasına bile sebep olabilirler.

Labium majusların asimetrisi de bir başka rahatsızlık verici kozmetik problemdir. Genital bölgede özellikle labium majuslarda belirginlik ya da sarkmanın veya asimetrinin olduğu durumlarda bu bölgeye cerrahi olarak küçültme işlemi yapılır.

Dış dudak estetiği işlemi yaklaşık 20-30 dk kadar sürer. Genellikle lokal anestezi, tercihan genel ya da spinal anestezi uygulanabilir. Belirginliğin az olduğu durum da ise yağ enjeksiyonu ile estetik görünüm sağlanır. İşlem süresi ve anestezi seçimi küçültme işlemi ile aynıdır.

İç Dudak Estetiği (Labium Minor)

Genç kızlarda görülen genital estetik şikâyetlerinin başında, iç dudakların gereğinden fazla büyük ve sarkık olması gelir. İç dudaklar kızlık zarına zarar vermeden küçültülebilir. Hijyen, estetik ve cinsel hazzın sağlanması açısından bu operasyon önemlidir. Cerrahi süre 30 dk. kadardır ve genellikle genel anestezi yada spinal anestezi eşliğinde yapılır eğer büyüklük aşırı değilse lokal anestezi eşliğinde de yapılabilir.

Kliteroplasti

Klitoris kadın genital organında dış dudakların üst kısmında birleşim yerinin altında bulunan, cinsel haz almada önemli yeri olan erkekteki penis karşılığı olan bir organdır. Yine penise benzer şekilde erektil fonksiyonu vardır. Genetik, hormonal veya idiopatik (sebebi bilinmeyen) şekilde iri olabilir. Eğer aşırı büyük ve hasta tarafından şikâyet konusu yapılacak durumda ise küçültme taleb edilebilir.

Cerrahi küçültme mümkün olduğu kadar palyatif ve koruyucu yapılır. İşlem lokal veya spinal anestezi altında yaklaşık 30-45 dk. kadar sürer.

Dikiş İzleri (Epizyo Skarı)

Normal doğum yapan kadında epizyotomi denilen, vajen çıkışında kesi yapılır ve dikişle doğum sonrası bu kesi onarılır. Bu dikişler bazı kadınlarda çok sağlıklı olmayabilir ve rahatsızlık verecek ölçüde kötü iyleşmiş olabilir.

Estetik olarakta genital bölgede kötü iz oluşturur. Doğum sırasında  epizyotomi yapılmamış ise bazen vajen kenarında kendiliğinden yırtık oluşabilir. İzlerin daha belirsizleştirilmesi ya da eski yırtığın onarılması ile genital bölgenin estetiği küçük cerrahi işlemlerle sağlanabilir. İşlem süresi epizyo skarının durumuna göre Estetik Cerrahınız tarafından size bildirilecektir.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Normal doğum yapan ve doğum sayısının normal yolla ve fazla sayıda olması, doğum sırasında oluşabilen yırtıkların tam ve doğru onarılamaması, iri bebek doğurma, yaş ilerlemesiyle vajen esnekliğinin kaybı gibi çeşitli sebeplere bağlı şikâyetleri olan bayanlarda vajinda bollaşma olur. Bu bolluğun giderilerek sağlamlaştırılması ufak bir cerrahi işlemle mümkündür. Sıklıkla vajen arka duvarından boylamasına bir parça çıkarılarak kalan kesik kenarlar birbirine dikilir. İşlem sonrası genital bölgede bir iz kalmadan kadın psikolojik ve fiziki olarak rahatlatılabilir. İşlem süresi 30-45 dk. sürer ve sıklıkla genel anestezi eşliğinde yapılır.

Genital estetik ile ilgili sıkça sorulan sorular

GENİTAL ESTETİKLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

Genital estetik işlemler gelecekte gebe kalmamı veya doğum sürecimi etkiler mi?

C: Kesinlikle etkilemez.

Genital estetikte yapılan işlemin süresi ne kadar sürer?

C:Şayet yeni gebelik planlamıyorsanız süresiz. Sadece yeni doğum süreciniz etkileyecektir.

Genital estetik operasyonun da çok ağrım olurmu?

C:Genellikle ağrı kesicilerle kontrol edilebilen ağrılar olmaktadır.

Genital estetik işlemler sonrası yatacak mıyım?

C:Hayır odanıza yürüyerek gidebilirsiniz. Yani aynı gün ayağa kalkabilirsiniz. 5. gün işbaşı, 2-3 hafta sonra spor yapabilirsiniz. 6 hafta boyunca ilişki ertelenmelidir.

Genital estetik sonrası ne zaman banyo yapabilirim?

C: Ertesi gün yapabilirsiniz

Genital estetik ameliyatı sonrası his kaybı yaşarmıyım?

C:Hayır bütün bunları hissiyatınızı artırmak için yapıyoruz.

Genital estetik operasyondan sonra iz kalıyor mu?

C:Hayır

Genital estetik sonrası ne zaman sonuçları görmeye başlarım?

C: Sonuçları 2-3 hafta içinde belirmeye başlar. Bu dönemde bütün şişlikler ve ödemler geçer.

Vajen daraltma operasyonu sonrası cinsel hayatımda değişme/iyileşme olur mu?

Vajen genişlemesi ve gevşekliği hem cinsel hazzı azaltır hem de azalmış vajen salgısı ve kayganlığı cinsel birleşmeyi zorlu ve ağrılı hale getirebilir. Operasyon sonrası tüm bu olumsuzluklar ortadan kalkacaktır.

Bu tür estetik girişimler sonrasında normal hayata dönüş süresi nedir?

Operasyon sonrasında 2-3 saat istirahat yeterlidir ve sonrasında ayağa kalkarak günlük hayata dönüş başlar. Sıklıkla operasyon sonrası ağrı olmaz ve ya basit ağrı kesiciler ile giderilebilir. Bazen cerrah operasyon bölgesini ameliyat sonrası dönmede de etkisini sürdürecek şekilde lokal olarak uyuşturabilir. Yukarıda belirtilen operasyonlardan iç dudak cerrahisi, dış dudak cerrahisi, klitoris cerrahisi ve vajen daraltma operasyonlarında ortalama 3 hf.-4hf.  cinsel perhiz uygulanır.

E - RandevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz  muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Comments   

0 #4 RE: Genital EstetikNilay 2018-01-12 14:29
Merhabalar vajına daraltma ve ıc dudak kucultme amelıyatı ıle ılgılı fıyat bılgısı alabılır mıyım teşekkürler
Quote
0 #3 RE: Genital Estetiközlem 2018-01-06 08:12
Hocam Merhaba.Vajinal Daraltma ameliyatı ile ilgili fiyat rica ediyorum.Bu operasyonu düşünüyorum ay sonuna doğru.Methinizi duydum.Yakınlarımdan size operasyon için gelenler oldu.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar
Quote
+1 #2 Doğum Sonrası Vajina Gelişmesi Ameliyatıiclal says 2017-02-03 20:44
Alper bey Merhaba; Vajina da doğum sonrası genişleme oldu ve bu beni çok rahatsız ediyor. Size vajina daraltma ameliyatı olmak istiyorum. konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Quote
+1 #1 Genital EstetikVildan Says 2017-02-03 20:43
Aylardır hep aklımda olan bir konuydu doktorum ile konustuktan sonra o gun karar verdim gercekten doktorumun anlattıgı dışinda farklı bir sey olmadi hic ağrım olmadi ilk gece bile ağri kesici ignesiz gecirdim ve ertesi gun hastaneden çiktiktan sonra bir alis veris merkezine gidip saatlerce gezdim ve şuan çok memnunum bu kadar kibar nazik ve hasta yapisindan doktorlar nadirdir bence tesekkur ediyorum.
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.