BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Mallet Finger Deformitesi

Mallet Finger Deformitesi (Çekiç Parmak)Ameliyatı ve Tedavisi | Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi- El Cerrahisi ve Mikro Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar Bursa

Mallet Finger Deformitesi (Çekiç Parmak, Düşük parmak, parmak ucu düşmesi, başparmak ucu) ince tendonun yaralanmadır. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi - El Cerrahisi ve Mikro Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından Mallet Finger Deformitesi (Çekiç Parmak, Düşük parmak, parmak ucu düşmesi) tedavisi Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Mallet Finger Deformitesi (Çekiç Parmak)

Parmağın en uç kemiğinin üst yüzünde bulunan ve bu kemiği kaldırmakla, düz tutmakla görevli kirişin (tendonun) kopması sonucu parmağın uç kemiğinin düz duramaması ve aşağıya doğru açı yapar şekilde bulunmasına mallet finger adı verilir.

Dışarıdan parmak ucuna gelen direk ya da indirekt travma sonucu oluşur. Bazen bazı  özel bağ dokusu hastalıklarda  kendiliğinden yırtılma sonucu da oluşabilir. Yine parmak ucu üst kısmında ekleme yakın bölgenin kesici yaralanmalarında da (parmağı kaldıran kiriş kesilirse) bu durum ortaya çıkabilir.

Mallet Finger Deformitesi Tedavisi cerrahi olarak kopan ya da kesilen kirişin (tendonun) onarılmasıdır.

Cerrahi sonrası 2-4 hafta kadar parmağı özel pozisyonda tutacak özel ateller ile destek sağlanır. Gerekli görülürse fizik tedavi programı ile hastaya ameliyat sonrası zayıflayan eklem fonksiyonları yeniden kazandırılabilir.

Comments   

0 #2 Çekiç Parmak HastalığıMehmet Kaplan 2016-11-21 19:51
Sayın doktor, 4 - 4,5 ay önce parmağımı iki sandalye arasına sıkıştırdım ağrı. Ağrının 3. günü doktora gittik parmak ezilmesi dedi merhem falan verdi kullanmayı unuttum şu an parmağımın üstü biraz şiş ve çok az daha hareket ediyor ne yapmamı önerirsiniz bu hastalık çekiç parmak mıdır? Saygınıza,
Quote
0 #1 Orta parmakta Mallet Finger DeformitesiAsiye Says 2016-11-21 19:50
benim de orta parmağımda oldu mallet finger deformitesi,atel kullandım ama düzelmedi, Mallet Finger Deformitesi (Çekiç Parmak) ameliyatı olmayı istedim ama doktor düzelme ihtimali düşük dedi yapmadı,hala yamuk duruyor yani,tek sorun görsel değil rahatsız da ediyor zaman zaman ama idare ediyoruz. Mallet Finger Deformitesi (Çekiç Parmak) ameliyat fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum.
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.