BURSA ESTETİK® Meme Dikleştirme, Meme Toparlama Ve Meme Sarkması - Meme  Estetiği Ameliyatı olmak için bizimle iletişime geçin!☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Estetik Meme Küçültme Ameliyatı

Estetik Meme – Göğüs Küçültme Ameliyatı (Reduction) – Bursa Estetik – Op.Dr.Alper Bayraktar Bursa istanbul

Meme küçültme ameliyatı ile, meme dokusunun fazla gelişmiş ve büyük göğüs yapıları cerrahi işlem ile meme dokusu küçültülerek doğal görünen güzel göğüslere göğüs küçültme ameliyatı uygulamaları Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Alper Bayraktar tarafından Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Estetik Meme Küçültme Ameliyatı (Reduction)

Estetik meme küçültme ameliyatı nedir? 

ESTETİK MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİEstetik meme küçültme ameliyatı, kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aynı zamanda rekonstrüktif bir ameliyattır.

İriliğe bağlı sarkık bir meme, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, kamburluğa yol açabilir. Sütyenin kol sinirlerine baskı yapmasına bağlı uyuşmalar olabilir.

Nefes almada güçlük çekilebilir. Meme derisi ile göğüs derisinin devamlı birbirine sürtünmesi sonucu meme altı oluğunda pişikler olabilir, yaralar açılabilir.

Estetik meme küçültme ameliyatına Uygun Adaylar Kimlerdir? 

Günlük fizik aktivite sınırlanabilir. Ayrıca iri meme giysi seçimi konusunda zorluklar yaratırken, kadının kendini beğenmemesi de sosyal ve psikolojik sorunlara sebep olur.

Meme küçültme amacıyla uygulanacak bir ameliyat, memelere doğal bir görünüm kazandırır, yukarıda sıralanan sorunlar ortadan kaldırılmış olur, kişinin yaşamı kolaylaşır. Memeler değişik nedenlerle büyük olabilir.

Genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya bazı hastalıklar sonucu, vücut ölçülerine uyum sağlamayan iri meme oluşabilir.

Kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi etkisi ile mevcut sorun daha da arttırabilir. Meme dokusunun artması ve buna bağlı iri meme genç kızlarda da görülebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı öncesi

Meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyor veya bu konuda bilgi alışverişinde bulunmak istiyor iseniz bir plastik cerraha başvurmalısınız. Meme küçültme ameliyatı ilk muayenede beklentilerinizi, kısacası neden böyle bir ameliyat düşündüğünüzü ve bu ameliyattan ne beklediğinizi açıkça cerrahınıza anlatmalısınız.

Cerrahınız önce sizi dinleyecek, sizin kişisel hastalık hikayenizi ve aile hastalık hikayenizi öğrenecek, ardından sizi muayene edecektir. Bu muayene sonucunda memelerinizin büyüklüğü, şekli, derinizin durumu, yaşınız, evlilik ve çocuk sahibi olup olmayacağınız, meme başının yeni yeri vb durumlar sizinle tartışılacaktır. Anlamadıklarınızı cerrahınıza tekrar tekrar sormaktan çekinmeyiniz.

Cerrahınız ameliyatın ayrıntıları hakkında size bilgi verecek, iz, meme başı duyarlılığı, emzirme, anestezi şekli ve ameliyatın riskleri hakkında bilgi verecektir. Daha önce ameliyat olan hastaların resimlerini görmek karar vermenizi kolaylaştırabilir.

Meme Küçültme Ameliyata hazırlık

Ameliyat öncesi yapılması gereken kan ve akciğer filmine ilave olarak, mamografi ve gerekirse meme ultrasonografisi yapılmalıdır. Yüksek tansiyon, sigara, ilaç alışkanlığı, şeker hastalığı gibi durumlar tartışılmalıdır.

Meme küçültme ameliyatı için genellikle kan verilmesi gerekmez. Kan transfüzyonunun gerekli olduğu hallerde, ameliyattan 5-7 gün önce alınan kendi kanınız (ototransfüzyon) kullanılabilir. Ameliyat günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi gerekecektir. Meme küçültme ameliyatı, hastanede yapılması gereken bir ameliyattır, 1-3 gün hastanede yatmanız gerekebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı

Estetik meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir. Fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere taşınır. Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında bir ameliyathanede yapılır.

Ameliyat 2,5 - 4 saat sürer. Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın meme başı etrafında kesinlikle iz kalır. Buna ek olarak, uygulanan yönteme göre meme başının alt kenarının orta kısmından aşağı doğru ters T şeklinde bir iz daha kalır. T şeklindeki izin alt kısmı meme altı kıvrımına uydurulur. Ancak son zamanlarda uygulanan cerrahi teknik ile meme kıvrımı bölgesindeki izi ortadan kaldırmıştır.

Sadece meme başı etrafında ve meme başının alt kenarının orta kısmından aşağı doğru 4.5-5 cm. kadar bir iz kalmaktadır. Ancak bu izler başlangıçta belirgindir, zamanla belli belirsiz hale gelebilir. Ameliyat sonrası izlerin derecesi, memenin büyüklüğüne, kullanılan ameliyat yöntemine ve nihayet hastanın derisinin iz bırakma özelliğine bağlıdır.

Bir grup hasta üstsüz güneşlendiklerini ifade etmektedirler. Bazı özel durumlarda, ileri derecede büyük memelerde, yukarda sıralanan ameliyat şekillerinin uygulanması mümkün olmayabilir. Bu takdirde, meme başının serbest olarak taşındığı teknikler kullanılır, bu ameliyatın izleri de yukarıdaki ameliyatlar gibi ters T şeklindedir.

Meme Küçültme Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı minimaldir. Kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Memeler üzerine sütyene benzer sargı uygulanır veya bazı cerrahlar ameliyat sonrası hemen sütyen giydirir.

Genellikle her iki memeye dren adı verilen borular yerleştirilir ve 24-72 saat içinde çıkarılır. Meme başı üzerine ayrı pansuman konulur. Pansuman 2-4 gün sonra açılarak yara kontrol edilir. 7 gün sonra sargılar açılır. Dikişler 10-12 gün sonra alınır. Hastanede 1-2 gün kalınır. Hastaya 6 hafta sporcu sütyeni giydirilir ve masaj önerilir. Erken dönemde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi görülebilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Meme Küçültme Ameliyat Sonrası Normal Yaşantıya Dönüş

Hasta 1 hafta sonra işine dönebilir. 3 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Estetik meme küçültme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren, özellikle kadının giyim tarzını kolaylaştıran bir ameliyattır. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur, ancak kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yerçekimi, memede hacim artışına ve sarkıklıklara neden olabilir.

meme küçültme ameliyatı sonrası doktor tavsiyeleriMeme Küçültme Ameliyatı Sonrası Doktorumuzun Tavsiyeleri

  • Kıyafetlerinizin seçimi bol olmasına dikkat etmeliyiz.
  • Ameliyat sonrası bir kaç gün duş yapmanız gerekir.
  • Bandajlar ancak ameliyat sonrasında bir iki gün sonra çıkarılır.
  • Sütyen en az 1 ay süreyle takılı kalmalıdır, ve günün 24 saati giyilmelidir.
  • Dikişler genellikle ameliyattan sonra 1 – 2 hafta sonra çıkmaya hazırdır.
  • Kesinlik ve kesinlikle cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.
  • Bol bol su için ve yeterli beslenmenize dikkat edin.
  • Buzdolabı, çamaşır makinesi, koltuk türündeki ağır eşyalar kaldırmamalısınız.
  • Yüzme, kayak, fitness vb. atletik sporları ameliyatınızdan bir ay sonrasında yapmanız gerekmektedir.

Meme küçültme ameliyatlarının riskleri:

Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatının da bazı riskleri vardır. Bu ameliyatı olan kişilerin çoğunda, ameliyata bağlı problemler görülmese de sizin bunları bilmeniz önemlidir. Kişisel seçiminizde, ameliyatın risklerini ve size sağlayacağı yararları bilmeniz önemlidir.

Doktorunuz tüm bu riskleri içeren bilgi ve onam içerikli metni sizinle paylaşacak ve ameliyat onayınızı alacaktır. Doktorunuz size bu risklerden bahsettiği zaman teker teker hepsini tartışmalısınız.

Meme Küçültme Ameliyatın Karnesi:

Göğüs Küçültme Ameliyatı Anestezi şekli:
Genel.

Göğüs Küçültme Ameliyatı nerede yapılmalı: Donanımlı bir hastanede ve ameliyathanesinde.

Göğüs Küçültme Ameliyat süresi: 2,5-3 saat.

Göğüs Küçültme Ameliyatı hastanede yatış süresi: Bir gün sonra taburcu olunabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyat sonrası ağrı – sıkıntı: Bir kaç gün hafif bir sızlama olabilir. Özellikle ilk bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olabilir. Basit  ağrı kesiciler bu ağrılar için  yeterli olur.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Pansuman Şişme, morarma: 5-10 gün arasında, orta derecede.

Dren: Dren kullanmak gerekir. Drenlerin çekileceği süreyi cerrahınız belirleyecektir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Pansuman: 3-4 günde tamamen çıkarılır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Sütyen Kullanımı:
6 hafta yumuşak sprocu sütyeni kullanmak gerekir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Dikişlerin Alınması: Genellikle her memede sadece bir tek alınacak dikiş olur ve bu dikiş 12-15  gün civarında alınır.

Göğüs Küçültme Ameliyat Sonrası Ne zaman işe dönülebilir: 3-7 gün.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Araba kullanmak:
3-4 dört gün sonra, özellikle kol hareketlerindeki hassasiyet azaldığında araba kullanılabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı iyileşme süreci: Ameliyattan sonraki bir kaç gün kol hareketlerinde hafif ağrı olur. Bu memenin üzerinde bulunduğu göğüs kaslarının hareketleri ile oluşan ağrıdır. İlk bir kaç hafta ağırlık kaldıramaz, eğer küçük çocuğunuz yada bebeğiniz varsa onları kucağınıza ancak otururken alabilirsiniz.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Spor: 2 hafta sonra uzun yürüyüşler, 3-4 hafta sonra koşuya başlanabilir. Kolların kullanıldığı fitness, tenis gibi sporlara 4-5 hafta sonra başlanabilir.

Son şekil: 6. Ay/1.yıl arasında

Bu formu doldurarak ya da Telefonla ÜCRETSİZ olarak randevu alabilirsiniz.

Ücretsiz İlk Muayene Randevu Formu

Comments   

+1 #3 ESTETİK MEME KÜÇÜLTME AMELİYATIDilek Says 2016-11-07 12:41
Ben 25 mayısta 5.5 aylık bı doğum yaptım ama ölü dogdu ve biz yine bebek sahibi olmak istiyoruz.bende göğüslerimi küçültmek istiyorum ama yine hamile kalırsam yine buyur sarkar diye korkuyorum benim göğüslerim 95 beden ne yapcam bilmiorum cok kararsızım…olursam sıkıntı yaşarmıyım acaba?…
Quote
+1 #2 Meme KüçültmeYeliz Says 2016-11-07 12:39
Meme küçültme ve Liposuction hakkında bilgi almak istiyorum estetik olmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler
Quote
+2 #1 Kızımın göğüsleri çok büyük ameliyat olmak istiyor.Aslıhan Says 2016-11-07 12:37
Hocam 20 yaşında kızım var göğüsleri çok büyük olduğu için rahatsız oluyor kafasına çok takıyor aynı zamanda biraz kamburlaşma meydana geliyor devlet hastanesi göğüs küçültme ameliyatı masraflarını karşılıyormu bizlere göğüs küçültme estetiği maliyeti ne kadar olur tahmini.sizlerden haber bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla,En kısa zamanda randevu istiyorum.
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.