BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Dudak Estetiği

Dudak Estetiği (Dudak Dolgusu) | Dudak Dolgunlaştırma |  Yüz ve Dudak Dolgusu | kalıcı dudak estetiği, Etkileyici Dudak estetiği, Doğal Dudak estetiği, dudak estetiği yaptıran ünlüler, dudak estetiği fotoğrafları, dudak silikonu fiyatları 2016,  dudak asma, Dolgu ile Dudak Kalınlaştırma Bursa,

Dudak estetiğinde amaç, dudakları doğallığını bozmamak kaydıyla kalınlaştırmak, dudakların konturlarını daha belirgin hale getirmek, kırışıklıkları azaltmak ve  dudakları dolgunlaştırmaktır. Dudak estetiğinde birçok yöntem geliştirilmiştir. Dudak estetiğiDudak kaldırma, dudak dolgunlaştırma, dudak büyütme, dudak ve burun arasındaki mesafenin yeniden şekil kazandırılıp onarılması, dudakların inceltilmesi, ağız köşelerinin yeniden tasarlanması işlemleri hakkında detaylı bilgi Bursa estetik kliniğinde Op.Dr. Alper Bayraktar tarafından verilmektedir.

kalıcı dudak kalınlaştırma

Dudak Estetiği

Dudaklar bazı kişilerde doğumsal (ailesel) olarak ince ve belirsiz olabilir. Bazı kişilerde de yaşlanmaya bağlı olarak dokuların erimesiyle incelir ve kırışarak dolgunluk ve diriliğini kaybeder.

Dudak estetiğinde amaç, dudakları doğallığını bozmamak kaydıyla kalınlaştırmak, konturlarını daha belirgin hale getirmek, kırışıklıkları azaltmak ve dolgunlaştırmaktır. Dudak estetiğinde birçok yöntem geliştirilmiştir.

Yaşlanan ciltte kollajen ve yağ dokusu içeriğinde azalma kaçınılmazdır. Sonuç olarak yaşlanan ciltte sarkmalar, çökmeler ve kırışıklıklar oluşur. Dolgu maddeleri kullanılarak ciltteki kırışıklıklar ya da kaybedilen yapılar yerine konularak cilt daha genç daha diri ve daha sağlıklı bir görünüm sağlanır.

Dolgu maddelerini iki ana gruba ayırmak mümkündür. Birincisi kişinin kendi dokusu ile yani otojen ikincisi ise dışardan hazır uygulanan birtakım materyallerdir.

Hazır uygulanan dolgu maddelerinden dünyada da en çok kullanılanı ve en güvenilir olanı hyaluronik asit içeren preparatlardır. Dolgu maddesi olarak kullanılan “hyaluronik asit” aslında ciltte bulunan doğal bir maddedir. Hyaluronik asit preparatları hayvansal hammadde içermeyen, stabilize bir asittir. Çeşitli formları mevcuttur, FDA onaylı bir üründür. Hyaluronik asit içeren dolgu maddelerinin kalıcılığı 6 ay ila 1 yıl arasında değişir.

Diğer hazır dolgu maddelerinden calcium hydroxylapatite içerenler 24 ay süre ile kalıcılık sağlar. FDA onaylı bir üründür. Uygulamadan önce konforu artırmak için lokal anestezik krem ya da buz uygulaması kullanılabilir. Uygulama cilt içine mikro enjeksiyonlar ile yapılır. Hastada çok az bir rahatsızlık hissi oluşabilir. Sonuçlar hemen görülür. Enjeksiyon bölgesinde geçici ödem, kızarıklık olabilir. Birkaç gün içinde geçer.

Dolgu maddeleri en çok dudak kalınlaştırma, alın çizgileri, ağız etrafı ve gülme çizgileri, göz etrafındaki kırışıklıkları gidermek amaçlı kullanılır.

Dudak Kalınlaştırma Estetiği

Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılıyor? Amaç dudakları kalınlaştırmak ve dudak konturlarını daha belirgin hale getirmek, kırışıklıkları azaltmak ve dolgunlaştırmaktır.

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI (SİLİKON)

Dudak silikonu fiyatları

Bu yöntemler; cerrahi olmayanlar, cerrahi olanlar olarak iki grupta toplanabilir. Cerrahi olmayanlar dolgu maddeleri kullanılarak yapılır. Dolgu maddelerinin içeriğinde hyaluronik asit bulunur. Bu tür dudak kalınlaştırma ayakta yapılabilmesi ve cerrahi müdahale gerektirmemesi nedeni ile daha sık uygulanmaktadır.

Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit yerine vücuttan alınan yağ dokusu da kullanılabilir. Cerrahi yöntemle dudak kalınlaştırma ise vücudun herhangi bir yerinden alınan doku parçasının dudak içinden yapılan insizyonla dudak içine yerleştirilmesi işlemidir.

Cerrahi yöntemle yapılan bu dudak kalınlaştırma, dolgu maddeleri ile yapılana göre daha doğal görünüm sağlar ve daha kalıcıdır. Dudak kalınlaştırma ameliyatı lokal anestezi ile yapılabilir.

Dudak Küçültme 

Nadir de olsa dudak küçültme operasyonları da gerekebilmektedir. Normalden iri duran dudaklar, ağız mukozası içerisinden yapılan kesi ile eliptik bir parça çıkarılarak küçültülebilir. Bu işlem de lokal anestezi ile uygulanabilir.

Dudak Büyütme

Dudak Estetiği, Dudak Büyütme

Estetikte dudak takviyesi şekil, tanım ve hacimle ilgili. Yaşlandıkça doğal hacmimizi ve tanımlamamızı dudaklarımıza kaybettik, sonuç olarak daha da inceltildi. Dudaklarda kırışıklıklar kendiliğinden oluşabilir ve bunlar genelde ağız üstü ve altındaki peri-oral bölgeye kadar gidilebilir.

Vermillion sınırına veya dudakların gövdesine bir dermal dolgu maddesi enjekte ederek bu çizgilerin görünümünü iyileştirebilirsiniz. Ayrıca daha dolgun bir görünüm vermek için üst ve alt dudaklarınızın boyutunu artırabilirsiniz. 

Bu, dudakların konturlarını yeniden tanımlamak ve dolgunluk ve hacim sağlamak için tasarlanmış son derece etkili bir tıbbi prosedürdürç

Bursa Dudak Estetiği

Bursa da Dudak estetiğiDudak kaldırma, dudak dolgunlaştırma, dudak büyütme, dudak ve burun arasındaki mesafenin yeniden şekil kazandırılıp onarılması, dudakların inceltilmesi, ağız köşelerinin yeniden tasarlanması işlemleri hakkında detaylı bilgi Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de verilmektedir.

Dudak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Dudak estetiğinde kullanılan dolgu malzemeleri nelerdir?

Hyalüronik asit bu amaç için en yaygın kullanılan maddedir. Özel iğnelerle enjekte edilir. Hasta hemen normal hayatına döner fakat etkisi geçicidir.

Başka bir dolgu malzemesi de kişinin kendi yağıdır. Vücudunun başka bir bölgesinden yağ alındıktan sonra bir işlemden geçirilir ve enjekte edilir. Kalıcı bir çözümdür.

Dudak mukozasını ilerletici cerrahi İşlemler hangi yaşlarda tercih edilir?

Dudak estetiği operasyonuna uygun olan hastamız ileri ki yaşlarda dudak ameliyatı olmalıdır. Erken yaşlarda olan hastalarımızın biraz beklemesi gerekmektedir. Burada erken yaş oranı 18-20 yaştan bahsedilmektedir.
 
Dudak estetiği ameliyatı için en erken 25-30 yaş aralığında olan her bayan dudak cerrahi işlemi olabilir.

Dudak inceltme ameliyatı nasıl uygulanır?

Kalın olan dudaktan parça çıkarılarak dudak inceltilir. Ameliyat sonrası herhangi bir iz olmamaktadır. Genellikle hastalarımız dudakları için hep dudak büyütme işlemi yaptırmaktadır. Bazı hastalarımızın dudakları çok büyüktür bu dudakları küçültmek isterler. Dudak küçültme işlemi dudaktan bir parça çıkarılması işlemiyle yapılır. Yani ince iğne uçları ile fazla dokular alınarak dudak inceltme işlemi tamamlanır. Ameliyat sonrasında ise hiç bir iz kalmadan gündelik yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Dudak Estetiği Fiyatları Nedir?

Dudak estetiği fiyatları hakkında net bir şey söyleyememekteyiz. Çünkü Sağlık Bakanlığı tarafından gelen açıklamada hastaneler, estetik cerrahlar internet sitelerinde estetik cerrahi operasyonları hakkında fiyat bilgisinin verilmesinin uygun olmadığını belirtmiştir. Buna ek olarak hastalar alacağı cerrahi işlemden çok ilk olarak fiyatları merak etmektedir. Ücretler operasyonu gerçekleştirecek cerraha, merkeze göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Ama şu da unutulmamalıdır ki bir birer esnaf, tüccar değil doktor olduğumuzu hatırlatmamız gerekir. Elbette sizlerin sizlerin cebinizden çıkacak olan ücret çok önemli ama sonuç olarak sağlığınızı hiç bir risk altına almamak, doğru plastik cerrahlar ile iletişime geçmelisiniz.

Dudak Kıvrımı Nasıl Oluşturulur?

Dudak estetiğinde özellikle kontür isteyen hastalar dudak kıvrımının belirgin olmasını isteyen hastalar dudak estetik cerrahi merkezimizden oldukça memnun ayrılırlar. Dudak dolgularında kalıcılık oranı yüksek olan dolguları kullandığımız zaman sonucun daha uzun süreli olduğunu görürüz. Dolayısıyla hastalarımızı daha uzun süre dudak yapısını 6-9 ay boyunca istenilen şekilde tutabilmek mümkündür. Fakat daha sonrasında eriyebiliyor olması hastalarımızda istemediği bir durumda da bir süre sonra dudakların eski şekli alacağı anlamına da geliyor. Dolayısıyla her hastanın isteyebileceği dolgun dudakları elde edilmesini ve asimetrik kısımlarının düzeltilmesi mümkündür.

Dudak Estetik Operasyonunda Sıvı Silikon Kullanılır Mı?

Yapılan dudak estetik operasyonunun doğal ve kalıcı bir işlem olabilmesi için hastamızdan almış olduğumuz vücut yağlarından elde edilen yağlar ile hiçbir komplikasyona mahal vermeden dudak estetiği operasyonunu yapmaktayız.Not: Amerikada sıvı silikon enjeksiyonu ile dudak estetiği operasyonları yasaklanmıştır.

Dudak Estetiği İle Neler Yapılır? 

Dudak estetiği operasyonları küçük çaplı 15 dakika süren kısa işlemler olduğu için genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan lokal anestezi altında uygulanabilen bir operasyon türüdür.

Dudak Estetiği Genel Anestezi Altında Mı? Yoksa Lokal Anestezi ile Mi Yapılır?

Dudak estetiği operasyonları ile dudaklara her şekil kazandırılabilir. Neler yapılır? Dudak kaldırma, dolgunlaştırma, büyütme, dudak ve burun arasındaki mesafenin yeniden şekil kazandırılıp onarılması, dudakların inceltilmesi, ağız köşelerinin yeniden tasarlanması işlemleri gerçekleştirilebilir.

Comments   

0 #4 RE: Dudak EstetiğiÖzlem Orhan 2018-07-30 13:21
Dudak dolgu ne kadar
Quote
0 #3 RE: Dudak EstetiğiFeride 2017-11-07 14:36
Dudak dolgusu fiyatını öğrenmek istiyorum..
Quote
0 #2 Dudak dolgusu ve cene dolgusu hyaluronic acid ileAysun Says 2017-03-21 23:09
Merhaba Bursa Estetik Ekibi,
Dudak dolgulari ve cene dolgusu yapiyormusunuz? Kullandiginiz ürünler ve ortalama fiyatlar nedir? Beni bilgilendirirseniz sevinirim. Yurtdisinda yasiyorum ve yakinda bursaya gelicem. Simdiden iyi uzman cerrah aramaktayim. Bu zaman zarfim kisitli oldugu icin organiseli degerlendirmeliyim. simdiden tesekkürler

Saygilar

Aysun Says
Quote
+2 #1 Dudak dolgusu ve cene dolgusu hyaluronic acid ileAysun Ates 2017-03-21 23:04
Merhaba Bursa Estetik Ekibi,
Dudak dolgulari ve cene dolgusu yapiyormusunuz? Kullandiginiz ürünler nelerdir? Ve ortalama fiyat alabilirsim sevinirim. Yurtdisinda yasiyorum ve yakinda bursaya gelicem. Zamanim kisitli oldugu icin simdiden iyi estetik uzmani aramaktayim. Simdiden tesekkürler.

Saygilar
Aysun Says
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.