Bakışlarınız Yaşınızın Aynasıdır

Bakışlarınız Yaşınızın AynasıdırBakışlarınız Yaşınızın Aynasıdır

“Göz küresinin şekli, göz rengi önemli olduğu kadar estetik ve etkileyici bakışlar için tek başına yeterli olmaz; badem göz diye adlandırdığımız çekik ve iri göz yapısı çekici, dinamik bir ifade için olmazsa olmazımız dersek yeridir. İletişim kurarken ve duygularımızı karşı tarafa aktarırken genç ve canlı bakışlarla daha etkili iletişim kurabiliriz.

Genç ve dinamik bir görüntü için gergin şakaklar, göz ve yanak hattının sıkı olması gevşememiş ve sarkmamış göz kapakları büyük önem taşır. Ülkemiz geneline baktığımızda, mimik kullanımı yoğun olduğundan kadınlarımızın göz dış kenar düşüklüğü ve beraberinde kaz ayakları sorunu oldukça yaygındır. Devam eden süreçte kaşlar da aşağı düşünce bakışlardaki canlılık ve gençlik ifadesi söner.

güzellik estetik

Bir çok kadın göz dış kenarlarının yukarıya doğru çekik olmasını hayal eder. Bu doğrultuda geçici çözümler arayan kadınlar, saçlarını şakaklardan yukarı toplayarak, gözleri ve kaşları yukarı kaldırarak, bazı makyaj hileleri kullanarak, kalıcı-geçici dövmeler rahatsızlıklarını gidermeye çalışır. Badem göz estetiği bu olumsuzlukları çözümlemek için geliştirilmiş, sonuçları oldukça başarılı bir yöntemdir. Gerek zamanla, gerekse genetik sebeplerden kaynaklı üzgün, yorgun ve yaşlı bakışlara, enerjisi kaybolmuş yüz ifadesine sahip olan kişilerin bu sorununu ortadan kaldırmak için badem göz estetiği operasyonu planlanabilir.

Badem Göz Estetiği

Yapılan operasyon oldukça zahmetsiz, etkin ve sonuçları kalıcıdır. Planlanan operasyon, plastik cerrahinin çok basit bir prensibini, gözün dış köşesinde kullanmaktan geçiyor. Her mevsim rahatlıkla yaptırılan minik bir operasyonun her hangi bir yan etkisi ve zorluğu yok denecek kadar az. Badem göz estetiği, tüm yüz şekillende, her mevsim uygulanabilir bir operasyon. Bu operasyonu yaptıran hastalar, bakışlarına ışıltı, canlılık, geçlik geldiğini hemen operasyon sonası gözlemleyebilirler.

Badem Göz Estetiği Nedir?

BADEM GÖZ ESTETİĞİ - BURSA BADEM GÖZ ESTETİĞİ - BADEM GÖZ ESTETİĞİ NEDİR?

Günümüzde kadınların pek çok teknik ve yöntemle gözlerinin daha güzel ve genç görünmesini sağladıklarını bilinmektedir. Bu yöntemlerden bazıları kadınların saçlarını daha gergin ve topuz şeklinde toplaması koyu göz makyajı yapmaları gibi geleneksel geçici olarak yarar sağlayan çalışmalardır. Fakat kadınların sürekli makyajla uğraşması yorucu ve yıpratıcı bir işlemdir. Badem göz ameliyatı sayesinde böyle bir işleme gerek kalamayacaktır. Bazı hastaların göz kapağı düşüklüğü dediğimiz rahatsızlıkları vardır, bu hastalar kesinlikle badem göz ameliyatı estetiği yaptırmaları gerekmektedir.

Badem göz ameliyatı gözün biraz çekik olması anlamına gelmektedir. Göz kapaklarının biraz yukarıya doğru kaldırılmasıyla suratınızdaki o yorgun ve bitkin ifade kaybolur ve daha genç ve güzel gözükürsünüz. Badem göz kadınların daha etkileyici ve çekici görünmesini sağlamaktadır. Bu zamana kadarki yüzünüzdeki o yorgun ifade sizin de ruh halinizi etkilemektedir ve psikolojinizi etkilemektedir. Badem göz ameliyatı sayesinde bu durumdan kolayca kurtulabilir, daha genç ve diri bakışlara sahip olabilirsiniz. Badem göz ameliyatı tek başına yapılabilen bir operasyon olduğu gibi yanında pek çok göz ameliyatı yapıldığı da görülmüştür. Son derece steril ve dezenfekte ortamlarda yapılan badem göz ameliyatı için lokal anestezi uygulanmaktadır. Ayrıca göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi daha genç ve güzel bir görünüm elde etmek isteyen hastalarımız için de oldukça başarılı operasyondur.

Badem Göz Ameliyatı ve Fiyatları

Badem Göz Ameliyatı, üst ve alt göz kapaklarındaki sarkmış fazla derilerin çıkartılması ve yağ torbalanmalarının düzeltilmesi ameliyatıdır. Badem Göz Ameliyatı Hakkında Op.Dr. Alper Bayraktar Detaylı Bilgiler Veriyor. Fiyat ve randevu bilgisi için Bursa Estetik den randevu alabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Hangi Göz Yapılarına Daha Uygun Olur?

Kadınlar gözlerinin ve bakışlarının daha güzel olması için göz dış kenarlarının çekik olmasını isterler. Bunun nedeni kadınların gözlerine ve bakışlarına çok fazla önem vermesi ve iletişim için gözlerini daha çok kullanmalarından kaynaklanmaktadır. kadınlar suratlarında en dikkat çeken yerin göz olduğunu düşünmektedir, o yüzden gözde oluşan herhangi bir sorunun çözümü için genelde badem göz ameliyatını tercih etmektedirler. Ayrıca insanın göz şekli yaşadığı toplumun etnik yapısına göre farklılıklar gösterebilir bu yüzden ortadoğu ve Arap ülkelerinde daha çok aşağıya doğru olan göz kenarları kuzey ülkelerinde yukarıya doğru ve küçük göz yuvaları görülmektedir. Bazı durumlarda kişinin göz kenarı aşağıya doğru eğik olur bu kişide mutsuzluğa kapılmaya, yaşlı yorgun bir görüntüye sebep olmaktadır. Badem göz ameliyatıyla bu sorun basitçe halledilmekte ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Badem göz ameliyatının süresi 30 dakika civarıdır. Ameliyattan bir hafta sonra hasta eski yaşantısına rahatlıkla geri dönebilir.

Badem Göz Estetiğinde Hastaların Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Ameliyattan önce hastaların durumlarını ve değişimlerini görebilmeleri için fotoğrafları çekilir ve daha sonra photoshop programlarıyla hastanın ameliyattan sonra oluşacak olan göz yapısı yapılır ve hastaya gösterilir. Daha sonra hastayı herhangi bir aksilik söz konusu olmasın diye doktor kontrol eder ve ameliyata hazırlar göz ve çevresinde uygulanan lokal anestezi sayesinde hasta uyuşukluk hissi dışında bir şey hissedemez. Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır? Yapılan lokal anesteziden sonra ilk olarak ameliyat yapılacak bölgelere markerlarla işaretlenerek belirlenir ancak burada işlem yapmadan önce göz açıklığının 14-15 mm olmasına dikkat edilir çünkü hastanın dengesi dahil olmak üzere pek çok sağlık durumuna bu göz açıklığına bağlıdır. Tüm bunlar dikkatlice yapıldıktan sonra göz kapağının kenarı yukarıya doğru çekilmektedir ve kaş hizasındaki tendonda çengel şeklinde silikon yapılı doğal ürün ile tutturulduktan sonra hastanın göz kenarı yukarıya çıkarılmış olmaktadır. Bu işlemden sırasında hasta bilinci kaybetmemesi için sürekli hastayla konuşmak gerekmektedir ve hasta belirtilen komutlara uyması istenir. Daha sonra göze 3 dikiş atılarak işlem sonlandırılmaktadır daha sonra kişide hiç bir şekilde dikiş izi kalmaz.

Hastalar Badem Göz Estetiğinde Hastanede Yatıyor mu?

Ameliyattan sonra hastaların hastanede yatmasına gerek yoktur hemen bir iki saat sonra günlük yaşantılarına geri dönebilmektedirler. Ancak gözlerindeki bandajdan dolayı bir kaç günlük şişkinlik olması söz konusudur; o yüzden çok ışıklı ortamlarda bulunmamaları gerekmektedir ayrıca tozlu ortamlarda hastalara zarar vermektedir bunlar dikkat edilmesi gerekir.

Hastalar İyileşme Sürecinde Nelere Dikkat Etmelidir?

Badem göz ameliyatında hastalara sadece lokal anestezi uygulanmaktadır bunun dışında sargılama ve ya sarma işlemi uygulanmamaktadır. İşlem yapılan gözün dikişinin üzerine strip yara bandı takılır; burada bulunan dikişlerin bozulmaması ya da herhangi bir zarar görme ihtimalinden dolayı hastalara dikkat etmeleri söylenir. Bu kısımda 3 güne kadar kızarıklık ve ya şişlik oluşabilir ancak bunlar geçicidir. Bunun dışında bir sorun olduğunu hissederseniz doktorunuzla görüşmeli olanları anlatmalısınız ancak yaranın mikrop kapmaması için son derece dikkat edilmeli ve gereken önlemler doktorunuzun size belirttiği şekilde uygulanmalıdır. Onun dışında ilk gün kesinlikle suyla temas etmemelidir. İkinci günden itibaren yüz yıkanabilir ve duş alma işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Hastaların yara üzerindeki dikişler çıktıktan sonra herhangi bir iz kalmayacağından emin olmaları gerekir.

Üst Göz Kapağı Sorunları Badem Göz Estetiğini Etkiler mi?

Bazı hastaların yaşlılıktan dolayı olabilen üst kapaklarında düşme ve ya kırışıklık gibi sorunları badem göz ameliyatı sırasındaki yapılan işlemlerle düzeltilir. Bunda hiçbir sakınca görülmemektedir aynı zamanda hastanın genetik faktörlerinden dolayı oluşan göz kapağı düşüklüğü de badem göz estetiği ameliyatıyla düzeltilmektedir ve bu ameliyatlar 30 dakika civarında sürmektedir. Hasta yapılan işlemlerden sonra normal göz görüntüsüne kavuşmaktadır.

Badem Göz Estetiğinin Göz Sağlığına Olumsuz Etkileri Var mıdır?

Yapılan badem göz estetiği ameliyatında gözün kenarındaki çizgi yukarıya kaldırıldığı için gözün görmesiyle ilgili işlevinde hiçbir bozulma gerçekleşmemektedir. Ayrıca hastanın göz açıklığı asla değiştirilmez. Bilinmelidir ki her insanın göz açıklığı seviyesi odak noktalarını etkilediği için hastanın odak noktasının kaydırılması söz konusu dahi değildir. Badem göz estetiği operasyonunu yaptıracak olan hastaların bu konuda endişe duymamaları gerekir.

Badem Göz Estetiğinin Yüz İfadesine Etkisi Nedir?

Badem göz estetiğinin amacı insanları daha etkileyici bakışlara kavuşturmak olduğu gibi hastanın isteği üzerine her türlü yüz ifadesinde kullanılabilen uygulamalar söz konusu olmaktadır. Yapılan bu işlem yüz ifadesinin dezenformasyona uğratarak kesinlikle bozmaz. Aksine kadınlara istedikleri gibi yukarıya doğru çekik göz yapısına sahip olma olanağı sunmaktadır. Bu uygulama sonucunda çekik gözlere sahip olan hastalar etkili ve sağlıklı bakışlara sahip olmaktadırlar. Bunun uygulanma sebeplerinden en önemli etken gözlerdeki ilk bakışta olan yorgun, pesimist, ifadesiz bakışların göz kenarların aşağıya bakma durumunu düzeltilmesini sağlamasıdır.

Badem Göz Estetiği Kişinin Sosyal Yaşamına ve Psikolojisine Etkileri Nelerdir?

Bazı etkenlerden dolayı yapı itibariyle olması gerekenden daha aşağıda olan gözlerde oluşan negatif bakışların ve görüntünün düzeltilmesini için badem göz estetiği operasyonu hastalar tarafından sıkça kullanılan tercih edilen bir yöntemdir. İşlem bittikten sonra o eski pesimist kötü bakışlarınızdan kurtulmuş olursunuz ve daha pozitif bir görünüme kavuşursunuz. Çevrenizdeki insanların sizinle iletişimini etkileyen bakışlarınız sayesinde çevrenizdeki insanlar da size daha olumlu tepkiler vermektedirler. Bu sayede kendi psikolojiniz düzelmiş olmaktadır ve kendinizi daha mutlu hissedebilmektesizindir.

Badem Göz Estetiğinin Kişilere Sağladığı Faydalar Nedir?

Kadınlar yıllarca daha etkili bakışlara sahip olabilmek için gözlerini çekik hale getirmeye çalışmışlar bunun için ise saçlarını gergin toplamaya çalışmış kalıcı makyajlar, dövmeler yaptırmışlardır ancak her defasında böyle uğraşmaktan ise basit bir badem göz ameliyatıyla bu sorunlarından ku

Badem Göz Estetiğinin Kişilere Sağladığı Faydalar Nedir?

rtulabilir hiçbir şeye gereksinim duymadan badem göz şekline kavuşabilirler ve kendileriyle barışık bir şekilde etkileyici bakışlara sahip olunabilir. Kendi pozitif ruh hallerini insanlara aktarabilirler. Badem göz estetiğinin başta kişinin kendini sevmesi ve sağlık açısından daha güzel bir görünüme kavuşması psikolojik olarak hastayı olumu yönde etkilediğinden kişi kendinde böyle bir kusurun odluğunu fark ettiğinde bir uzmana danışıp gerekli işlemleri gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilmelidir. Yapılan işlemin düşünülenin aksine kişiye asla bir zararı olmamaktadır yapılan işlem oldukça basit ve kolay bir işlemdir.

Badem Göz Estetiği Hangi Yaştaki Kadınlar İçin Uygundur?

Bu uygulama yapılabilmesi için hastanın beli bir yaşta olmasına gerek yoktur sadece gelişme çağındaki insanların göz çevresinin iyice gelişmesi beklenmelidir. Bunun dışında bu uygulamayı 25-45 yaş arasındaki kadınlar rahatlıkla yaptırabilir. Göz yapısında yapısal olarak kendiliğinden göz kapaklarında düşüklük bulunan, gözlük kullanmasından dolayı gözlerin aşağıya düşmesi sorununu yaşayan kadınlar, bilgisayar karşısında çalışarak uzun zaman geçiren kadınlar genellikle bu estetik uygulamayı tercih ediyorlar. Bu etkilerle birlikte yapılan ameliyattan sonra gözlerde deformasyon oluşumu artmaktadır.

Badem Göz Estetiği Yaptıran Kadınlar Bunu Gizler mi?

Kadınlar zaman zaman kendilerine yapılan estetik operasyonları gizlemektedirler ancak yapılan badem göz estetiği ameliyatından sonra çevrenizden aldığınız olumlu tepkilerden dolayı insanlar bu ameliyatı gizleme gereği duymazlar. Ayrıca insanların bu yanıtlarından dolayı gayet sevinen hastalarımız kendiliğinden gizlememe durumuna girmektedirler. Yapılan işlemlerin iz bırakmamasından dolayı bazı insanlar gizleme gereği duymaktadır ancak bu işlem direkt olarak yüzümüze yapıldığı için hemen fark edilebilmektedir. Değişen bakışlar insanlarda bir dikkat uyandırabilir ancak adaptasyon sürecinin sonlanması ile birlikte kendinize güveniniz artacaktır ve psikolojik olarak hiçbir negatif his uyanmayacaktır.

 

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.