Brezilya Poposu Estetiği

Brezilya Poposu EstetiğiBrezilya Poposu Estetiği

Günümüzde popülerite ve modanın etkileri kadınların güzellik hakkındaki bakış açısını sadece yüz güzelliği algısından çıkarmış durumda. Artık vücut güzelliğini de en az yüz güzelliği kadar önemsemeye başlayan kadınlar bu doğrultuda meme, kalça ve popo estetiği gibi operasyonlar için estetik cerrahlara danışıyor.

Son dönemlerde Avrupa ve Amerika’da estetik operasyona başvuran kadınların yüzde 89’u popo estetiği talep ediyor. Popo, bir kadının vücudunda meme ile beraber vücut hatlarının oluşmasından kaynaklı; en önemli bölgelerden birisidir. Sarkık ve hacimsiz bir popo kişinin bacak boyunu kısa gösterdiği gibi estetik duruşunu kaybeder. Ancak dolgun, dik ve yuvarlak bir popo bacaklar ve bel ile de orantılıysa estetik bir duruş oluşur. Popo için uygulanabilecek popo protezi ve yağ enjeksiyonu yöntemleri, bel ve bacak için uygulanabilecek liposuction uygulaması ile entegre edilebilir.

Brezilya Poposu Estetiği

Popo protezi operasyonunda kesi tam kuyruk sokumunda uygulandığı için devam eden süreçte görülebilecek bir iz kalmaz. Açılan kesiye yerleştirilen silikonlar, aynı meme için kullanılan silikon protezler gibi güvenilirdir. Protezler kas içinde hazırlanmış belli bölgelere yerleştirilir; 24 saat içinde hastalar ayağa kalkıp yürümeye başlayabilir. İstenirse liposuction uygulamasıyla birlikte uygulanabilir. Yaklaşık bir hafta sonunda günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Diğer bir yöntem olan yağ enjeksiyonu ise Vücuttan liposuction yöntemiyle alınan yağ dokusunun popoya aktarılmasıyla uygulanılarak; popo dikliği hedeflenir. Operasyondan sonra herhangi bir dikiş atılmaz, bu sebeple iz kalması da söz konusu değildir. Belli bir süreç geçtikten sonra aktarılan yağların bir kısmı kaybolacağından ihtiyaçtan biraz daha fazla yağ enjekte edilir. Bu yağ dokuları bel ve karın bölgesinden alındığında hem belli oranda incelme, hem de popoda diklik beraber sağlanmış olur. Uygulama genel anesteziyle yapılır ve üç gün sonra günlük yaşantıya geri dönülebilir.

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.