Bütünlüğün Tamamlayıcısı Çene Estetiği

Estetik ve Altın OranÇene Estetiği

Çene yüz simetrisi ve estetiği açısından en az burun kadar önem taşır. İnsanlar tarafından çok farkındalığı olmasa da yüzün tam orta hattında bulunan çene, yüzün bütünlüğünü oluşturan en önemli parçalardan bir tanesidir.

Çenenin şekli, yüzdeki diğer yapıların görünümünü de etkiler. Örneğin; eğri duran bir çene tüm yüzün eğri gibi görünmesine sebep olabilir. Küçük bir çene, yüzü olduğundan daha büyük veya uzun gösterebileceği gibi, bunun tam tersi de olabilir.

Diğer taraftan bütünlüğü bozacak kadar küçük bir çeneye sahip olmak, burnun olduğundan daha büyük görünmesine neden olabilir. Bu doğrultuda çenesi küçük hastaların burunları, estetik ameliyatla ne kadar küçültülürse küçültülsün, hala büyük gibi bir algı yaratabilmektedir.

Çeneye uyum göstermesi için gereğinden fazla küçültülen burun, nefes alma problemini de beraberinde getirir; bu açıdan burun ameliyatları öncesinde yüzün ve çenenin doğru şekilde planlanması ciddi boyutta önem taşır.

Kişinin çenesinin olması gerekenden çok küçük olması, boyun bölgesindeki yaşlanma ve sarkmanın yaşıtlarına oranla daha hızlı oluşmasına neden olabilir.

Erkeklerde çene, kadınlarda olduğundan daha da önemlidir. Erkekleri ön plana çıkaran maskülen görünümün en önemli yapı taşıdır. Bu sebepledir ki çizgi filmlerdeki erkek süper kahramanların kocaman çizilmiş çeneleri vardır. Belirgin bir çenenin varlığı erkeksi görünüme arttırmakta, bu nedenle de oldukça yoğun şekilde talep görmektedir. Kadınların ise üçgen ve sivri bir yüz görünümü için ideal uzunlukta bir çeneye sahip olmaları yeterlidir.

Çene Estetiği Ameliyatı

Çene Estetiği | Çene Estetiği Bursa | Bursa Estetik

Yüzdeki tüm kusurlar  PROFİLOPİLASTİ ile  altın oran ile  çene ucu estetiği çene ucu törpüleme ortognatik cerrahi, çene cerrahisi burun estetiği ile kombine olarak da uygulanabilir.

Çene Estetiği

Çene bölgesine birçok operasyon yapılarak çene düzeninde değişiklikler yapılabilir. Bunlar çene törpüleme veya kısa çeneleri uzatma gibi bir çok cerrahi müdahale ile çene ameliyatı yapılabilir.

ÇENE ESTETİĞİ FİYATLARIÇenelerimizde itibari ile kadın ve erkeklerde olması gereken farklılıklar bulunmaktadır. Çene hatları erkeklerde daha belirginken, kadınlarda daha ovalimsi ve belirsiz boyutlarda bulunmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu görüntü tam tersi şekilde yüzümüzde bulunduğundan, çene estetiği operasyonlarına ihtiyaç duyabilmekteyiz.

Çene estetiği ameliyatları genel olarak, çene ucu estetiği ameliyatı olarak tabir edilmektedir. Çene görünümünden rahatsızlık duyan kişiler arasında, çene ucunda ufak çukurlar bulunanlar, çene çizgileri belli olanlar da yer alamaktadır. Bu tür durumlarda da çene estetiği ameliyatı yapılabilmektedir.

Çene Estetiği BursaÇene estetiği ya da çene ucu ameliyatı kişinin bölgesel durumlarına göre yapılmalıdır.

Eğer doğru ameliyat ve görsellik sağlanır ise, kişi üzerinde ciddi değişimler ve güzellik oluşabilmektedir.

Dolayısıyla, çeneniz için bir estetik cerrahi düşünüyorsanız, doktorunuz ile fikir alışverişi yapmadan buna karar vermeyiniz.

Çene ameliyatları (ameliyat türüne göre değişiklik gösterir) zahmetli ve yapılması gerektiği zaman tercih edilen ameliyatlardır.

Bu durumda öncelikle çene estetik cerrahisinde uzmanlaşmış bir doktor ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Çene Ucu Estetiği

Çene ucunda yapılan bu ameliyatlar farklı teknikler içerebilir.

Örnek vermek istesek, bir kişinin çenesi geriye doğru göçük ise, dolgular ve silikonlar ile o bölge doldurulabilir.

Kısa ise cerrahi vidalar ile öne uzatılabilir. Veya çok fazla öne doğru gelmiş ise, buna da törpüleme ameliyatları ile çözüm bulunabilir.

Mentoplasti | Çene Ucu Estetiği | çene ameliyatı, mentoplasti, çene ucu estetiği, çene büyütme, çene cerrahisi bursa, çene cerrahları, çene küçültme ameliyatı, çene cerrahisi istanbul

Çene ucu ameliyatı bir standart ameliyat değildir. Kişinin çene yapısı ameliyatın türünü belirler. Ameliyat ile yüz yapısına uygun bir şekilde ameliyat yapılması gerekir. Yüz estetiği olmak isteyen hastaların veya burun küçültmek isteyenlerin genelde sorunun çenede  olduğunu bilmezler. Yüz estetiği olmak isteyen bir hasta için genelde çene de müdahaleler olur. Ama dediğim gibi ameliyatın çene ucunda ki soruna göre belirlenmesi gerekir .

Çene Törpüleme Ameliyatı

Çene törpüleme ameliyatı pratikte kullanılan bir çene estetiği türüdür. Genelde çok uzun veya geniş çeneleri küçültmek için yapıyoruz. Çok uzun çene ameliyatlarında da kullanımı doğru olmuyor. O yüzden minik çene küçültme işlemleri için birebir pratik bir ameliyattır.

Çene törpüleme ameliyatları ağız içinde açılan bir kesi ile yapılır. Ameliyat genel anestezi ile yapılır. Ameliyathane de yapılması gerekir. Tam donanımlı bir hastane çatısı altında yapmak doğru olandır. Ameliyat sonrasında bir süre yemesine içmesine dikkat etmesi gerekir. 1 ay süre ile kontrol altında tutmamız gerekir. Sonuç olarak daha küçük bir çene ile 1 ay sonra tanışmanız mümkündür.

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.