BURSA ESTETİK®Yüz Estetiğinden Vücut Estetiğine Kadar Her Türlü Plastik Cerrahi Alanında Bize Danışmadan Karar Vermeyin!☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Çene Estetiği Ameliyatı

Çene Estetiği Ameliyatı | Çene Ucu Estetiği |Alt ve Üst Çene Ameliyatı  | Ortognatik Cerrahi | Bursa Estetik

Yüzdeki tüm kusurlar  PROFİLOPİLASTİ ile  altın oran ile  çene ucu estetiği çene ucu törpüleme ortognatik cerrahi, çene cerrahisi burun estetiği ile kombine olarak da uygulanabilir.

Çene Estetiği

Çene bölgesine birçok operasyon yapılarak çene düzeninde değişiklikler yapılabilir. Bunlar çene törpüleme veya kısa çeneleri uzatma gibi bir çok cerrahi müdahale ile çene ameliyatı yapılabilir.

ÇENE ESTETİĞİ FİYATLARIÇenelerimizde itibari ile kadın ve erkeklerde olması gereken farklılıklar bulunmaktadır. Çene hatları erkeklerde daha belirginken, kadınlarda daha ovalimsi ve belirsiz boyutlarda bulunmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu görüntü tam tersi şekilde yüzümüzde bulunduğundan, çene estetiği operasyonlarına ihtiyaç duyabilmekteyiz.

Çene estetiği ameliyatları genel olarak, çene ucu estetiği ameliyatı olarak tabir edilmektedir. Çene görünümünden rahatsızlık duyan kişiler arasında, çene ucunda ufak çukurlar bulunanlar, çene çizgileri belli olanlar da yer alamaktadır. Bu tür durumlarda da çene estetiği ameliyatı yapılabilmektedir.

Çene Estetiği BursaÇene estetiği ya da çene ucu ameliyatı kişinin bölgesel durumlarına göre yapılmalıdır. Eğer doğru ameliyat ve görsellik sağlanır ise, kişi üzerinde ciddi değişimler ve güzellik oluşabilmektedir. Dolayısıyla, çeneniz için bir estetik cerrahi düşünüyorsanız, doktorunuz ile fikir alışverişi yapmadan buna karar vermeyiniz.

Çene ameliyatları (ameliyat türüne göre değişiklik gösterir) zahmetli ve yapılması gerektiği zaman tercih edilen ameliyatlardır. Bu durumda öncelikle çene estetik cerrahisinde uzmanlaşmış bir doktor ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Çene Estetiği Fiyatları

Çene Estetik AmeliyatıÇene estetiği fiyatları istediğiniz estetik türüne ve şekline göre değişim gösterebilmektedir.

Çene ucu estetik ameliyatı daha zahmetli ve uzun ameliyatlar olduğundan, fiyatlar farklı iken, çene çukuru estetiği cerrahi müdahaleleri daha farklı fiyat olanaklarına sahip olacaktır. Yine de ucuz ya da pahalı mantığı ile hareket etmenizden ziyade, her zaman söylediğimiz gibi, doğru çözümü, doğru yerde yaptırmanız sağlığınız ve mutluluğunuz açısından son derece önemlidir.

Çene estetiği ameliyatları hakkında daha ayrıntılı bilgilendirme almak için Op. Dr. Alper Bayraktar ile iletişime geçebilirsiniz.

Çene estetiği fiyatları belirlenirken, bulunduğunuz şehirlerin de önemi olmaktadır. Bursa çene estetiği operasyonları bakımından daha ucuz maliyetlere sahipken, İstanbul'da yapılan bir çene ucu estetik ameliyatı daha yüksek fiyatlara ulaşabilmektedir.

ÇeneTörpüleme

Çene törpüleme ameliyatı pratikte kullanılan bir çene estetiği türüdür. Genelde çok uzun veya geniş çeneleri küçültmek için yapıyoruz. Çok uzun çene ameliyatlarında da kullanımı doğru olmuyor. O yüzden minik çene küçültme işlemleri için birebir pratik bir ameliyattır.

Çene törpüleme ameliyatları ağız içinde açılan bir kesi ile yapılır. Ameliyat genel anestezi ile yapılır. Ameliyathane de yapılması gerekir. Tam donanımlı bir hastane çatısı altında yapmak doğru olandır. Ameliyat sonrasında bir süre yemesine içmesine dikkat etmesi gerekir. 1 ay süre ile kontrol altında tutmamız gerekir. Sonuç olarak daha küçük bir çene ile 1 ay sonra tanışmanız mümkündür.

Çene Ucu Estetiği

cene-ucu-estetigiÇene ucunda yapılan bu ameliyatlar farklı teknikler içerebilir. Örnek vermek istesek, bir kişinin çenesi geriye doğru göçük ise, dolgular ve silikonlar ile o bölge doldurulabilir. Kusa ise cerrahi vidalar ile öne uzatılabilir. Veya çok fazla öne doğru gelmiş ise, buna da törpüleme ameliyatları ile çözüm bulunabilir.

Çene ucu ameliyatı bir standart ameliyat değildir. Kişinin çene yapısı ameliyatın türünü belirler. Ameliyat ile yüz yapısına uygun bir şekilde ameliyat yapılması gerekir. Yüz estetiği olmak isteyen hastaların veya burun küçültmek isteyenlerin genelde sorunun çenede  olduğunu bilmezler. Yüz estetiği olmak isteyen bir hasta için genelde çene de müdahaleler olur. Ama dediğim gibi ameliyatın çene ucunda ki soruna göre belirlenmesi gerekir .

ÇENE ESTETİKOrtognatik cerrahi ( Çene Cerrahisi )

Halk arasında çene cerrahisi olarak bilinen çene ameliyatlarının orjinal ismi ortognatik cerrahi dir. Yüzde ki fiziksel sorunları gidermek için yapılır. alt ve üst çeneye müdahale edilerek yamukluk veya şekil bozuklukları giderilebilir.

Ortognatik cerrahi ile diğer bir çözdüğümüz sorun, alt ve üst çenede ki dişlerin birbirine uyumu. Yani hem estetik olarak heme fiziksel bir sorunu çözmek içinde çene cerrahisi uygulanabilir. Diş tedavisi öncesinde mutlaka bir ortodontik tedavi görmek de gerekir. Halk dili ile tel tedavisidir.

Ortognatik cerrahi ameliyatları öncesinde mutlaka röntgen isteriz. Çıkan sonuçlara göre iskeletsel deformiteyi belirler ona göre ameliyat planı hazırlarız.  genelde üst veya alt çene veya her ikisinde de önce veya arkada olma sorunu vardır. Bu ortodontik ve iskeletsel analiz sonrasında ameliyatı planlar ve ne kadar büyük bir ameliyat olması gerektiğini belirleriz.

Çene Cerrahisi ameliyatları genel anestezi ile yapılır .Ameliyat ağız içinden olduğu için ameliyat izi kalmaz. Ayrıca ameliyatlar tam teşekküllü bir hastanede yapılır .Ameliyat süresi eğer sadece tek bir çene ise, 1,5 saat sürer. Her iki çeneye de ayrıca müdahale edilmesi durumunda ameliyat 3 saati rahatlıkla geçmekte. Ameliyat esnasında hasta hiç bir ağrı veya sızı duymaz.

Ortognatik cerrahi Sonrası Yapılması Gerekenler

Ortognatik-cerrahiOrtognatik cerrahi Sonrasında hastamızı bir veya duruma göre iki gün süre ile hastane de yatırıyoruz. Ameliyat sonrasında 2-3 gün süre ile hastalarımızın sadece berrak sıvı gıda ile beslenmeleri gerekir. 3-4 gün sonra kademeli bir şekilde katı gıdalara da yavaş yavaş geçiş sağlanabilir.

Tek Çene ameliyatlarında bir hafta sonra hastalarımız normal hayatlarına rahatlıkla dönebilirler. Çift çene ameliyatlarında da süre 10 gün veya 2 haftadır.  Ameliyat sonrasında dişler birbirine bağlanmaz. Bazı cerrah arkadaşlara göre bu böyle olmasa da her cerrahın kendi yoğurt yemesi var diyelim. Bu sıklıkla sorulan bir soru olduğu için ameliyat sonrasında dişler birbirine bağlanmaz. konuşmada ve diğer ağız aktivitelerinde sorun yaşanmaz.

Ortognatik cerrahi Fiyatları (Çene Cerrahisi fiyatları)

En azından diğer estetik operasyonlar hakkında ortalama bir fiyat veriyorduk. Ama Çene estetiği fiyatları hakkında gerçekten verilecek bir bilgi yok. Çünkü çene ameliyatları fiyatları tamamen kişisel. Yani bazısında tek çenede sorun var bazısında çift. Bazısında öne kayma var bazı hastalarda arkaya. Kısacası ameliyatın ne türü nede tekniği önceden belli değildir. Bu yüzden fiyat vermek olmaz yanlıştır. Ücret bilgisi verenin de ezberden ve tamamen ticari bir şekilde verdiği kanısındayım.

Ameliyat maliyetini hesaplamak hastayı görmeden olmaz. Hasta muayene edilir, ne yapılacağı tespit edilip, hangi hastanede ameliyatın olacağına kadar verildikten sonra ancak net bir fiyat bilgisi ortaya çıkar.

Bu yüzden Ortognatik cerrahi ücretini öğrenmek istiyorsanız, iletişim kısmından bize sorununuzu yazabilirsiniz.

Çene estetik ameliyatı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için, Bursa'da bulunan ofisimizi ziyaret edebilir, iletişim bölümümüzde yer alan formumuzu doldurabilir ya da telefonlardan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Op.Dr.Alper Bayraktar size konu ile ilgili daha detaylı bilgi verecek ve size özel planlamada nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda sizi aydınlatacaktır.

Comments   

+1 #2 Çift çene ameliyatıŞükran Yavuz 2019-02-05 17:36
Merhabalar alt çenemin önde olması ve kapanış bozukluğu yüzünden çene ameliyatı olmayı düşünüyorum fakat korkularım yüzünden cesaret edemiyorum 30 yaşındayım ve çok fazla diş kaybım var ameliyat olmadan da protez diş ile çene görüntüsünü düzelmek mümkünmüdür
Quote
+2 #1 RE: Çene Estetiği AmeliyatıAslı 2018-04-06 09:22
Çene geriliğim çok az onu düzeltmek istiyorum fiyatı nedr acaba
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.