Estetik Plastik Cerrahi

ESTETŞK PLASTİK CERRAHİ

Gestalt ilkelerine göre; ‘’bütün, parçaların toplamından daha fazladır ve birey bütünü parçalarına ayrıştırarak değil, bütünlük içerisinde algılar.’’

Estetik; sağlık ile güzelliğin ana parçalarını oluşturken mental ve sosyal kriterler bu bütünü tamamlar. Bu bütünün kriterlerinin temel taşlarını; mükemmele yakın bir planlama, uyum, ölçü, ideale en yakın sonuçlar ile bu sürecin temel ve bütünsel ihtiyaçlara cevap vermesi oluşturur.

Başarılı olduğu varsayılan bu süreçte hedef sadece bedensellik değil; özgüveni pekiştiren, sosyal ve psikolojik yönden tatmin edici sonuçlardır. ‘’Güzellik’’ göreceli bir kavramken, ‘’estetik’’ ölçüleri, uyumu olan evrensel bir göstergedir.

Örneğin doğada bile herşeyin bir estetiği vardır; kelebeklerin kanatlarındaki simetri ‘’estetik’’ harikasıdır; her kelebeğin kanatlarının üzerindeki motifler kendine özgüdür...

Plastik ve estetik cerrahideki tüm işlemler de bu uyum ve ölçü ilkelerinin oluşturduğu değişmez bütünselliğe dayanır; bir burun operasyonunda salt olarak sadece nefes alma rahatlığını, ya da tasarladığınız şekli baz almak doğru değildir; yüzdeki genel uyum, kişinin beklenti ve stiline uygun olmasıyla bu bütünsellik tamamlanır.

Bu bütünselliğe uymadan yapılan operasyonların sonuçları olarak birbirine benzeyen, ölçüleri uyumsuz örnekler göreceğimiz aşikardır; bunun aksine ölçü, uyum, bütünsellik ilkeleriyle yapılan operasyonlar doğallık, özgünlük ve estetiği beraberinde getirir.

Kendi stilinizi, özgünlüğünüzü kaybetmeden gerçekleştirilen estetik operasyonlar size hem özgüven, hem de mutluluk vaat edecektir. Sizi özünüzden uzaklaştırmadan hem ruhunuzdan anlayacak, hem de bedeninizi tüm bütünselliğiyle doğru değerlendirerek hayallerinize kavuşturacak plastik cerrah uzakta değil. Bizim için özelsiniz!

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.