BURSA ESTETİK®Yüz Estetiğinden Vücut Estetiğine Kadar Her Türlü Plastik Cerrahi Alanında Bize Danışmadan Karar Vermeyin!☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Göz Kapağı Estetiği | Blefaroplasti

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

Çarpık Bacak EstetiğiÇarpık bacak estetiği günümüzde oldukça sık yaptığımız ameliyat türlerindendir. Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından çarpık bacak, bacak germe, kalın bacak tedavisi, bacak inceletme estetiği, bacak şekillendirme, bacak protezleri, vücut şekillendirme, bacak estetiği fiyatları ve bacak estetiği ameliyatlarını Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de yapılmaktadır.

Göz Çevresi Estetiği

Göz kapağı, insanın dış görünümünü ve yüz ifadesini etkileyen, estetik değeri olan ve aynı zamanda fonksiyonel önemi olan bir yapıdır. Akıp giden zamanın,  yüz üzerindeki etkilerinin ilk belirmeye başladığı yerlerden biridir. Yıllar ilerledikçe üst göz kapağının derisinde bollaşma, kaşların gevşemesiyle birlikte, bollaşan bu deride aşağı doğru sarkma gözlenir. Alt göz kapağında ise deride kırışıklık,  bollaşma ve gözaltı torbalarının belirgin hale gelmesi dikkat çeker. Bu durum, kişinin göz kapağının ağırlaşmasına, yüzde ise üzgün,  yorgun, bitkin,  düşünceli ya da kızgın görünen bir ifadeye neden olur. Bu durum görünüm bozukluğuna neden olması yanında,  sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması sonucu kişinin görmesini de engelleyebilir.

Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olur. Göz kapakları insan vücudunun en az iz kalan bölgeleri olduğu ve bu ameliyatta kesiler kapak kıvrımlarına uyan bölgelerden yapıldığı için ameliyat izleri hiç dikkat çekmez.

Estetik göz kapağı ameliyatları bu gibi problemleri düzeltmek için uygulanan girişimlerdir. Alında kırışıklık ve kaşlarda sarkıklığın olduğu durumlarda estetik alın germe ameliyatı, yanakların sarkık olduğu durumlarda ise estetik yüz germe ameliyatı, göz kapağı estetiği ameliyatı ile birlikte yapılabilir. Üst ve alt göz kapakları, pozisyonları ve anatomik yapıları değişik olduğu için ayrı ayrı değerlendirilmelidir, bu nedenle uygulanan ameliyat tekniğinin niteliği de farklıdır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Üst  göz  kapağı  estetiği, göz  kapağının katlantı çizgisi üzerinden, alt göz kapağı estetiği ise kirpiklerin1 mm altından kesilerek yapılır, böylece belirgin olmayan ameliyat izleri de gizli kalmış olur. Modern estetik cerrahide üst göz kapağındaki deri fazlalığı, hem yatay, hem de dikey doğrultuda olmak üzere iki boyutlu olarak düzeltilmesi gerekir. Ayrıca göz kapağına dolgun görünüm veren yağ torbacıkları da alınmalıdır.

Göz Kapağı ve Göz Çevresi estetiği

Alt göz kapağında buruşmuş ve kırışıklık oluşturan fazlalık deri düzeltilmeli, dışarıya doğru bombelik oluşturan yağ torbacılarının pozisyonu değiştirilmelidir. Yeni geliştirilmiş olan bu gibi teknikler sayesinde yağ torbacıkları alınarak yapılan klasik tekniklerin uygulandığı ameliyatlarda oluşan yaşlı bakış ifadesi ortadan kaldırılmaktadır.

Göz Kapağı ve Göz Çevresi estetiği

Lokal anestezi ve sedasyon anestezisi yöntemi tercih edilir. Tercihan genel anestezi de gerekli olabilir. Ameliyat süresi ortalama 1,5-2 saattir. Operasyonun genel anestezi ile yapılmadığı durumlarda hastanede yatmak gerekebilir.

göz kapağı estetiği
Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Dönem

Gözlerin etrafında şişlik ve morarma olabilir. Gözlerde kuruluk, yanma hissi ortaya çıkabilir. Gözyaşı artabilir, gözler ışıktan bir süre rahatsız olabilir ve hasta ilk günlerde gözünü tam olarak kapatamayabilir. Bunlar ilk hafta içinde kendiliğinden düzelen beklenen olaylardır. Dikişler 4.-5. günde alınır. Dikişler alındıktan sonra bir hafta daha alt göz kapaklarının ince bantlarla desteklenmesi gereklidir.

Hasta ameliyattan 1 hafta sonra günlük makyajını yapabilir ve normal yaşantısına dönebilir. Ameliyatın başarısı yağ ve cilt fazlalıklarının uygun miktarda çıkarılmasına bağlıdır. Çünkü yetersiz çıkarılırsa hasta sonuçtan memnun olmaz, fazla çıkarılırsa da göz kapaklarında çekmeler ve kapakların tam kapanamamasına bağlı gözlerin açık kalması gibi hastaya rahatsızlık veren problemler oluşabilir. Bu problemlerin oluşmaması tamamen Plastik Cerrah'ın deneyimi ve el becerisi ile ilgilidir.

Gözkapağı Gençleştirilmesi (Blepharoplasty)

Göz Kapağı Ameliyatı ile ilgili muhtemel sorunlar

Her ameliyat istenmeyen bazı durumlar ile sonuçlanabilir. Bu ihtimalleri doktorunuzla konuşmanızda yarar vardır. Doktorunuz tüm bu riskleri içeren bilgi ve onam içerikli metni sizinle paylaşacak ve ameliyat onayınızı alacaktır. Doktorunuz size bu risklerden bahsettiği zaman teker teker hepsini tartışmalısınız.

Gözkapağı Gençleştirilmesi (Blepharoplasty) Sık Sorulan Sorular

Göz kapağı estetiği yapılırken neye dikkat edilmelidir?

1) Gözün altından yanağa doğru inen bir oluk varsa bu doldurulmalıdır. Çünkü standart göz kapağı ameliyatı bu problemi çözmez.

2) Yanaklarda sarkma varsa, yanak kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılmalıdır.

3) Üst göz kapağı blefaroplastisinde, alın mutlaka değerlendirilmelidir. Alın germe, şakak kaldırma ameliyatları ile birlikte kaşlar doğru pozisyonlarına alındıktan sonra hala üst göz kapağında sarkma varsa bu giderilmelidir.

Göz Kapağı Estetiği Riskleri var mıdır?

Ameliyat sonrasında enfeksiyon çok nadirdir. Kanama hemen hemen bütün göz kapağı ameliyatlarında olur ve morarmayla ortaya çıkar. Bu nedenle küçük kanamalar önemli değildir

Göz Kapağı Ameliyatında Kesiler nereden yapılıyor?

Üst gözkapağı için kirpiklerin 2 mm kadar üzerinden yapılan kesiler kullanılır. Alt gözkapağında ise kirpiklerin hemen altından yapılan kesiler kullanılır.

Göz kapağı ameliyat izleri göze çarpar mı?

Genellikle yapılan kesiler iz bırakmadan iyileşir.

Alt göz kapağının içinden yapılan kesiler olduğunu duydum. Acaba ben buna uygun bir aday mıyım?

Bu insizyon (transkonjuktival), yağ torbacıkları olan ancak gözkapağı derisinde fazlalık olmayan hastalar için uygundur.

Göz Kapağı Ameliyattan sonra göz kapaklarımda çok fazla ağrı hissedecek miyim?

Birçok hastada gözkapaklarında hissedilen ağrı oldukça hafif olmakta ve çok azı ağrı kesici tedavisine ihtiyaç duymaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatından ne kadar sonra toplum içine çıkabileceğim?

Hastaların pekçoğu bir ile iki hafta arasında normal sosyal hayatlarına dönebilmektedirler.

Comments   

0 #3 Gözaltı Çukuru EstetiğiOkan Says 2017-02-03 21:37
Göz alti cukuru doldurmak icin acide hyaluronique'li bir tedavi görmegi düsünüyorum.
Fransa'da yasiyorum ve Bursa'ya gelmeden fiyatlarinizi ögrenmek istiyorum.

Tedavi'nin, Enjeksyion ve ameliyat sonrasi bütün bilgileri sahibim.

Bilginiz için teseküler.
Saygilarimla.
Quote
0 #2 Göz Kapağı AmeliyatıAydın Says 2017-02-03 21:33
gözkapaklarım fazla etli olduğundan dolayı gözlerimi açmak için fazla çaba harcıyorum alın kası kullanmam gerekiyor normal olmadığını düşünüyorum sizce de öyle midir ?
öyle ise tedavi olmak istiyorum.
saygılarımla
Quote
0 #1 Göz Kapağı AmeliyatıHanife Kurtuluş 2017-02-03 21:31
Merhaba,
Hafif sarkmis göz kapağı ameliyatının ortalama fiyatını öğrenebilir miyim?
Saygılar,
Hanife Kurtuluş
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.