Hamilelik Sonrası Deformasyonlardan Korkmayın!

Hamilelik Sonrası Deformasyonlardan Korkmayın!Hamilelik Sonrası Deformasyonlardan Korkmayın!

“Kadınların hayatında en özel süreçlerden biri olarak bilinen hamilelik çoğu zaman sonrasında bazı deformasyonlara neden olabiliyor. İşte bu doğrultuda estetik dünyası birçok çözüm sunuyor. Çoğu zaman doğum sonrası estetiği denilince meme dikleştirme, meme büyütme, meme küçültme, karın estetiği ve liposuction gibi operasyonların akla gelmesi neredeyse kaçınılmaz oluyor.

Hamilelik ve annelik genellikle kadınlar üzerinde önemli bir fiziksel etki yaratır. Birçok yeni anne için uykusuz geceler geçiriyor olabilir ve vücudunuzun değiştiğini görebilirsiniz.

Bunların başında aşırı kilo alımı, çatlaklar, sarkmalar ve yağlanma şeklindeki deformasyonları beraberinde getiren karın bölgesi geliyor. Çatlaklar aşırı kilo alımı ile oluşurken; yağlanma özellikle hamilelik döneminde yanlış beslenme, aşırı kilo alımı, hareketsizlik gibi sebeplerle karın, basen ve kalça bölgesinde şekil bozukluğu ile kendini gösteriyor.

DOĞUM SONRASI ESTETİĞİ

Bir diğer deformasyon memelerde gözlemleniyor; aşırı kilo alımı, emzirme, ani kilo kaybı, hormonal nedenler memelerde sarkma, küçülme veya aşırı büyümeyle sonuçlanabiliyor.

Yüz ve vücut bölgelerindeki fiziksel kusurları giderir iken; anatomik yapı korunur ve doğallıktan ödün verilmez.

Yüz ve vücut bölgelerindeki fiziksel kusurları giderir iken; anatomik yapı korunur ve doğallıktan ödün verilmez.

Meme operasyonu planlaması için süt kanallarının tam boşalmadı operasyonun başarısını arttıracağından, doğumu takip eden süreçte emzirmenin sonlanmasından altı ay kadar bir sürenin geçmesi gerekiyor.

Karın bölgesi operasyon planlaması ise yeniden doğum düşünülmüyorsa doğumu takip eden süreçte verilen kilonun hemen ardından yapılabiliyor. Böylelikle karın bölgesindeki fazla yağlar alındığında karın bölgesindeki kaslar tekrar dikilmek üzere diğer bir deyişle tanımlamak gerekirse tamir ediliyor; bel bölgesinin de incelmesi ve şekle girmesi hedefleniyor

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.