Kişiye Özel Burun Estetiği

Estetik ve Altın OranKişiye Özel Burun Estetiği

Günümüzde estetik ve güzellik anlayışı, yüzün bütünselliğini ortaya çıkaran; orantılı, doğal görünümlü burunlar elde etme yönündedir. Dünden bugüne yaşanan değişimlerle estetik algısındaki gelişmeler; ameliyat tekniklerinde de değişimi beraberinde getirmiştir. Estetik, plastik cerrahinin daha hassas ve ince teknik yaklaşımları ile ameliyat sonrası süreç daha az şişlik, morluk ile günlük yaşantıya dönüş mümkün kılmaktadır.

İdeal burun estetiği; rahat nefes ve koku alabilme yetisi ile iyi görünen ve müdahalesi anlaşılmayan sonuçlar elde etmeyi amaçlamalıdır.

İdeal bir burun yüz ile orantılı büyüklükte ve yüz hatları ile mükemmel uyum gösteren bir bütünlük içinde olmalıdır.

Burun estetiği sonrası yüzdeki bütünlüğün sağlanmasıyla gelen değişim sayesinde yüzün kendi doğal güzelliği ön plana çıkmakta, bu durum kişinin öz güvenini de yerine getirdiği için dünyaya bakış açısını da olumlu yönde değiştirmektedir.

BURUN ESTETİĞİ'nde cerrahın teknik bilgisinin yanında sanatsal bir görüşü de olmalı ki; operasyon başarılı olabilsin!

KİŞİYE ÖZEL BURUN ESTETİĞİ

Burun şekli kalıtsaldır, ancak geçirilmiş kaza ya da ameliyatlar sonrası değişiklik gösterebilir. Bazı istisnai durumlar dışında 17 yaşın beklenmesi önerilir. Gerçekçi olmayan isteklerim yerine getirilemeyeceği hiç bir zaman unutulmamalıdır; her yüzün kendine özgü bir dokusu ve yapısı vardır.

Hiç bir yüz ve burun diğerlerine göre benzerlik göstermez. Bu sebeple estetik burun ameliyatı planlanan tüm burunların değişik yüzlerdeki duruş ve görünüş burun estetiği sonuçları da farklı olur.

Güzel ve estetik burun, yüz ile uyum taşır, bütünlük içindedir. Yüz estetik çizgileri ile uyumlu, yüzle orantılı büyüklüktedir.

Estetik Cerrah'ın kullandığı teknik ve beceriye bağlı olarak yapılması gereken burun ameliyatı genel değil, kişiye özel bir operasyondur!

 

KİŞİYE ÖZEL BURUN AMELİYATI

Kişiye özel burun estetiği nasıl yapılır?

Burun estetiğinde cinsiyet, hastanın arzusu ve estetik cerrahin kişiyi analizi altın standarttır.

Erkek hastalarda göreceli olarak daha az kavis verilir ve maskulen görünümü korumak adına burun ucu fazla kaldırılmaz.

Kadınlarda ise doğal olmak kavis ise estetik bir görünüm sağlar ve yüz oranına göre burun ucu göreceli olarak biraz daha kalkık olmalıdir.

Ancak herşeyden önce fonksiyonellik de unutulmamalı, güzel burun güzel nefes almalıdir.

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.