BURSA ESTETİK® Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar☎ 0224 233 5700 
Hemen Arayın Online Randevu

Kulak Estetiği (Kepçe Kulak Deformitesi ve Diğer Doğumsal Kulak Deformiteleri)

Kepçe Kulak Estetiği, Kepçe Kulak Ameliyatı, Kepçe Kulak Deformitesi, Kepçe Kulak Estetiği Bursa, Kepçe Kulak Estetiği istanbul,Kulak Estetiği Bursa, İple Kulak Estetiği, Ameliyatsız İple Kulak Estetiği, Otoplasti, Kepçe Kulak Deformitesi, Doğumsal Kulak Deformiteleri, bursa kulak estetiği, bursa kulak estetik ameliyatı, bursa kepçe kulak kepçe, kulak bursa, kulak estetiği bursa, bursa kepçe kulak estetiği,

Bursa içinde Kulak Estetiği Ameliyatı, Kepçe Kulak Ameliyatı, Kulak Memesi Küçültme, Kepçe Kulak Sorunu Tedavisi için tercih edebileceğiniz Estetik Plastik ve Rekontrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Alper Bayraktar Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de Kulağın anatomisi kepçe kulak ameliyatsız nasıl düzeltilir iple kepçe kulak tedavisi hakkında kepçe kulak hastalarına ameliyat öncesi bilgi vermektedir.

Kulak Estetiği (Kepçe Kulak Deformitesi ve Diğer Doğumsal Kulak Deformiteleri)

Kulak, insanın dış görünümünü doğrudan etkileyen, estetik değeri ve aynı zamanda fonksiyonel önemi olan bir organdır. 

Kulakta en sık görülen estetik problem, halk arasında kepçe kulak denilen şekil bozukluğudur.Kulakta, doğuştan hiç gelişmeme de dahil olmak üzere çok değişik şekilsel bozukluklar karşımıza çıkabilir.

Kulakta en sık görülen estetik bozukluk, halk arasında kepçe kulak denilen deformitedir.

Kepçe kulak, kulak kıkırdaklarının zayıf olması nedeniyle kulak kıvrımlarının yeterli oluşmaması ve buna bağlı olarak kulağın öne yana doğru açılı durduğu durumdur. Bu genelde kalıtsal bir şekil bozukluğudur. Çocuğun anne karnındaki duruşu ve uyku sırasındaki yatış pozisyonu ile hiçbir ilgisi yoktur.

Kepçe kulak, kulak kıkırdaklarının zayıf olması nedeniyle kulak kıvrımlarının yeterli oluşmaması ve buna bağlı olarak kulağın öne yana doğru açılı durduğu durumdur. Bu genelde kalıtsal bir şekil bozukluğudur.

Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatı genelde, kulak gelişiminin tamamlandığı 4 yaşından itibaren yapılabilir. Kişisel şartlara ve ailenin tercihine göre ameliyat daha sonraki yıllarda da yapılabilir. Fakat okul öncesi ameliyat tercih edilmelidir çünkü bu sayede çocuğun arkadaşları tarafından alay konusu edilme olasılığı ortadan kalkar.

Kulak estetiği ameliyatı ciddi riskler taşıyan bir müdahale değildir. Hastanın yaşına göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Hastanede kalmak gerekmez.

Kulak ameliyatı 1,5-2 saat sürer. Kullanılacak teknik kulaktaki problemin niteliğine göre değişmektedir.

Ameliyat, genelde kulak arkasından yapılan bir kesi ile kıkırdakların yeniden şekillendirilmesi ve normal açı oluşturulması esasına dayanır. Dikiş izi kulak arkasında kalacağı için görülmeyecek ve dikkat çekmeyecektir

Hastaların on gün boyunca kulaklarına hafif basınç uygulayan bir bandaj takması gereklidir. Kulaklara verilen şeklin korunması için, bu sürenin sonunda birkaç hafta daha, geceleri bandajı takmaya devam etmeleri önerilir.

Kepçe kulak rahatsızlığının ve bu amaçla yapılan ameliyatların işitme fonksiyonu ile ilgisi yoktur.

Kepçe Kulak Estetiği Bursa

Bursa içinde Kulak Estetiği Ameliyatı, Kepçe Kulak Ameliyatı, Kulak Memesi Küçültme, Kepçe Kulak Sorunu Tedavisi için tercih edebileceğiniz estetik plastik cerrahi uzmanımız Op.Dr. Alper Bayraktar Bursa ve İstanbul'daki estetik merkezlerimiz de Kulağın anatomisi kepçe kulak ameliyatsız nasıl düzeltilir iple kepçe kulak tedavisi hakkında kepçe kulak hastalarına ameliyat öncesi bilgi vermektedir.

Kulak Estetiği Web Sayfamız

Ameliyatsız İple Kepçe Kulak Estetiği

OTOPLASTİ, KULAK ESTETİĞİ

Estetik-Plastik Cerrahi kulak kepçesinin diğer sorunları ile de ilgilidir. Bunlar; kulak kepçesinin doğumsal olarak, kısmen veya tamamen oluşmadığı durumlardır.

Bu gibi hallerde bir dizi ameliyatla vücudun diğer bölgelerinden kıkırdak alınarak yeni bir kulak kepçesi oluşturmak mümkündür.Ayrıca kaza veya kanser gibi nedenlerle kulağını kaybeden hastalarda da aynı yöntem kullanılarak kulak kepçesi oluşturulabilmektedir.

Kulak estetiği ameliyatı genelde, kulak gelişiminin tamamlandığı 4 yaşından itibaren yapılabilir. Kişisel şartlara ve ailenin tercihine göre ameliyat daha sonraki yıllarda da yapılabilir, ancak okul öncesi ameliyat, çocuğun arkadaşları tarafından kulakları yüzünden alay konusu edilme olasılığını ortadan kaldırdığı için tercih edilmelidir.

Kulak estetiği ameliyatı ciddi riskler taşıyan bir müdahale değildir. Hastanın yaşına göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Hastanede kalmak gerekmez.

Kulak ameliyatı 1,5-2 saat sürer. Kullanılacak teknik kulaktaki problemin niteliğine göre değişmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı, genelde kulak arkasından yapılan bir kesi ile kıkırdakların yeniden şekillendirilmesi ve normal açı oluşturulması esasına dayanır. Dikiş izi kulak arkasında kalacağı için görülmeyecek ve dikkat çekmeyecektir.

Hastaların on gün boyunca kulaklarına hafif basınç uygulayan bir bandaj takması gereklidir. Bu sürenin sonunda birkaç hafta daha, kulaklarda tekrar açılma olmaması için, geceleri bandajı takmaya devam etmeleri önerilir.

Kepçe kulak rahatsızlığının ve bu amaçla yapılan ameliyatların işitme fonksiyonu ile ilgisi yoktur ve bu fonksiyona herhangi bir şekilde zarar vermez.

Estetik Plastik Cerrahi kulak kepçesinin diğer sorunları ile de ilgilidir, bunlar; kulak kepçesinin doğumsal olarak, kısmen veya tamamen oluşmadığı durumlardır. Bu gibi hallerde bir dizi ameliyatla vücudun diğer bölgelerinden kıkırdak alınarak yeni bir kulak kepçesi oluşturmak mümkündür. Ayrıca kaza veya kanser gibi nedenlerle kulağını kaybeden hastalarda da aynı yöntem kullanılarak kulak kepçesi oluşturulabilmektedir.

KULAK ESTETİĞİ SIK SORULAN SORULAR

Kepçe kulak ameliyatında basitçe ne hedefleniyor?

Eğer sorun kulağın kafa ile yaptığı açının olması gerekenden daha geniş olması ise bu açıyı azaltmak için kulağın kafa ile birleştiği yere sağlam dikişler konularak ve bu açı daraltılır.
Sorun kulak kepçesinin istenilen ve yeterli kıvrıma sahip olmaması ise kulağın arkasından derinin altından kıkırdağa yine güçlü dikişler konularak kulak “katlanır”. Amaç doğal bir kıvrıma kavuşmaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatı nasıl yapılıyor?

Ameliyatta tam kulak arkasında bir kesim yapılır. Kesi kulak arkasında kaldığı için iz yok denilebilir. Ameliyat genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir, ameliyattan sonra dikiş alınması gerekmez.
İyileşme süreci bir hafta sürer aynı gün taburcu olabilirsiniz ve 2-3 gün sonra sokağa çıkmanızda bir sakınca olmaz. 2–3 gün sonra yıkanabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatın da Kafa bandı takmak şart mı?

Bu ameliyattan sonra koruyucu amaç ile kafa bandı takmak gerekli olacaktır.

Kulak estetiğin de kafa bandını ne kadar kullanmalıyım?

Sıklıkla kullanılabiliyor ise 15 gün kadar düzenli, sonrasında ise 1. aya kadar geceleri kullanmak faydalı olacaktır.

Kulaklarım tekrar açılır mı ?

Kulakların istenilen pozisyonda sabit kalmasını sağlayacak yumuşak doku sağlamlığı oluşuncaya kadar ciddi bir travma ve/veya atılan dikişleri zorlayacak bir travma yaşanmaz ise tekrar açılması söz konusu değildir.

Kepçe Kulak ameliyatı en erken kaç yaşında yapılabilir?

Kepçe Kulak Ameliyatı En küçük yaşta yapabilecek bir estetik ameliyattır.4 yaşından sonra bu ameliyat yapılabilir. Sıklıkla 6 yaş gibi okul öncesi çağda yapılması planlanır. Bunun sebebi de psikolojik olarak çocukların bu durumdan etkilenmeleridir.

Comments   

+2 #1 Kepçe Kulak Ameliyatı ve Fiyatları bilgilendirmeÖmer Alpay 2017-02-06 06:22
merhaba hocam kolay gelsin ben kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum ve Bu meslek Dalinda operasyonlarda güzel yaptiginizi soylediler ve Bende sizi Tercih ettim ve Kepçe kulak estetiği Ameliyatı fiyatlari ne bununla ilgili bir bilgi alicaktim ve ssk Hastanesinde de acaba ssk karşiliyormu kepçe kulak ameliyat ücretini şimdiden Teşekkürler hocam.
Quote

Add comment


Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.