Meme Estetiği Operasyonu

MEME ESTETİĞİ - MEME ESTETİĞİ OPERASYONU - BURSA ESTETİK - ESTETİK PLASTİK CERRAH ALPER BAYRAKTAR

Memeler toplumda kadının kadınlığını ve cazibesini simgeleyen en önemli feminen özelliktir. Her kadının kendisini kadın gibi hissetmesi, özgüveninin pekişmesi için memenin varlığı, şekli ve yapısı büyük önem taşır.

Diğer taraftan emzirme döneminde anne çocuk arasındaki bağı oluşturması açısından da büyük öneme sahip olan memeler; anneliğin, beslenme ve üremenin de sembolüdür. Dolayısıyla gelişimsel ya da sonradan ortaya çıkan bir takım problemlere sahip olabilirler.

Böyle durumlarda doğru bir değerlendirme ile memelere istenilen şekil verilebilir. Kadınlar, çeşitli birçok sebeple meme büyütme, meme küçültme veya meme dikleştirme yoluna gidebilirler. Bu durumda en önemli nokta, doğru teknik ile kişiye doğru ölçülerde bir görünüm sağlayabilmektir.

Günümüzde geliştirilen son uygulamalarda memenin her bölgesinin ölçü standartları belirlenerek, en ideal ve estetik şekil planlanabilmektedir. Bu sebeple meme estetiği operasyonu yapılacak hastaların doğru kriterler üzerinden ilerlemesi gerekir.

Ameliyat sırasında meme ucunun alt kısmından yeterli miktarda doku çıkartılmalı; ameliyat sonrası meme ucunun altında kalan bölgelerin sarkık veya fazla dolgun olmasının önüne geçilmelidir. Bu bölge gevşek olmamalı, keza uzunluğu da fazla olmamalıdır. Aynı zamanda meme ucunun üstünde kalan meme dokusunun dolgunluğu da sağlanmalıdır. Meme ucunun fazla kaldırılmamasına dikkat edilmelidir.

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.