Orantılı ve Dik Göğüsler Hayal Değil

Estetik ve Altın OranOrantılı ve Dik Göğüsler Hayal Değil

Yüzyıllardır kadın memesi, dişiliğin ve anneliğin temsili olarak kabul edilir. Günümüzde göğüs kafesi ve genel vücut yapısı ile orantılı büyüklükte olan ve dik duran göğüsler estetik anlamda güzel olarak kabul ediliyor. Orantısız büyük memeler günümüzün estetik sıkıntılarından bir tanesi.

Kadınlar fazla ağırlığın getirdiği bedensel sorunlar, omuz ve omurga ağrıları, meme altı terleme ve pişikleri hatta egzamalar, göğüslerini gizleme gibi psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıklar nedeniyle estetik ve plastik cerrahi uzmanına başvurabiliyor.

Büyük göğüsler nedeniyle başvuran her kadında öncelikle meme muayenesi yapılıyor. Muayenede, memelerde ve koltuk altlarında kitle olup olmadığı araştırılarak, kişinin geçmiş meme hikayesi öğreniliyor. Aile geçmişinde birinci derece yakınlarında meme kanseri olan kadınlarda, daha geniş tetkikler yapılıyor.

Meme Estetiği'nde hastaneın beklentisi dikkate alınmakla birlikte ideal olan meme boyutu ve şekli amaçlanır.

Meme Estetiği'nde hastaneın beklentisi dikkate alınmakla birlikte ideal olan meme boyutu ve şekli amaçlanır.

Büyük olan memelerin istenilen boyuta kadar küçültülmesi mümkün. Meme küçültme operasyonu ile büyük olan memeler bedene orantılı olacak şekilde küçültülüyor; fazla olan meme dokusu da çıkarılıyor. Meme küçültme sırasında tüm meme dokusu ameliyat sahasında oluyor. Daha önce yapılan tetkiklerde ultrason veya mamografide şüpheli bir kitle görülmüşse, bu ameliyatta söz konusu kitleye kolayca ulaşılıyor ve çıkarılıp patolojik incelemeye gönderiliyor.

Estetik Cerrahi'de öncelikli kriter; simetri ve oranlar olup; doğala yakın bir sonuç elde edilmesi ile ideal meme boyutu da yakalanmış olur.

Estetik Cerrahi'de öncelikli kriter; simetri ve oranlar olup; doğala yakın bir sonuç elde edilmesi ile ideal meme boyutu da yakalanmış olur.

Meme küçültme ameliyatı, meme kanseri olma ihtimalini de azaltabiliyor. Memeden çıkarılan fazla doku sayesinde, kanser gelişecek doku azaldığı için meme kanseri riski de aynı oranda azalabiliyor.

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.