Plastik Cerrahi ve Başarı

Plastik Cerrahi ve BaşarıPlastik Cerrahi ve Başarı

Başarılı sonuçlara sonuçlara ulaşmanın yolu, bilgi, deneyim, yetenek, sabır, çalışma ve disiplin, birikim ve en önemlisi de el becerisinden geçiyor. Bilgi ve beceri oranı arttıkça teknik çok daha kolay uygulanabiliyor.

Plastik cerrahlar 1 mm’lik damarları uc uca ekleyebilen, vücudun bir yerinden başka yerine doku aktarabilen, bu dokuları şekil verebilen, hatta başka kişiden yüz transfer edebilen kişileriz.

Bazen 1 mm gibi küçük bir farkın bile hastayı mutsuz edebileceği farkındalığıyla en ince ayrıntılara kadar tekniğimizi geliştiriyoruz. Aynı bir heykeltraş misali; heykeltraş hem tasarımcı, hem de uygulayıcıdır bizler gibi. Heykeltraş tek parça bir kütleyi, belirli bir düzen içinde işleyip küçülterek istediği biçime dönüştürebilir.

Estetik bir burun plastik cerrah'ın kullandığı teknik ve becerisi ile doğru orantılıdır.

PLASTİK CERRAHİ VE ESTETİK

Plastik cerrahinin sanatla yolları da doğru ve düzenli bir ameliyat planı yapma sürecinde kesişiyor.

Mesela burnunun şeklinden şikayetçi bir hastaya ne yapılırsa daha orantılı ve doğal bir burun ortaya çıkar?’ sorusuna cevap ararken karşımıza çıkıyor. Bu sebeple;

Oran ve biçim temalarını bilmek, hacim, yüzey ilişkisinin farkında olmak, orantılı ve doğal bir burun hakkında fikir sahibi olmak önemlidir.
Sanatçılar bir heykel çalışmasına başlarken bitmiş halini hayal eder, hayallerinde heykeli bitirirler; plastik cerrahide de planlanan sürecin iyi önce iyi tasalanması gerekir.

Platik Cerrahi estetik ve bütünsel yaklaşımlar ile orantı bozukluklarını giderir ve onarım sağlar.

Platik Cerrahi estetik ve bütünsel yaklaşımlar ile orantı bozukluklarını giderir ve onarım sağlar.

Salt güzellik kavramlarının kişi bir bütün olarak ele alınmalıdır. Bu sebepledir ki; plastik cerrahın sanatla buluşması yüzü, vücudu bir bütün olarak algılayarak güzellikle birleştirmekte yatıyor.Unutulmamalıdır ki bütün, kendini oluşturan parçaların toplamından daha büyüktür...

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.