Yüzümüzün Merkezi Burun

Estetik ve Altın OranYüzümüzün Merkezi Burun

Güzellik, estetik gibi kavramları geçmişe dönüp incelediğimizde günümüzdeki güzellik ve estetik anlayışı birbirinden çok farklıdır. İnsanların dış görünüşüleri itibar kazandıkları bir yöntem haline geldiği için, estetik operasyonların popüleritesi yadsınmaz bir gerçek haline gelmiştir. Bu doğrultuda insan yüzüne bakıldığında ilk dikkatimizi çeken ve akılda kalan bölge burundur.

Görünüşü bu denli etkileyen buruna müdahale edilirken yüz hatlarına uygun ve orantılı bir burun planlanması hayati önem taşır. Burunun takıntı haline getirilmesi devam eden süreçte ciddi psikolojik sorunlar yaşanmasına neden olabilir; öncelikle bu problemler çözümlendikten sonraki süreçte burun ameliyatı planlanabilir.

Plastik Cerrahi estetik ve bütünsel yaklaşımlar ile orantı bozukluklarını giderir ve onarım sağlar.

Burun operasyonlarında yaş sınırlaması yoktur sadece çok ileri olan yaşlar da hastalıklar için özellikle kalp, diyabet gibi rahatsızlıklar arttığı için burun estetiği önerilmeyebilir. Kişiler burun estetiği ameliyatından sonra birkaç saat içinde taburcu olabilirler sadece ameliyat sonrasında yüzde morluk, şişme ağrı gibi etkilerin azalması adına; önlem amaçlı dört beş saat kadar hiloterapi maskesi uygulanmaktadır.

Sonrasında ise buzla tampon ile devam edilir; en çok şişlik ilk iki gün gözlemlenir, ameliyat sırasında silikon yaprakçıklar kullanılmışsa iki gün sonra çıkarılır. Devam tedavi olarak verlen sprey ve kremin düzenli kullanılması önem taşır.

İyi bir planlama ve oranlara sadık kalınarak yapılan burun ameliyatında kusursuz sonuçlar elde edilir.

Burun üzerin de ki bant bir hafta sonra çıkarılabildiği gibi bir hafta sonrasında işinize geri dönebilmenizin de mümkünatı vardır. Her insanın burun yapısı ve tipi farklı olduğu için operasyon sonrası uygulanacak olan burun masajı doktor tarafından gösterilmelidir. Gözlük kullanımı varsa ameliyattan ancak bir ay sonrasında kullanmaları önerilir.

ALTIN ORAN' a uygun ölçülerdeki bir burun ''ideale yakın ve simetri açısından da başarılı bir sonuç demektir''

ALTIN ORAN' a uygun ölçülerdeki bir burun ''ideale yakın ve simetri açısından da başarılı bir sonuç demektir''

Op.Dr.Alper Bayraktar

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin::
  info (@) bursaestetik.com.tr
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design Bursa Web Tasarım

© Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif operasyonlar hakkında yanıltıcı ve kulaktan dolma bilgilerden arındırılmış, dünya tıp literatürü göz önünde bulundurularak hazırlanmış bilimsel bilgileri bulabileceğiniz bu sitede Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Bayraktar aklınıza takılabilecek her türlü soruya kendi tıbbi ve etik  anlayışı doğrultusunda cevap vermeye çalışmıştır.

Bu sitede okuyacağınız tüm yazılar Op. Dr. Alper Bayraktar tarafından bizzat kaleme alınmış kişisel görüşleri de içermektedir.

Site telif hakları yasalarınca korunmaktadır ve içeriğin sahibinden habersiz kopyalanması, dağıtımı ve değiştirilmesi yasal  süreçleri başlatacaktır. Telif hakları ihlali durumunda site içeriğini kopyalayanlar tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.